Yazımıza voleybol takımımızla başlayalım. Aydın Büyükşehir Belediyesi Spor kulübü son haftalarda ölüp ölüp dirildi. Sarıyer Belediye takımını evde yenip, puanını yirmi beşe çıkardı, ve rahatladı. Rakip takım ilk seti çok rahat kazandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Spor kulübü kadın voleybol takımımız kalite olarak son sıraları hak eden bir takım değil. Alper hocam bu sene kendisinden beklenen performansın çok altında kaldı. Bana kalırsa gelecek sezon takıma devam etmeyecektir, diye düşünüyorum. Takım yönetimi şimdiden arayış içerisinde olursa takımın menfaatine olur. Takımın bütün maçlarını izledim. Takım iskeleti libero eksikliği dışında fena değil. Boy ortalaması birçok takımdan daha iyi. Yabancı oyuncuların çoğundan maksimum verim alındı. İtalyan oyuncular yaşları uygun olsa kafa takımlarda da oynayabilirler. Hem hoca transferi hem de yabancı oyuncu transferleri ile ilgili menajerimizi kutluyorum. Takımın en zayıf noktalarını kısaca şöyle özetleyebilirim. Yerli oyunculardan istenen performans alınamadı. Yerli oyuncuların devamlılıklarıyla ilgili sorunları var. Maçlarda gördüğüm en büyük sorun, takım merkezine atılan topları karşılamakta zorlanıyor. Libero ülke voleybolunun da en büyük sorunu. Bu sorun aşıldığı zaman takım daha başarılı olur. Liderlerin en önemli vasfı iletişim yetenekleridir. Alper hocamın ekibi ve oyuncularıyla sıkıntılı dönemlerde, kriz dönemlerinde olumlu iletişimler kuramadığını düşünüyorum. Takım bu sezon küme düşmediyse, ben bu sonucu özellikle Anna ve Sara’nın performansına bağlıyorum.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Spor kulübü ilimizi dünyanın en kaliteli voleybol liginde temsil eden bir takım. Aydın ilinin en önemli piarlarından biri… Eksiklerimizi tamamlarsak gelecek sezon ligi 5-8 arasında bitirebiliriz. Takım yönetimi de değişmeli diye düşünüyorum. Yönetim yok gibi görünüyor… Biraz öne çıkması lazım… Spor kulüpleri politeze olmamalıdır.

Nazillispor TFF 2. Lig Beyaz grupta suya sabuna dokunmadan, bir sezonu daha tamamlayacak. Geçen sene performansı daha iyiydi diye düşünüyorum. Ligin tamamlanmasına on hafta kaldı. Esenler Erok Spor, Vanspor ve Bucaspor arasında kıyasıya bir mücadele var. Her üç takımda birinci ligi hak ediyorlar. Nazillispor şimdiden takım iskeletini oluşturmayla ilgili, projelere başlarsa iyi olur. Önümüzdeki yıl ve yılların planlamasını yapıp ona uygun takım oluşturmalıdır. Nazillispor ege bölgesinin nadide marka takımlarından olmalıdır. Ayrıca Nazilli Stadyumunun da yapımına ivedilikle başlanmalıdır. Stat yapmak için il olmayı beklemeye gerek yok.

Efeler ve Kuşadası takımlarımızın gruplarında playoff mücadeleleri devam ediyor. Efelerspor çok zor bir grupta lige başladı. Batman, Karşıyaka, Turgutlu ve Elazığ takımlarının büyük hazırlıklarla başladığı grupta, takımımızın işi oldukça zordu. Ayrıca takımımız önemli oyuncularını transfer ederek, gençleşerek küçülme kararı vermişti. Sonuçta stat sorunu da yaşayan takımımız bana göre oldukça başarılı oldu. Her şey bitmedi. Maçlar devam ediyor. Kuşadası takımımız da tıpkı Efeler takımımız gibi mücadelesine devam ediyor. Kuşadası gurubunda sezon başı lige çok iyi hazırlanan ve çok başarılı olan iki takım var. Urfa Karaköprü ve Tokat Erbaa sezonu çok iyi götürüyorlar. İzmir Bornova da çok iyi bir takım. Kuşadası dört yaparsa büyük başarı olur. Hem Efeler hem de Kuşadası sporun çok rahat playoff oynayacağına inanıyor başarılar diliyorum. Selam ve dua ile…

Futbol dibe vurdu... Makale: Futbol dibe vurdu...