Değerli okuyucularım günaydın. Sağlıklı günler dilerim. Aydın ve Türkiye’de mahalli seçim çalışmaları son hız devam ediyor. Adaylar vaatlerini her gün yükseltiyor.

Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu vaatte sınır tanımıyor. Vaatlerini düşündükçe “Hanımefendi 5 yıldır aklınız neredeydi” demekten kendimi alamıyorum. Ancak Sn. Mustafa Savaş’ın suyla ilgili vaadine karşılık veremiyor.

Muhtemelen önümüzdeki haftalarda bu konuda da bir adım atacaktır. Bence Özlem Çerçioğlu kaybetme endişesi yaşıyor.

 

Özlem Çerçioğlu’nun elinde çok büyük üç koz var:

1.    AYBA ÖRGÜTÜ

2.    ŞEHİRDEKİ BİLBOARDLAR VE ANA CADDELERDEKİ REKLAM TOTEMLERİ

3.    4 MİLYON TL’LİK VİNİL AFİŞ İHALESİ

Elindeki bu reklam ve Ayba gücü, samimi söylüyorum Hitlerin propagandacısı Goebbels’te yoktu.

1.       AYBA ÖRGÜTÜ

Özlem Hanım’la samimi olduğum yıllarda öğrendiklerimden biri AYBA Örgütü. Bu öyle bir yapılanmaki Aydın’ın köyleri ve mahallerine kadar her yerde faaliyet gösteriyor. Günde 80 bin yemek çıkaracak maddi gücü var. Bu yemekler Karacasu, Buharkent, Söke, Yenipazar, Bozdoğan ve Didim’in dağ köylerine bile sefer taslarıyla ulaştırılıyor. Bu arada Özlem Çerçioğlu’nun da selamlar götürülüyor tabi.

Bu örgüt, kadınların saç boyasından, vuruldukları iğnele ve hatta hijyenik taleplerine kadar her şeyi temin ediyor. Gittikleri yerlerden de Özlem Çerçioğlu’na olumlu-olumsuz bilgiler veriyorlar.

  

Bu köylere Özlem Çerçioğlu’na muhalif partilerin ve kişilerin temsilcileri girmeye kalkışırlarsa AYBA yetkilileri gelen kişilerle ilgili anında bilgi uçurur.

DAĞYENİCE, AKÇOVA veya BELENOVA köylerine gidin ve köylülerle konuşun.

Bu köylerde oylar Özlem Çerçioğlu’nun personelleri tarafından sandık sandık tespit edilir ve buralarda Çerçioğlu’na çıkan oylara göre Büyükşehir’in nimetlerinden faydalanır.

Eskiden AYBA’nın faaliyetlerine karşı Aydın Çalışma ve Halk Aile Sosyal Hizmetler Müdürü Sn. Ömer Turan köylere giderdi. AK PARTİ iktidarının yaptıklarını ve yardımlarını anlatırdı. Şimdi bu çalışmaların hiçbiri yok.

 

İstanbul’a tayin olan Ömer Turan Bey’i Aydınlılar mumla arıyorlar.

 

NEDEN İBRE AK PARTİ ve MUSTAFA SAVAŞ’A DÖNDÜ

 

Şimdi anladınız mı köylüler niye Özlem Çerçioğlu’na oy veriyorlar. Ancak son zamanlarda bu köylülerin gözünde İslami konular ağır basıyor. Hatırlarsınız, İnönü döneminde jandarmanın baskısından bıkan halk Adnan Menderes’in o meşhur “YETER SÖZ MİLLETİN” sloganına sahip çıkmıştı. Bu defa da AYBA’nın baskısından ve Özlem Çerçioğlu’ndan bıkmış durumda. Şimdilerde “YETER ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, AYDIN’A HİÇBİR ŞEY KATMADIN” deyip AK Parti’nin nimetlerinden faydalanmak üzere Sn. Mustafa Savaş’a teveccüh göstermeye başladılar.

  

1.    ŞEHİRDEKİ BİLLBOARDLAR, ANA CADDELERDEKİ REKLAM TOTEMLERİ, 4 MİLYONLUK, ESKİ PARAYLA 4 TRİLYONLUK VİNİL AFİŞ İHALESİ

 

Değerli okuyucularım, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sizin paralarınızı nasıl çarçur ettiğini size belgeleriyle açıklayacağım. Bunu ilk defa AYDINPOST’ta okuyacaksınız.

Aydın İl Seçim Kurulu şehirdeki tüm billboardlarda Özlem Çerçioğlu’nun reklamlarını yasakladı. Bunun üzerine yüzlerce totemde ÖZLEM ÇERÇİOĞLU reklamı yer almaya başladı.

Acaba bu totemler için Özlem Çerçioğlu vergi ödüyor mu? Varsa lütfen açıklasınlar.

Sn. Mustafa Savaş, “Özlem Çerçioğlu’nun Büyükşehir Belediyesi’nin paralarını reklam için harcıyor” deyince, Çerçioğlu basın önünde en ağır ifadelerle Sn. Savaş’a yüklenmişti.

BUYRUN, AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 50 BİN METREKARE VİNİL AFİŞ İHALESİNE İLİŞKİN BELGELERİ SİZE SUNUYORUM. TUTAR HEM DE 4.833.000 TL. YAKLAŞIK BEDELLİ İHALE ESKİ PARA ÜZERİNDEN DÖRT TRİLYONA DENK GELİYOR. İHALE KANUNU NUMARASI İSE 2023/1156144. İŞE BAŞLAMA TARİHİ 01.01.2024. YANİ TAM SEÇİM ÜZERİ.

Belgeler:   

        

De049471 D32C 4Bae A0E4 A3F9B537780F

İhaleyle ilgili ayrıntılara geçelim:

1.    Burada dikkat çeken olay ihalenin açık yapılması. Bu durumu ileriki satırlarda değerlendireceğim.

2.    Aydın Büyükşehir Belediyesi ihalede işe başlama tarihini 01.01.2024 olarak belirlemiş. Anlayacağınız, tam da seçim sürecinin başlayacağı zamanlar. Bu, Özlem Çerçioğlu’nun bu ihaleyi Büyükşehir bütçesiyle yaptığının açık delili. Düşünebiliyor musunuz? 50 bin metrekare vinil bez reklamın baskı yapılacağı, yazıların nasıl yazılacağı, ne isteneceği ve ne kadar zamanda teslim edileceği idari şartnamede açıkça yazıyor. Burada ilginç olan, ihale bedelinin yaklaşık 4.883.000 TL olması. İhale, devlet tarafından açık ihaleye dönüştürülünce açık ihale rakamı 2.200.000 TL olarak belirlendi. İhale ise Lider Grafik Reklam Ltd. Şti.’ye verildi.

 

Yaklaşık ihale bedeli olan 4.883.000 TL’yi nasıl tespit ettiniz? Nasıl oluyor da LİDER GRAFİK 2.200.000 TL’ye bu işi yapabiliyor, siz de bu firmayla sözleşme imzalıyorsunuz? Lider Grafik’in ardından en yakın teklif neden 4.637.500 TL?

 

Sn. Mustafa Savaş devlet içinden birisi. Halk Bankası Genel Müdürlüğü dönemine dair üstüne atılı hiçbir suç yok. Kaldı ki milyarlarca doları yönetmiş bir insan. Ben inanıyorum, Aydın onun döneminde şaha kalkacak.

Son günlerde EMEKLİYE HER AY BEŞ BİN TL vereceğim vaadinde bulununca Özlem Çerçioğlu’nun trolleri ayağa kalktı ve buz kestiler. Çünkü ellerinden büyük bir oyuncak alındı.

Sn. Mustafa Savaş KİT Komisyon Başkanı. Gider kısmını hesap etmeden vaatte bulunmaz.

Özlem Çerçioğlu Büyükşehir Belediyesi’nin parasını har vurup harman savururken, suya bunca zam yapılırken, AYBA vasıtasıyla milyarlarca TL harcanırken, bırakın emekli için beş bin TL’lik yardımı, Mustafa Savaş gerekli parayı bulur beyler ve 10 bin konutu rahat yapar. Aydın’a iktidarın nimetleriyle çağ atlatır.

    

Sn. Özlem Çerçioğlu, Aydın halkının pekçoğu sizden bıktı. Artık Aydınlıya hiçbir şey veremiyorsunuz.

 

İnşallah halkımız oylarıyla sizi emekliye ayıracak.

 

Sizi trolleriniz, beceriksiz A takımınız ve sahte anketçileriniz de kurtaramayacak.

Seçmen Sn. Mustafa Savaş'ın gelmesini merakla bekliyor Makale: Seçmen Sn. Mustafa Savaş'ın gelmesini merakla bekliyor