8 Mayıs 2024 BOĞA burcunun 18 Derecesinde Yeni AY gerçekleşiyor.

Boğa burcu yeni ayı doğa ana Gaia'nın uyanışa geçişi, baharın gelişi,bolluk bereketi,genişleme ve şanslı beklenmedik sürpriz gelişmeleri beraberinde getirecektir.

Yeni başlangıçlar ve yeni girişimler idealler hayaller için adımlar atmak üzere harekete geçirecek.

Anın yükseleni de Boğa burcu dolayısıyla Boğa burcu temalarının yoğun görüldüğü bir yeniay deneyimleceğiz.
 
Boğa burcu parasal konular,gelir gider dengesi,finansal düzenlemeler,alım satım,güvenlik ve gıda başta olmak üzere tüm gelir kaynakları ve mali işler kültürel konular sanatsal faliyetler ilişkiler ile ilgili yeni başlangıçlar yeni girişimler ve kararları beraberinde getirecektir.

Bu yeni Ayda Güven arayışı güven duygusu güvenlik ihtiyacını fazlaca hissediyor olacağız.Kendi ve aile güvenliğimiz, topraklarımızın güvenliği, gelecek güvenlik temalarını içeriyor.

Yeniay genel olarak hastaneler,hapishaneler,mahkumlar,bakım evleri,barınaklar,sokak hayvanları,büyük ve küçük baş hayvanlar,tarım ve zirai ürünler,hayvancılık,gıda tedarik zincirleri,büyük gıda işletmeleri,marketler zincirleri,sağlık konuları,sağlık çalışanları,sağlıkçılar,sağlık personeli iş ve işçiler ile ilgili gündemler oluşabilir.
Ayrıca bilinç altı kokularıyla yüzleşmeler yasayabilir geçmişe dair bırakmak istediğiniz konulara yonelik cesur adımlar atabilirsiniz.Yeni Ay zamanı rüyalar aktifleşebilir mesaj içerikli rüyalar görebilirsiniz.Her şeyi kontrol etme dürtüsü bu dönemde sizi yorabilir.Daha geride kalmak dinlenmek An'ı yaşamak isteyebilirsiniz.

Bu yeniayda meditasyon, yoga, reiki,nefes, simyasal çalışmalar,şifa yönlü çalışmalar, ruhsal arınma, terapi çalışmaları, yapabilirsiniz.Bu yönde muhteşem geri dönüşler alabilirsiniz.

Yeni Ay Sürprizlerle dolu mucizevi gelişmelere açık.Güç, başarı, şans, liderlik,bolluk, bereket,aşk,sağlık dağıtan bir yeni AY.

Satürn desteği alan yeniayda uzun soluklu kalıcı yeni başlangıçlar ve girişimler için,dirayetle cesaret edemediğimiz konularda adımlar atmak üzere,aile desteği,kamusal destek,Üslerinizden destekler alabileceğiniz zaman dilimi.

Dünya'da ve Ülkemizde ekonomi gündemleri,toprak ve yapılaşma,ev,konut, emlak,arsa,inşaat sektörü,mimarı yapılar,kültürel miraslar,ören yerleri,ülkeler arası yapılar ile ilgili gündemler oluşabilir.Şeker tedarik gündemleri,şeker tüketimi,şeker hastalığı pankreas vs gibi sağlık sorunlarına karşı tedavi yöntemleri,şifa etkileri,ilaçlar fazlaca konuşulabilir.

Yeniay Aşk ve ilişkilerde mutlu birliktelikler Evliklik kararları sevgi şefkat uyum artışını görebileceğiniz olumlu zamanı gösteriyor.Aşka dair yeni kararlar sürpriz beklenmedik ilişkiler ve teklifler sizleri bekliyor.Sorunlu ilişkilerde iyileştirici etkiler ortaya çıkarabilir.

Bahar ayı ve Baharın gelişi ile özdeşleşen Gül'ün mitolojisik hikayesinde tanrılar tarafından el ele verip yaratılmasından dolayı çiçeklerin kraliçesi olarak kabul edilir.

Aşk ve güzellik tanrıçası, güzeller güzeli
( Afrodit ) en çok sevdiği çiçek Gül olduğu bilinir.(Afrodit ) Venüs'ün mitolojik öyküsüdür.

Venüs Schedır sabit yıldızı etkisinde. Schedir gül demek gül dalının gül ağacını sembolize eder.Gül ezoterik öğretilerde ruhun evrimleşmesi,ruhsal uyanış,Aşk,ilahi sevgi,kalp çakrası,sevgi ve öz ile bağlantılıdır.Gül Venüs'ün Dünyevi bağlantısıdır, Aşktır.

Baharın gelişiyle başlayan yeni ayda Venüs'ün Schedır sabit yıldızı üzerinde oluşu tesadüf olmadığı gibi, bize gül  ağacını ve Hıdrellez gününü anlatıyor.

Hızır (AS) ve İlyas Peygamberin gül dalının altında buluştuğu RUZ-I HIZIR gününde yaşam kaynağımız Güneş ve Ay iki kutsal  ışık Gül ağacının altında buluşma noktasında, bolluk,bereket,şans,sağlık,mutluluk, huzur ve neşe dağıtmak üzere tüm insanlığa el olmaya el uzatmaya geliyorlar.

Miladi takvime göre 6 Mayıs,Rumi takvim olarak da bilinen Jülyen takvime göre 23 Nisan Ezoterik Astrolojik takvime göre her yıl 23 Nisan'dan sonra gelen ilk yeni ayın ertesi gün Hıdrellez günüdür.

Bu yıl ki Astrolojik takvime göre 8 Mayıs Boğa burcu yeni ayının ertesi günü 9 Mayıs'ı 10 Mayıs'a bağlayan gece Hızır günüdür.

Bu yıl RUZ-I HIZIR gününde yeniay deneyimleceğiz.Hepimize sağlık mutluluk huzur dolu mucizevi bir yeniay diliyorum.Hıdrellez gününde tüm dua ve dilekleriniz kabul olması dileğimle.Tüm mucizeler sizlerin olsun.Sevgiyle Kalın 🥰

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol
Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol
Hoşgörülülükte deniz gibi ol
Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
MEVLANA 

Yeni Ayda 13 İle 23 derecesinde yerleşimi olanlar doğum haritanın aldiğı etkiye göre olumlu veya olumsuz etkiler alabilirler.
 
Genel anlamda burçlar👇

Boğa / Oğlak / Başak burçları şanslı sürpriz beklenmedik mucizevi gelişmelerle karşılaşabilirler.Şanslı bir döneme giriş yaptınız.

Akrep / Yengeç / Balık burçları beklenmedik şanslı fırsatlarla karşılaşabilirler.Şansı kovalamak gerekebilir.

Aslan / Kova burçları ise biraz yeniayda ani gelişebilecek durumlara karşı temkinli olmaları gerekli.

Koç ve Terazi burçları yeni Ayla birlikte cesur adımlar atabileceği bir sürece giriş yapıyorlar.Kader sizden yana.

İkizler ve Yay burçları meydan okumalar ani kararlar beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İlknur KARAKAYA 
#Boğaburcu #Boğaburcundayeniay #Hıdrellez #Hızırgünü

Hıdrellez nedir? Makale: Hıdrellez nedir?