Değerli okuyucularım, Aydın ilinde gün geçmiyor ki bir olay ile karşılaşmayalım. Bunların hepsi Özlem Hanım’ın etrafında yuvalanmış insanların marifetleri ile dolup taşıyor. Şimdi size anlatacağım olayların başkahramanı Aydın Belediyesinin Batı Yakası Koordinatörü Fatih Akkentli.

Bu zat, Aydın Büyükşehir’de her taşın altında çıkıyor.

Kendisi için Aydın Büyükşehir Personel Dairesinde veya meclis kararı veya başkanlık kararı ile Aydın Batı Yakası Koordinatörü unvanı verilmiş mi bilmiyoruz, verilmese bile bu zat Söke’de ASKİ binasında oturuyor. Aydın Büyükşehir Belediyesinde imza yetkisi var mı bilmiyoruz… İçişleri Bakanlığı müfettişleri vasıtasıyla inşallah olacak.

ASKİ’de işçi olduğunu biliyoruz.

Bu zat Aydın gazetecilerine ayar verir, işine gelmeyen yerlerde küfürler eder. Sayın Özlem Çerçioğlu’nun adını her platformda kullanır. Eğer kendi hakkında olumsuz bir şey söylenirse hemen ortaya çıkar.

Etrafa trolleri, beslediği kişilerle başlar atar yapmaya, daha şimdiden kendisini Söke Belediye Başkan adayı olarak görmektedir.

İşte bu yüzden mevcut Söke CHP’li Belediye Başkanı’nın başarısız olması için elinden geleni yaptığını, Sayın Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanı’nın arasını açtığını ifade eden Söke Belediye Başkanı, o dönemde Fatih Akkentli hakkında demediğini bırakmamıştır.

CHP’li Söke Belediye Başkanı ile yaptığım röportajda, Fatih Akkentli için kendisi hakkında bir yıl evvel şöyle demişti:

Söke’de her CHP’li belediye başkanı aday olsa seçilir ama Fatih Akkentli asla seçilemez.”

 

Ben de yazmıştım.

 

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı, Belediye Encümeni seçimlerinde Sayın Söke Belediye Başkanı ile yapılan mutabakatta komisyon seçimlerine Fatih Akkentli’nin müdahale ettiğini, akrabası AK Partili Meclis üyesini komisyona seçtirdiğini bana verdiği röportajda ifade etmişti. İşte o zaman Fatih Akkentli’nin benimle yaptığı konuşmada İYİ Parti İlçe Başkanı’nın et konusunda kaçakçılık yaptığını ve mahkeme kayıtları olduğunu ifade etmişti.

Fatih Akkentli’nin Söke’de belediye başkanının başarısız olması içinden elinden geleni yaptığına dair kanaat var.

Bugüne kadar Sayın Özlem Çerçioğlu’nun Söke Belediye Başkanı’nı ziyaret ettiği görülmemiştir çünkü inanılmaz yanlış bilgi Sayın Özlem Çerçioğlu’na sunulmaktadır.

Şöyle ki, aylar önce Söke Sazlı Muhtarı Sayın Çetin Yolcuoğlu, Germencik-Bodrum-Milas Ana Yolu üstündeki Söke Çimento Fabrikası önündeki köprüye aşağıdaki afişi asmış ve yalvararak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’na şöyle seslenmiştir:

“Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sazlı’yı cezalandırmayı bırakın ve Sazlı’nın üstüne bir karabulut gibi çökmüş olan ismini bile anmak istemediğim şu an fotoğrafta yanınızda bulunan  (Fatih Akkentli’yi kastederek ) buradan alın.

Sazlı halkı size oy verdi, mükâfatımız yetimin, öksüzün, gariban halkın hakkını yedirmek mi olacak?”

 

Diyerek Fatih Akkentli’yi Özlem Hanım’a şikâyet etmiştir.

İşte bu afişte Sayın Sazlı Köyü Muhtarı tarafından,

“Sazlı halkı size oy verdi, mükâfatımız yetimin, öksüzün, gariban halkın hakkını yedirmek mi olacak?” ifadesi ile çok dikkat çekicidir.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesinin, batı yakası koordinatörü makamının görev tarifini Aydın halkına açıklaması gerekir.

Bir taşeron işçinin böyle makamı olur mu?

Sazlı Köy Muhtarı Sayın Çetin Yolcuoğlu,

“Yetimin, öksüzün, gariban halkın hakkını yedirmek mi olacak?”

Cümlesiyle Fatih Akkentli’yi yetimin, gariban halkının hakkını yemekle suçlamış. Ancak bu Fatih Akkentli kendisine atfedilen bu suçlamaya hiç cevap vermemiş, Sayın Sazlı Köy Muhtarı Sayın Çetin Yolcuoğlu’nu mahkemeye bile verememiştir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli’yi ileride bu iddialar karşısında CHP’den belediye başkanı seçer mi Söke halkı?

Fatih Akkentli, geçen haftaki yazımda Çallı Fasulye Ltd. diye yazdığım cümle için bana yaptığın küfürleri yargıya taşıyorum. Hesabını hâkimler ve savcılar önünde vereceksin.

 

Hani CHP hak, hukuk, adalet diyor ya, “gazeteciler halkın sesidir ve hırsızlıkların, üçkâğıtçıların, sahtekârların takipçisi olan gazeteciler bu siyasi iktidarda horlanıyorlar” diyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na seni her platformda şikâyet edeceğim.

 

Hakkımda trollerin ile attığın her pisliğin cevabını bağımsız Türk mahkemeleri ve adaleti önünde vereceksin.

 

Sayın Özlem Çerçioğlu’nu hep sizler yanlış yönlendiriyorsunuz.

En canlı misal Sazlı Köy Muhtarının astığı afiş. Cesaretin varsa Sayın Metin Yolcu’yu mahkemeye versene, görelim o mahalle kabadayılığını.

 

Beni de Gazeteci Yazar Ergün Poyraz gibi öldüresiye dövecek misin veya dövdürecek misin Fatih Akkentli?

 

Gelelim konusun asıl önemli yerine…

 

Söke Çallı İnş. Ltd. Şti sahibi Fatih Akkentli’nin kız kardeşi Sn. Gizem Akkentli Polat, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli memur mudur?

 

Bir bakalım.

 

Değerli Okuyucularım,

CHP’den Söke belediye başkanı adayı olmak isteyen Fatih Akkentli ve kız kardeşi Gizem Akkentli Polat’ın Aydın büyükşehirde çalışırken nasıl devasa şirket sahibi olduklarını yazacağım.

 

 

Size aşağıda sözünü ettiğim Çallı Yakacak Taşımacılık İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi kurucusu

Gizem Akkentli, Aydın Büyükşehirde sözleşmeli olarak çalışmaktadır.

Gizem Akkentli Polat için, Aydın’ın BŞB olmasıyla birlikte abisinin ASKİ’de, kendisinin de AYBA’da taşerondan işçi olduğu bellidir...

Devamında yılsonuna doğru Gizem Akkentli üzerine Çallı İnşaat kurulur...

50 bin lira sermaye ile kurulan bu şirket, bugün 6.4 milyonluk bir sermayeye sahiptir...

Gizem Akkentli’nin bugün Aydın BŞB’de sözleşmeli memur olduğu bilinmektedir.

Gizem Akkentli Polat, iki işi bir arada nasıl yürütmektedir?

Belediye personellerinin böyle şirket kurmasına izin veriliyor mu?

 

Söke’de faaliyet gösteren Çallı İnş. Ltd. Şti yasalara uygun kurulmuş inşaat, nakliye, inşaat malzemesi satan bir firma.

Bu firmanın sahibi hakkında Telegram Gazetesi, çok önemli haberler yazdı.

https://telegramhaber.com/fatih-akkentlinin-siyasi-ve-ekonomik-varsilliginin-sirri-kiz-kardesi-gizem-akkentlini-26846h.htm

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde 22 Mayıs 2014 tarihli, 8574 sayı ve 649'ncu sayfasında yer alan bilgilere göre; Çallı Yakacak, Taşımacılık İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi, Gizem Akkentli'nin üzerine 50 bin TL sermaye ile 7.05.2014 tarihinde kuruluyor.

 

 

Şirket sermayesi 25.12.2019 yılında 1 milyon 200 bin TL’ye çıkarılıyor.

Sn. Gizem Akkentli Temmuz 2017 tarihinde evleniyor ve Polat soyadını alıyor. 2017 tarihinde bu evlilikten sonra Türkiye ekonomi açısından türlü sıkıntılara girmesine ve bir sürü işyeri iflas bayrağını çekmesine rağmen Sn. Gizem Akkentli Polat’ın firması Aralık 2019 tarihinde sermayesini 24 kat artırarak 50 bin TL’den 1 milyon 200 bin TL’ye çıkarıyor.

Çallı Yakacak, Taşımacılık, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi Türkiye’nin ekonomik sıkıntıları döneminde Sn. Gizem Akkentli Polat hanımefendi ile o kadar vites büyütüyor ki şirketin makine parkının gayrimenkul edinebilmesi için büyütülmesi ve sermaye artırımına gidilmesi gerektiği ortaya çıkıyor. Sanırım bunun üzerine şirketin tek sahibi olan Sn. Gizem Akkentli (Polat) muhasebecilerinin ve danışmanlarının uyarısı ile jet hızıyla sermaye artırımına gidiyor değerli okuyucularım.

Ama hem de Aydın Büyükşehir Belediyesinde sözleşmeli çalışıyor Gizem Akkentli Polat Hanımefendi.

Gizem Akkentli'nin iş hacmi öylesine büyüyor ki; pandemi dönemi bile vız gelip tırıs gidiyor! Bu defa 3 milyon 600 bin TL'lik sermaye dar geliyor ve 29 Aralık 2021'de şirketinin sermayesini 3.6 milyondan 6 milyon 400 bin TL'ye çıkarıyor!

Evlendikten sonra soyadı "Polat" olan Gizem Akkentli, bir şekilde 8 yıl önce 50 bin TL sermaye ile kurduğu şirketini günümüze 128 kat sermayesini arttırarak taşımış oluyor!

Peki, Gizem Akkentli 8 yılda kimlere taş, kum, çakıl, çimento vb. malzemeler satarak şirketinin sermayesini 128 kat büyütebilmiştir?

Abisi Fatih Akkentli, kız kardeşinin böylesine devasa işler yaparak büyüyen şirketine destek olmuş mudur?

Gizem Akkentli, CHP'li belediyelerden inşaat malzemesi ihaleleri kazanan şirketlere mal satmış mıdır?

Fatih Akkentli'nin siyasi ve ekonomik gücünün sırrı kız kardeşi Gizem Akkentli'nin Çallı İnşaat şirketinde mi saklı?

Fatih Akkentli, siyasi ve ekonomik başarılarını 8 yılda sermayesini 128 kat arttıran kardeşi Gizem Akkentli'nin (Polat) şirketi "Çallı Yakacak, Taşımacılık, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi"ne mi borçlu? İşin sırrı nedir?

CHP'li belediyelerden ihaleler kazanan şirketlerin, alıp satacakları malzemelerin adresi Gizem Akkentli'nin Çallı Yakacak, Taşımacılık, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi midir?

Örneğin, Ergün Poyraz’ı öldüresiye döven CHP’li Kuşadası Belediyesi’nden ihale alan ZTB şirketine Gizem Akkentli'nin Çallı Yakacak, Taşımacılık, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi, çözüm ortağı olmuş mudur? 

Yoksa Gizem Hanım belediyede çalışırken müteahhitler ile oradan mı temas kurmuştur? Ayrıca Aydın Büyükşehirde her gün 09.00-17.00 mesai yaparken Söke’deki şirketinde kim duruyordu? İnanın dünyanın hiçbir yerinde böyle olay yoktur.

Aydın BŞB'de kadrosu işçi statüsünde olan Fatih Akkentli, bugün siyasi ve ekonomik gücünü kardeşi Gizem Polat'ın Çallı Yakacak, Taşımacılık, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketine mi borçlu?

Gizem Polat'ın 8 yılda sermayesini 50 bin TL'den 6 milyon 400 bin TL'ye çıkartırken, abisi Fatih Akkentli'nin de sermaye artışlarına paralel güçlenmesi tesadüf olabilir mi?

Sahi, Sazlı Köy Muhtarının pankart çıkışı sonrası acaba Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı, “gel bakalım Sayın Muhtar, sen benim işçime nasıl bunu söylersin dedi mi?”