Eski otogar alanı yanındaki Efeler Belediyesi’ne ait GİMA AVM alanında yapımı süren La Perla rezidans içerisinde Fatih Atay için özel VİP oda yapıldığı ortaya çıktı.

Daha evvel de Efeler Belediyesi’ne ait İmamköy’deki doğa otel içerisinde de kendisine VİP oda yaptırdığı öğrenilen Fatih Atay için La Perla rezidans içinde de VİP oda yapıldığı öğrenildi.

Fatih Atay için özel duş bölümü, gardıroplar, dev televizyon izleme alanı ve toplantı salonuna kadar her şeyin düşünülerek VİP oda hazırlandığı ve geldiğinde kullanılmasının planlandığı ortaya çıktı.

Müteahhit Türker Arabacıoğlu ile Fatih Atay’ı İyi Partili Turgay Akgüller tanıştırmış, projeleriyle ilgili olarak belediye başkanvekili Abidin Arslanla birlikte Fatih Atay’ı ikna ettiklerini daha evvel duyurmuştuk.

İnşaat sektörüne girmeden önce saadet zinciri organizasyonunda piyasadan para toplayan belediye mütehhidi Türker Arabacıoğlu’nun Fatih Atay’ın konforu için her şeyi düşündüğü ona göre inşaatı binadaki odayı hazırlattığı öğrenildi.

PÜRÜZLÜ İŞLERİ O İSME ÇÖZDÜRMÜŞLER
Türker Arabacıoğlu’nun imardaki pürüzlü işleri mimar Ahmet Saydam’a çözdürdüğü ortaya çıktı.
Sadece Türker Arabacıoğlu’nun değil, Fatih Atay’ın ruhsat servisinden geçmeyen ve çıkar sağladığı problemli tüm projeleri Ahmet Saydam araya girerek takip ettiği kaydedildi.

MESUT ÖZAKCAN DÖNEMİNDE İŞTEN ATILMIŞTI
2014 yılında CHP’den Efeler Belediye Başkanı seçilen Mesut Özakcan döneminde belediyede çalışan Ahmet Saydam bir süre sonra belediye dışına iş paslayıp içerden kendisinin çözdüğü fark edilince işinden olmuştu. 

Mesut Özakcan döneminde belediyeden atılan Ahmet Saydam’la Fatih Atay dışarıdan çalışmaya devam etmesi dikkatlerden kaçmadı. Atay’ın sıkıntılı gördüğü ve para talebinde bulunulan imardaki tüm problemli dosyaları Ahmet Saydam’ın çözdüğü biliniyor.

AHMET SAYDAM ONAY VERMEZSE PROJE GEÇMİYORDU
Fatih Atay döneminde de Ahmet Saydam’sız belediyede proje geçmiyordu. Türker Arabacıoğlu’nun GİMA avm alanındaki La Perla inşaatındaki pürüzlü işleri de yine Ahmet Saydam çözdü.

Aydınlı özel sporcular Türkiye şampiyonu oldu Aydınlı özel sporcular Türkiye şampiyonu oldu

İNŞAAT ÜZERİNDEN PARA MI AKTARILDI?
Öte yandan Aydınpost’un ulaştığı sektör kaynaklarına göre ise, La Perla inşaatında Ahmet Saydam üzerinden de para aktarıldığı öne sürülüyor.
Bu konuda MASAK tarafından soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı henüz netlik kazanmadı.

BŞB’DEKİ KURUL ONAYLAMADI AMA EFELER BELEDİYESİ’NE KABUL ETTİRDİ
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Estetiği Kurulu’nun onayından geçmeyen La Perla inşaatını Fatih Atay’ın gücünü arkasına alarak inşaat ruhsatını Efeler Belediyesi’ne de kabul ettirip ruhsatı zorla imzalatan ismin Ahmet Saydam olduğu öğrenildi.
O dönem Ahmet Saydam ruhsatı kabul ettirmeseydi Arabacıoğlu inşaata başlayamayacaktı.

PEKİ, LA PERLA’NIN RUHSATI GEÇERLİ Mİ?
Büyükşehir Kent Estetiği Kurulundan red alan projeye Efeler Belediyesi’nin verdiği inşaat ruhsatının da geçersiz olduğu bu sebeple de ruhsatın hukuki olmadığı iddia ediliyor.
Seçimi kazansaydı oturma ruhsatı aşamasında bu detayı görmezden gelecek olan Fatih Atay ve ekibinin yerine yeni gelen CHP’li yeni Başkan Anıl Yetişkin ve ekibinin bu konuda nasıl bir karar alacağı da merak ediliyor.
Şu anki durumu itibariyle iskan ruhsatı da alamayan projeden hem alım hem de kiralama yapmak isteyenlerin büyük problemlerle karşılaştığı biliniyor.

VARAN5 – 21 MAYIS’I BEKLEYİN!

Varan3! Belediye müteahhiti Türker Arabacıoğlu meğer saadet zinciri pazarlamış Varan3! Belediye müteahhiti Türker Arabacıoğlu meğer saadet zinciri pazarlamış