Değerli okuyucularım ve dostlarım, hepinize sağlıklı ve mutlu bir hafta diliyorum. Bu hafta size çok önemli bir konudan bahsedeceğim. Bu haftanın en önemli konusu Sn. Cumhurbaşkanımız ile CHP Genel Başkanı Sn. Özgür Özel’in sıkılı yumruklarını açarak el sıkışmaları. Bu sürpriz el sıkışma başta İstanbul olmak üzere ülkedeki iş dünyası ve yabancı sermaye sahiplerinde büyük bir rahatlamaya vesile oldu.

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Gazze, Rusya, Balkanlar, Asya, İran ve Afrika’yla ilgili konularda BM’de uzlaştırıcı ve barışçı bir dünya lideri rolü oynadı bugüne kadar. Bununla birlikte Türkiye’de iç politikada Sn. Devlet Bahçeli’yle birlikte GERİLİM POLİTİKASINI neden tercih ettiği hep sorgulandı. Bu GERİLİM POLİTİKASINDAN dolayı ülke kamplara bölündü. Yabancı sermaye, ekonomik istikrarsızlık ve adaletin bir türlü sağlanamayışı gibi nedenlerle Türkiye’den kaçtı. Maliye Bakanının, “BİR ÜLKEDE HUZUR, İSTİKRAR VE GÜVEN YOKSA, HALKIN MALİ HUZURA ULAŞMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR” ifadesi Sn. Erdoğan’ı etkiledi.

 

Öte yandan, son seçimlerde AK Parti iktidarının Türkiye ekonomisinin %80’ine sahip olan büyükşehir belediyelerini kaybetmesi Sn. Erdoğan’ın aklını başına getirmişe benziyor.

Sn. Cumhurbaşkanımızı İstanbul Belediye Başkanlığı döneminden çok yakından tanırım. Sn. Erdoğan, yanlışı yanlış, doğruyu doğru gören bir insandır. Bu tutumuna Mısır ve Suriye’yle ilgili politikalarımızda net şekilde şahit olduk. Kendisi fikirlerinde asla ısrarcı değildir.

İşte tam da bu sebeple son seçimlerin ardından CHP’ye karşı da derhal vaziyete el koydu. Sıkılı yumruğunu açarak Sn. Özgür Özel’le el sıkıştı. Dahası, CHP Genel Merkezi’nde Sn. Özgür Özel’i ziyaret edeceğini de ifade etti. Böylece, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE GERİLİMDEN MEDET umanların başına taş düştü.

 

Bu gerilimden en çok medet umanlar, CHP’deki şahinler, İmamoğlu taraftarları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şok oldu. Bu gruplardan özellikle CHP’nin şahinleri, yıllarca küçülttükleri CHP’nin iktidar olmasını engellemiş ve felsefesini sömürdüler. Bunlar, Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu dar bir çerçeveye sokarak başarısız olmasını da sağladılar. Gelinen aşamada, bunların Sn. Özgür Özel’e sözlerinin geçmediği ve Özgür Bey’in CHP Genel Başkanı olarak ipleri ele aldığı, CHP’nin de ancak uzlaşmacı politikalarla iktidar olabileceği görülmüştür.

 

Sonuç olarak, Sn. Cumhurbaşkanımız, sarayda etrafını saran şakşakçılarla bir yere varamayacağını, bu dar çevre nedeniyle AK PARTİ’NİN BUZ GİBİ ERİYECEĞİNİ ve kurduğu partinin yok olacağını görmüştür.

AK PARTİ’nin şaşalı günlere dönebilmesi için halka inmesi gerekiyor. Sn. Cumhurbaşkanımızın Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla da parti mahalle başkanından valilere kadar bir değişim yapması lazım. Bu partinin tüm katmalarında beklenti haline geldi.

SN. ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN POLİTİKALARI

 

Sn. Özlem Çerçioğlu’nun politikalarını çok yakından bilirim. Özlem Çerçioğlu solcusu ve sağcısıyla herkesin Belediye Başkanı oldu. Düşmanına bile elini yumruk haline getirmedi. Her kesimden herkesin elini sıktı, onlara sarıldı ve hal ve hatır sordu.

İşte bu yüzden CHP Aydın’da %25’lerde kalırken Özlem Çerçioğlu solcusu, DEM Partilisi, Ak Partilisi ve DP’lisiyle herkesin oyunu aldı. Bu vesileyle bir hususu ifade etmem gerekiyor: BİRİLERİYLE GÖRÜŞMEK İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAZ. BU YÖNDE YAPILAN BASKILARA EYVALLAH ETMEZ. BİLDİĞİNİ OKUR. Bu aralar, aleyhine, “şunla, bunla görüştü” diyenlere “BENİM KİMLE GÖRÜŞÜP KİMLE GÖRÜŞMEYECEĞİM KİMSEYİ ALAKADAR ETMEZ” İFADESİYLE REST ÇEKTİ.

 

Sn. Özlem Çerçioğlu, sanki Sn. Erdoğan’ın politikalarını uyguluyor.

 

Sn. Çerçioğlu’nun aile fertlerinden kimse Aydın Büyükşehirle iş yapmaz, çünkü yaptırmaz. Hatta belediyeye bile gelemezler.

 

AYDIN AK PARTİ İL BAŞKANI AV. GÖKHAN ÖKTEN’İN KOÇARLI’DA YAPTIKLARI

Değerli okuyucularım, Koçarlı, çam fıstığının Türkiye’de fiyatını belirleyen bir ilçedir. Bu mütevazi ilçenin belediyesi AK Parti’deyken Belediye Başkanlığını benim de değer verdiğim Sn. Nedim Kaplan yapmıştı. Seçildiği dönemde Sn. Kaplan’ın babasının hatıralarını Aydınpost’taki köşemde yazmıştım.

 

Nedim Bey varlıklı bir kişidir. Son dönemde Koçarlı’da çok büyük hizmetleri olmuştur. Yeni seçilen CHP’li Belediye Başkanı’yla ilgili olarak Aydınpost’ta yayımlanan haberi irkilerek okudum. Belediyenin bir şirketi var. Şirketle ilgili olarak, Sayıştay denetçilerinden ve mahkemelerden geçmeden ciddiye almamın mümkün olmadığı konular var.

Karar kesinleşmeden kişi hakkında hüküm vermek mümkün değil. Ancak burada kesin olan iki şey var:

1.    AK PARTİ İL BAŞKANI AV. GÖKHAN ÖKTEN’İN KOÇARLI BELEDİYESİ’NDEN ALACAĞI ELLİ BİN LİRAYA YAKLAŞAN AYLIK AVUKATLIK ÜCRETİ

2.    KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI’NIN YAKIN AKRABASININ ALTMIŞ BİN LİRALIK MAAŞI

 

AK PARTİ İL BAŞKANI AV. GÖKHAN ÖKTEN’İN KOÇARLI BELEDİYESİ’NDEN VERİLEN YAKLAŞIK ELLİ BİN LİRALIK AVUKATLIK ÜCRETİ

Gökhan Ökten Bey’in Aydın Valiliğine ait AYTER AŞ.’de milyonluk davaların ve bir jeotermal firmasının çok önemli bir davasının avukatı olduğunu biliyoruz. Bunlardan biri, Aydınlılara karşı bir müteahhitlik şirketine ait. Bahse konu kitlenin toplam oyu 10 bin civarında. Bu şirketin ve mahallenin ismini vermek istemiyorum. Sn. Ökten, bu şirketin avukatlığını neden yapıyor? Bu şirketin devletle ne gibi işleri var? Kendisinden bu konularla ilgili açıklama bekliyorum. Bu konuları halkın vicdanı www.aydinpost.com olarak Aydın’da sadece biz yazıyoruz

Buradan Sn. GÖKHAN ÖKTEN’E TEKRAR SORUYORUM…

 

Ak Parti İl Başkanı olmasaydınız Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan sizi Belediyenin ve şirketin avukatı yapar mıydı?

 

AK PARTİ İL BAŞKANI olarak Ak Parti’nin yönettiği diğer belediyelerin davalarına bakıyor musunuz?

 

Partide görevli kişiler ve milletvekilleri kendiişlerini bırakıp politika yaparken siz hangi etik değerle çok küçük bir ilçe olan KOÇARLI’daki belediyeden 50 bin TL’ye yakın maaş alıyorsunuz?

 

Belediye Başkanı Sn. Nedim Kaplan’a da soruyorum: Ak Parti İl Başkanı’na bu maaşı bağlamak size yakıştı mı? Bu olay öğrenildikten sonra halkın sana oy vermeyeceğini bilmen lazımdı. İl Başkanı Gökhan Ökten’e böyle bir ayrıcalığı niye tanıdın? KOÇARLI’DA AVUKAT YOK MUYDU Kİ, iş yeri Aydın’da bulunan birini avukat tuttun?

 

Mütevazi Koçarlı Belediyesi personel maaşlarını ödeyemez durumdayken Aydın Ak Parti İl Başkanı Gökhan Ökten’e milletvekili maaşına yakın bu maaşı niye tıkır tıkır ödedin?

Sn. Gökhan Ökten, Ak Parti İl Başkanı olarak nasıl bir hizmetin oldu ki bu parayı aldın?

Haklısın, ŞİMDİLERDE AVUKATLIK YAPAN AK PARTİ’DEN BİR ZAT, Aydınpost olarak hakkında yazdığımızda “NE OLACAK YANİ, AVUKAT İŞ ALAMAZ MI?” DEMİŞTİ. O sıralar resmî kurumların avukatlığını yapıyordu.

Beyefendi, avukat tabi ki iş alır. Ama, bir partinin il başkanı, partinin il yönetiminde yer alan avukatlar etik açıdan DEVLETLE İLTİSAKLI kurumların avukatlığını yaparsa da haber olur. Aksi takdirde bu, halkın gözünden kaçmaz.

 

Milyonluk davalar sayesinde bu kişiler arabalarını yeniliyor, villalar ediniyorlar. AMA HALKTAN OY ALAMIYORLAR. Nitekim Aydınlı bunu gördüğü için AK PARTİ’YE OY vermedi. Olan Ak Parti ve Sn. Mustafa Savaş’a oldu.

Sn. Gökhan Ökten ile KOÇARLI Belediye Başkanı’nın iddia edilen usulsüz işlerinde KOÇARLI BELEDİYESİ’NDEKİ PARTİ KOORDİNATÖRLERİ, müfettişler ve Disiplin Kurulu Başkanları olarak sizler de kusurlusunuz. Sn. Gökhan Ökten’in Ak Parti İl Başkanı olarak Belediyeyle bu ilişkisinden haberiniz olması gerekiyordu. Tabii, maaş aldığınız kuruma “dur” demeniz mümkün değildi.

 

Çok yazık, işte AK PARTİ Aydın’da sizin bu para hırsınız yüzünden seçimi kaybetti. SEÇİM AK PARTİ İL BAŞKANI NEDENİYLE KAYBEDİLDİ. NEDEN İSTİFA ETMENİZ GEREKTİĞİNİ ANLADINIZ MI? Mahalle Başkanları Toplantısı’nda da bu konular yüzünüze söylendi. Ama, maşallah pişkinliğiniz devam etti.

Koçarlı Belediyesi’nin sizi belediye avukatlığından uzaklaştırdığına dair belgeyi de bu vesileyle sunuyorum. Bu Ak Parti’ye sizin yüzünüzden atılan çok büyük bir siyasi ŞAMARDIR.

2429Beec 0247 4D7E 981C Eea23325Fc5B

1.    KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI’NIN YAKIN AKRABASINA ALTMIŞ BİN LİRALIK MAAŞ

 

Nedim Kaplan, yeni Belediye Başkanı’nın iddialarına hiç girmiyorum. Bunlar dava konusu. Senin de ispat için ilgili kişileri mahkemeye vermeni bekliyorum. Vermezsen suçlusun demektir. AK PARTİ İL BAŞKANI’NIN SENİ SAVUNMASI GEREKİR.

 

Bu akrabana verildiği ifade edilen altmış bin liralık maaşı ise gerçekten çok merak ediyorum. Siz Belediye Başkanı olarak kaç TL maaş alıyorsunuz da bu kişiye altmış bin TL maaş ödüyorsunuz? Personelin maaşlarını ödememişken bu kişinin maaşını niye ödedin?

Seninle baban üzerinden röportaj yaptım. O röportajdan ben de ders almıştım. Hala da o dersleri hayatımda uyguluyorum. Senin de uyguladığını biliyorum. Aydın Ak Parti İl Başkanı ile akrabana verdiğin maaşlar hiç yakışmadı. Sen mert adamsın. Bu çerçevede gelen talepleri reddetmen gerekirdi. Zaten bir avukata dava açtırmak için 10 bin TL ödüyorsun. Kazanırsa karşı taraftan da 10 bin TL alıyor.

 

Değerli okuyucularım, Aydın’da AK Parti’nin halktan koptuğu bir gerçek. Sn. Mustafa Savaş’ı Allah korumuş. Aydın AK Parti’nin bu menfaat ve para sevdalısı insanlardan kurtulması lazım.

 

BU BAĞLAMDA, AYDIN AK PARTİ KURUCULARINDAN, TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI DA YAPMIŞ SN. AHMET RIZA ACAR’IN GÖKHAN ÖKDEN’E YAZIP BANA GÖNDERDİĞİ SİTEM DOLU MEKTUBU SUNUYORUM. MUTLAKA OKUYUN.

Ahmet Rıza ACAR

Kurucu İl Başkanı ve 22.Dönem Aydın AK Parti MV.

 

Sayın Gökhan Ökten

Ak Parti Aydın İl Bşk. 

Sayın Gökhan Ökten, gönderdiğin mesajı okudum. Eşinin geçici atanmasıyla ilgili haberi GD İl Başkanları grubuna attığım için üzülmüşsün. Yalan dediğin haberi tekzip etmediniz. Ayrıca, mesajdan bir gün önce yaptığımız telefon görüşmesinde de eşinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçici atamasının yapıldığını da itiraf ettin. Bu çelişki nedendir?

  

Bu vesileyle siyaset kurumu ve oyuncuları için görüşlerimi de paylaşmak istiyorum. Siyaset üzülmeyi kaldırmaz. Siyasetin temel prensiplerinden biri de dürüstlüktür.

Siyasette hakkınızda dedikodu yapılmasına sebep olacak hareketlerde bulunmayacaksınız. Hakkınızda yalan haber yapılıyorsa hemen tekzip edecek ve mahkemeye vereceksiniz. Siyasette erdem ve ahlak olmazsa olmaz unsurlardandır. Siyaset insanlara tepeden bakmayı kaldırmaz. Siyaset eşinizi, yakınlarınızı ve ahbabınızı kayırmayı kaldırmaz.

Siyasette kimseye iftira hakkınız yoktur. Siyaset kişisel menfaat için asla yapılmaz.

Siyaset topluma örnek olacaklar tarafından yapılır. Siyaset sanatı ömür boyu tedavülde olacağı için aynı zamanda öğrenme ve öğretme işidir. Siyasetle herkesin ilgilenmesi, insanın kendine görev edinmesi gereken önemli bir unsurdur. Siyasette istişare çok önemlidir ve ilgili birimlerde görev alanların gelişmelerini sağlar ve kalitelerini artırır. İstişare insana öngörü ve hoşgörü kazandırdığı gibi insanı güçlendirir. İstişare yeni ve güzel fikirlerin üretilmesini sağlar. İstişare kısaca dağın arkasını görmeye imkân hazırlar.

Siyasette bu unsurların arasına öz eleştirinin de dahil edilmesi gerekir. Siyasette istişare hataları önleyeceği gibi, yanlış uygulamaları engeller, yanlışların tekrarlanmamasına imkân hazırlar. Siyaset, kollektif çalışma ve düşünme çerçevesinde görevli ekibin, işe gönül vermesinin yanında odaklanmasını da gerektirir.

Siyasette istişarenin, geleceğin tasarlanmasında çok önemli işlevi vardır. Siyasi partilerde il yönetimleri şuradır. İstişare mekanizmasının en iyi işletilmesi gereken yerlerdir.

    

Siyaset, kendisini Müslüman ve Türk olarak tanımlayan, dünya saadeti ile ahiret inancını birleştirebilen insanların yapması gereken toplumsal bir görevdir. Eğitim ve öğretimden sorumlu muallim ve muallimeler, öğrencilerinin aynı zamanda ahlaklı yetişmeleri için de büyük gayret gösterirler. Bu görevi üstlenmiş bu kişiler, öğrencilerin ve velilerin gıptayla baktıkları insanlar olmalıdır.

   

Siyasetle uğraşan insanların eşleri ve çocukları nüfuz ticareti algısı yaratan işlerden uzak dururlar. Siyaset bir kamu görevi değildir. Onun içindir ki, siyaset bir fikir meydanıdır. O meydanda siyaset, cesur, milli ve yerli düşünce sahipleri, fikri hür, hak ve halkın haklarını koruma anlayışında olanlar, düşüncesini kimseden çekinmeden söyleyebilenlerin uğraşısıdır.

 

Siyasetle ilgilenenler şaibe yaratabilecek her türlü işten kaçınırlar. Gelin görün ki, Aydın’da Ak Parti ve yöneticileri hakkında halk arasında her geçen gün daha fazla olumsuz konuşmalar yapılıyor. Parti il binasının Aydın merkezden Ilıcabaşı’nın ötesine, şehir dışına taşınması halk tarafından hoş karşılanmıyor. AK Parti’nin halktan koptuğu düşüncesi her geçen gün yaygınlaşıyor. Hatta “kim gider o kadar uzak yere” serzenişleri havada uçuşuyor.

 

Ben Aydın’da ve parti genel merkezinde, AK Parti ruhuna, felsefesine ve kuruluş programına uymadığına inandığım insanlar hakkında sorulduğu zaman görüşlerimi paylaşıyorum. Yetki bende olduğu zaman, partinin kapısından içeri sokulmayacak kişileri istişareyle belirlerim. 

  

Sokaktaki vatandaş “Neden aynı kişi 3. kez aday yapıldı. İl yönetimi bu konuda halkın görüşleri ve düşüncelerini Ankara’ya niçin iletmiyor?” serzenişlerinde bulunuyor. Ak Parti Aydın Milletvekilleri ile il ve ilçe yönetimleri hakkında halk arasında objektif memnuniyet anketleri yapılsa her şey ortaya çıkacaktır. Bu ve benzeri olumsuzluklar Aydın’da yerel seçimlere yansımış ve Ak Parti’nin şehirde ve bütün Türkiye’de gerilemesine sebep olmuştur. Bu gerilemenin, Türkiye dışında oy kullanan vatandaşlarımıza da yansıyacağını düşünüyorum.

Son olarak şunları belirteyim. Sana bu cevabı vermemin saiklerini çok iyi anlamışsındır. Zira, arif olan için her şeyi anlamak çok kolaydır. Senin bana gönderdiğin mesajla birlikte bu yazımı da GD İl Başkanları Grubu’na atacağım. Ben AK Parti’nin Kurucu İl Başkanı ve 22. Dönem Milletvekiliyim. AK Parti’yle gönül bağımı da koparmamış bir kişiyim. Onun içindir ki yanlışları ve doğruları her zaman ve her yerde söylerim.

AK Parti Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir unsur olmanın yanında bu hedefe de odaklanmış bir siyaset kurumudur. AK Parti’nin kaybetmesi, Türkiye’nin kaybetmesi demektir. Tek ve çok partili dönemleri incelediğinizde bunun ne kadar önemli olduğu görülecek ve bu ifademin daha iyi anlaşılmasına imkân verecektir.

·         Bugüne kadar ses çıkarmadıysak AK Parti’ye sevgimizden ve Sn. Genel Başkana duyduğumuz saygıdandır.

·         Bundan böyle her yerde basın aracılığıyla konuşacağız.

Not:

Kurucu İl Başkanı olarak partiden meclis üyeliği istediğim dedikodusu yapılmış ve birisi bu konuda gereken cevabı gayet güzel vermiştir.

 

Ben 31 Mart 2024 tarihine kadarki iki ay boyunca İstanbul’daydım. Şahsım ve torunumun sağlık sorunlarıyla uğraştım ve bazı operasyonlar geçirdim. Seçimde de oy kullanmadım.

Değerli okuyucularım, Sn. Ahmet Rıza Acar’ın ifadelerine yürekten katılıyorum. AK Parti içinde varsa HARAMİLERİN TEMİZLENMESİ TÜM AK PARTİLİLER VE MİLLİYETÇİ MANEVİYATÇILARIN TEMENNİSİDİR.

Özlem Çerçioğlu başarılı, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten başarısız Makale: Özlem Çerçioğlu başarılı, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten başarısız