Konut ve kira fiyatlarını düşürecek adım! Konut ve kira fiyatlarını düşürecek adım!

Resmen devreye giriyor! ATM’lerde yeni dönem başlıyor bankaya gitmeden bakın – Türk Lirası yaşanan değer kaybı nedeniyle erimeye devam ederken hükümet ekonomistlerin yapmış olduğu tüm çağrılara rağmen yeni banknot basımına onay vermemişti.

ATM’LERDE GÜNLÜK NAKİT PARA ÇEKİMİ DEĞİŞTİ! LİMİTLER YÜKSELİYOR…

2024 yılının ilk ayında, söz konusu mağduriyetleri giderebilmek adına günlük para çekim limitini ortalama 10 bin TL’ye yükselten bankaların bu hamlesi de, yılın ilk 4 ayında yaşanan enflasyon karşısında önemini kaybetmiş durumda.

Milyonlarca vatandaş, acil harcamalarını tamamlamak için günlük limitin üzerinde para çekimi gerçekleştirirken, bankaların bu işlemlere uyguladığı fahiş komisyon oranları ise büyük bir para kaybına yol açıyor. Özel bankalar, limit üzerine çıkılması halinde yapılacak 10 bin TL’lik çekim işlemleri için yaklaşık 210 TL komisyon tahsil ederken, bu duruma ilişkin şikayetlerin artması üzerine değişikliğe gidileceği öğrenildi. Haziran ayı itibarıyla hayata geçmesi planlanan değişiklikte birçok özel bankanın, günlük para çekim limitini 20 bin liraya yükseltmesi bekleniyor.

ATM’lerde uygulamaya alınacak olan yeni uygulamalar ile vatandaşların komisyon yükünün azaltılması hedeflenirken özel bankaların yanı sıra kamu bankalarının da bu düzenlemeye dahil edilmesi bekleniyor…