Duran Teke

Tüm Makaleleri

Duran Teke

Tiyatro oyuncusu Şebnem Özinal’ın Aydın’la ilgili paylaşımında kabak kimin başında patlayacak?

Gerçek devlet adamlığı bir olay karşısında ihmali var mı, ilkönce kendini sorgulamalı ondan sonra ihmali ve kusuru olan gerçek sorumluları bulmalı, gerekiyorsa ceza vermelidir.

Millet İttifakı Aydın’da seçime ortak listeyle girmeye mi hazırlanıyor?

DP İl Başkanı Serhat Emanet için söz konusu olan bu gerçek DEVA Partisi il başkanı Meltem Gürler, Gelecek Partisi il başkanı Suzan Yücel Milli ve Saadet Partisi İl Başkanı Fatih Karahan için de geçerl...

Aydın’ın bir onkojoji hastanesine ihtiyacı var

Şurası bir gerçektir ki, siyaset kurumu bir at arabası ise vatandaş da o arabayı çekmede at veya atlar konumundadır ki, malum at çekmezse araba da yerinden kımıldamaz.

14 Mayıs 1950’de başka neler olmuştu?

Eğer yaklaşan seçimler de söylendiği gibi 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşirse ondan miras tarihe ne gibi notlar düşülecek merak konusu... Millet olarak bekleyip göreceğiz.

İYİ Parti Aydın’da niye bu kadar sıklıkta il başkanı değişiyor?

Eğer hareket noktanız “az olsun, bizim olsun” mantalitesi olursa yönetici takımının ufku da o derece dar olur ve tesellisi küçük başarıları halka büyük zaferlermiş gibi takdim etmek olur..

Seçimler nasıl kazanılıyor hiç kafa yordunuz mu?

Eğer sosyal medyayı yoğun kullanıyorsanız onun üzerinden aklınıza, düşüncelerinize ve kanaatlerinize karşı yapılacak siyasi taarruz bombardımanından kurtulmanız neredeyse imkân dışıdır.

Aydın AK Parti’den istifalar

Siyasetle uğraşmak hem bol vakit hem de fazla nakit ister Siyasetçinin karısı duldur, parası puldur, özdeyişi tam da bu gerçeği ifade eder.

Nazilli Belediyesi’ndeki değişikliğin seçimlerde Cumhur İttifakı’na olası etkileri

Nitekim siyaset kulislerinde Bekir Kuvvet Erim’in Nazilli Belediyesi’nin projelerine karşı çıktığı iddialarının temelinde milletvekili seçilememesi halinde Nazilli’ye belediye başkanı olma hayalinin s...

Aydın koltuk meraklısı rektör istemiyor

Bu tür görevlere gelenlerden yatlar, karlar, villalar edinerek ayrılanların yedi göbek yakınlarına kadar devlet mal varlıklarını araştırmalıdır.