4A, 4B ve 4C emeklileri için Mayıs ayı ikramiyesi büyük heyecan yarattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla milyonlarca emekli için büyük ikramiye ödemesi başladı. Emekliler, IBAN numaraları üzerinden emekli tahsis numaralarının sonuna göre ödeme alabilecekler. Bu ödemeden SSK, Bağ-Kur, 4C ve EYT emeklileri faydalanabilecek, yeni veya eski emekli olmanın bir önemi olmayacak. 16.2 milyon emekli, 31 Mayıs tarihine kadar başvuru yaparak ikramiye ödemesi alabilecek. İkramiye miktarı emekli maaş aralığına göre değişecek. 

Emekli maaşı alan vatandaşlar şimdi Temmuz ayı zammını bekliyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan temmuz ayını işaret etmişti. Geri sayım devam ederken, bankalar ek ikramiye fırsatları sunuyor. 4A, 4B ve 4C emeklilerine 12 banka özel ödeme yapıyor. Mayıs ayı itibarıyla bu rakamlar güncellendi. Peki, emekliye ne kadar ikramiye yatacak? Mayıs 2024 emekli maaş promosyonu ödemeleri ne kadar olacak?

Emekliler için Mayıs ayı ödemeleri başladı. 1 Mayıs - 31 Mayıs tarihleri arasında emeklilere bankalar tarafından sağlanan promosyon fırsatları belli oldu. SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklisi, 15.000 TL'ye kadar ek koşulsuz promosyon desteği alabilecek. En yüksek promosyon veren bankalar arasında ING Bank, Yapı Kredi Bankası ve Akbank bulunuyor. Bu bankalar, herhangi bir ek koşul olmadan 15.000 TL'ye kadar ek ödeme yapabilecek.

Bakan Şimşek: Konuta erişilebilirlik her kesim için kolaylaşacak Bakan Şimşek: Konuta erişilebilirlik her kesim için kolaylaşacak

Emeklilerin promosyonlardan yararlanmak için banka şubelerine gitmelerine gerek kalmıyor. Kamu ve özel bankalar, artık online bankacılık hizmetleri aracılığıyla başvuruları kabul ediyor. Yani, şubeye gitmeden mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden emekli maaş promosyonu kampanyalarına katılabileceksiniz.

Ayrıca, bankalarda Mayıs 2024 emekli kredisi fırsatları da devam ediyor. Nakit ihtiyacı olan emekliler için bankalar, cazip kredi kampanyaları sunmaya devam ediyor. Kamu bankalarında düşük faiz oranları ve uzun vadelerle emekli kredisi paketleri bulunuyor. Özel bankalarda ise faizsiz Hoş Geldin kredisi kampanyaları mevcut. Garanti Bankası, emekliye sunduğu 0 faizli krediyi 25.000 TL'ye kadar çıkardı. Maaşınızı taşıyarak promosyon alabileceğiniz gibi, bankaların sunduğu diğer fırsatları da değerlendirebilirsiniz.