Seçim yaklaştıkça heyecan giderek yükseliyor. Tüm partilerde hummalı bir şekilde aday listeleri için çalışmalar sürüyor. Aday adaylığı için yarış giderek kızışıyor. Listelerde kimler yer alacak? Seçilebilecek sıralarda kimler olacak? İttifak doğrultusunda hangi partiden kimler lokomotif partilerin listelerinde kendine yer bulacak? Kısa zaman içinde göreceğiz.

Uzun zamandan beri Aydın milletvekillerinin tamamının yenilenmesi gerektiğini ısrarla dile getiriyoruz. Son zamanlarda görülen hızlı değişime ayak uydurabilecek kişilerin listelerde yer alması hem ilimiz, hem de ülkemiz için yararlı olacaktır. İşte bu görüşümüz doğrultusunda partilerin yeni aday adayları ile görüşüp onları köşemizde tanıtmayı kendimize görev biliyoruz.

AKP’de 14 Mayıs 2023 seçimleri için çok sayıda aday adayı ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de ilimizin sevilen iş adamı, başarılı avukat ve gönül adamı Rıdvan Eşin. Geçtiğimiz Perşembe günü AKP İl Başkanlığı binasında mütevazi bir şekilde aday adaylığı konusunda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında kullandığı barış dili ve herkesi kucaklamak isteyen siyaset anlayışı onu başarıya ulaştıracaktır. Siyasetin insanlara hizmet etmenin bir yolu olduğunu kaydeden Rıdvan Eşin basın açıklamasında:

Siyaset insanlara hizmet etmenin tek yolu olmayıp, bu yollardan sadece bir tanesidir. Çıktığımız bu yolda sonuç ne olursa olsun bu bizim insanlığa ve memleketimize hizmet etme aşkımıza engel olmayacaktır. Siyaset; insana hizmet etmek ve insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek için yapılır, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı da bu ifadeyi desteklemektedir. Toplumsal çıkarların bireysel çıkarlara kurban edilmediği bir anlayış için yola çıkıyoruz, yaşadığımız bu güzel şehri sizin adınıza parlamentoda en iyi şekilde temsil etmek için yola çıkıyoruz. Güzel Aydınımızın bütçeden daha fazla pay alması, bu şehre daha fazla hizmet gelmesi için yola çıkıyoruz. Hepimizin çocukları var ve çocuklarımızın geleceği bizler için en önemli konulardan bir tanesini teşkil ediyor, onların adil bir ülkede, refah içerisinde ve güvenilir bir ortamda yaşamaları hepimizin yegane gayesi, Onlara bu geleceği sağlamaya çalışmak ise her anne ve babanın boynunun borcu, bu sebeple bir ebeveyn olarak da bu sorumluluğun altına elimizi koyuyoruz. Çıktığımız bu yolun hayırlara vesile olması temennisiyle, tüm kardeşlerimize selam ve saygılarımı sunuyorum” diyerek düşüncelerini aktardı.

Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyoruz.

Rıdvan Eşin, kamuoyunda oluşturduğu güven, sıcak ve samimi kişiliği sebebiyle, oldukça sevilen ve sayılan bir kişilik olmayı başarmıştır.

Rıdvan Eşin siyasette ilk olarak 2009 yerel seçimlerinde AKP’den Aydın Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ile kendini göstermiştir. 2011 genel seçimlerinde yine AKP’den Aydın Milletvekilliği Aday Adaylığı, 2019 yerel seçimlerinde ise Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı geçmişi bulunmaktadır. Aday olmadığı seçimlerde de AKP için çalışarak partisine olan bağlılığını göstermiştir. Rıdvan Eşin, siyasetin uzun soluklu bir çalışma olduğunu unutmamış ve siyasette çalışmaya durmaksızın devam etmektedir.

Rıdvan Eşin, elde ettiği başarının karşılığı olarak yaşadığı şehre, ülkemize ve insanlara hizmet etmekten onur duyduğunu her fırsatta ısrarla belirtiyor. Gerek Aydın, gerekse ülke siyasetinin Rıdvan Eşin gibi yeniliklere açık, başarılı ve genç siyasetçilere ihtiyacı var. Günümüz şartlarında başarılı bir politikamız olsun istiyorsak, tüm partilerde artık eski tip siyasetçilerin yerini Rıdvan Eşin gibi siyasetçiler almalıdır.

"Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz." (Aunius Aurelius Simachus)