• BIST 85.310
 • Altın 248,671
 • Dolar 6,0466
 • Euro 6,7481

  Germencik’te İsmet Akın Tribünlere Oynuyor

  14.03.2019 08:45
  Hüseyin Asar / Efece

  Hüseyin Asar / Efece

  Futbolda tribünlere oynamak diye herkesin bildiği bir terim vardır! Kişi asli görevini yapmaz, sadece belirli kişi ve gruplara şirin görünmek için her şeyi yapar.

  Germencik’te de böyle bir durum söz konusu. MHP adayı İsmet Akın kendi deyimiyle 10 yıllık bir belediye tecrübesine sahip. Ona göre bu işi bilmeyenler belediye yönetme işine girmemeliymiş. İsmet Akın belediyeciliği ana karnında öğrenmiş ya, ne dese haklı adam. Kendisi emekli bir astsubay, belediyecilik konusunda kendisinin de her şeyi bilmesine gerek yok. Zaten hiçbir başkanın her şeyi bilmesi diye bir şey yok. Bilemez zaten, iyi bir ekip kurar, bilemediği konuları işin uzmanına danışır, işi çözer.

  İsmet Akın konusunda çok deneyimli olsaydı Germencik şimdiki durumda olmazdı. Yaptığı konuşmalarda her sorunu ben çözeceğim diyor. Şimdiye kadar neden çözmedin demezler mi adama? Şimdiye kadar elini, kolunu tutan mı vardı? Neden bir belediye binası yapmadın güzel ilçemize? Neden ilçemizin sorunlarını elinde yetki varken çözmedin? Neden Yeni Mahalle çamur içinde? Belediyeciliği hem beceremeyip hem de becerecekmiş gibi yapmak tribünlere oynamak değil de nedir?

  Germencik’te yaşayan kadınlarımız için güzel projelerimiz var demiş İsmet Akın. Kadınlar için kültür turizmleri, geziler düzenleyecekmiş. Kadınlarımız, annelerimiz her şeyin en güzellerine layıkmış. Kadınlarımız mutluysa orada her şey yolunda demiş. Elbette kadınlarımız başımızın tacıdır. Onlar varsa dünyada her şey vardır. Ancak kadınlarımızı gezdirmekle iş çözülmüyor İsmet Akın.

  Kadınlarımıza kooperatifçiliği öğreteceksin, onlara meslek edindirme kursu açacaksın, onların zor zamanlarda sığınabileceği sığınma evleri açacaksın, kadınları siyasette koruyacaksın, onların ekonomik olarak özgür olmaları için çalışacaksın, işte o zaman dediğin gibi kadınlarımız gerçek kimliklerini bulacak ve toplumda hak ettikleri yere geleceklerdir. Yoksa senin dediğin gibi pikniğe, denize götürmekle olmaz bu işler.

  Buradan anladığımız şey şu; İsmet Akın kadınlar evinde otursun, kocalarının ellerine baksın, sosyal belediyecilik hak getirsin, biz onları gezdirir gönüllerini alıp kandırırız diye düşünüyor. İsmet Akın bu gezip tozma projeleri ile zaten gerilemiş olan Germencik ilçemizi ve kadınlarımızı daha da geriye götürür. Gezmenin yanında kadınlara değer katan projeler lazım. Artık İsmet Akın’ın tribünden inip gerçek projelerle halkın karşısına çıkmalı, yoksa seçimi rakibi Fuat Öndeş açık ara alır gider. Bizden söylemesi.

  Seçime iki hafta kaldı, Germencik yerel inde bir Akın'dan diğerine başkanlık kalsın isteniyor. Halk ise” “önceki ne yaptı ki diğeri ne yapacak, ” diyor. Belediye yönetme işi ciddi bir iştir, akrabalar arası miras işi ile yöneticilik yapılamaz. Böyle olursa zaten sıkıntıları olan Germencik daha da sıkıntıya düşecektir.

  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde. (Ziya Paşa)

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

  Bu yazı toplam 3402 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim