Efeler Belediye seçimleri üç aday arasında geçer öngörüsü, finale doğru yaklaştıkça iki aday arasında geçeceği ortaya çıktı.

Mevcut Efeler belediye başkanı Fatih Atay, ev sahibiyim dediği CHP'den istifa edince evinden de oldu.

CHP olağanüstü kongrede genel başkanlık yarışında Aydın örgütünün Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği bilinen "Atay" Özgür Özel kazanınca eve dönüş için Bülent Tezcan'ı devreye sokmasına rağmen başarılı olamadı.

O partiden bu partiden şu partiden aday olacak, olur derken ev sahibi olduğu CHP'den ümidini kesip kiracı olarak İYİ Parti'ye yerleşti ve İYİ Parti'den Efeler adayı yapıldı.

Kiracı olarak diyorum çünkü Fatih Atay'ı tanıyanlar iyi bilir, 31 Mart'ta seçimi kazanamayınca kira sözleşmesi feshederek İYİ Parti ile yollarını ayırır.

Zaten şimdiden çok pişman olmuş halde.

31 Mart'a 12 gün kala İYİ Partililerin adaylığına tepkisi, seçim çalışmalarına yeterli destek vermemeleri Fatih Atay'ın yarıştan kopardığı gibi kazanma şansını da oldukça azaltıyor.

Son viraja Burak Pehlivan ile Anıl Yetişkin ikilisi birlikte giriyorlar...

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Mesut Özakcan ile olmadı, Fatih Atay'ı denedi, onla da olmadı, üçüncü ve son şansım yoksa Efeler elden gidiyor diyerek hiçbir siyasi geçmişi olmayan baro başkanı olarak tanınan Avukat Anıl Yetişkin'i CHP'den Efeler Belediye başkan adayı yaptı.

Anıl Yetişkin ne siyasetten CHP ile uyumlu ne de belediyecilik olarak bilgi birikime sahip bir tercih olmadığı çok konuşuldu.

CHP örgütünden gelmediği için hem kendisi hem de Özlem Çerçioğlu çok eleştiri aldı.

Bu yüzden işi hiç de kolay değil.

Efeler seçmeni önceki seçimleri unutmadı!

Özlem Çerçioğlu'na Efeler konusunda güvenmekte tereddüt yaşıyor.

Özlem Çerçioğlu her ne kadar "Biz birlikte güçlüyüz" diyerek Anıl Yetişkin'e oy istese de daha önce de oy istediği Efeler belediye başkanları ile olan geçimsizliğini Efeler halkı henüz unutmuş değil.

Efeler seçmeni sokakta Özlem Çerçioğlu ile Anıl Yetişkin yine anlaşamazsa, Efeler halkı olarak biz Büyükşehir Belediyesinden yeterli desteği almazsak hizmetler aksayacak endişesini taşıyor.

Son bir yıldır Efeler Belediyesi’nin yaşadıkları ortada. Belediye çalışanları maaşlarını, fazla mesailerini, emekli olanlar ise kıdem tazminatlarını alamaz durumda.

İki belediye başkanının maaşların ödenmesinin gerekçesi olarak birbirlerini suçladığını Efeler seçmeni biliyor.

Özlem Çerçioğlu ile Anıl Yetişkin ne kadar uyumlu bir ikili olurlar, bunu seçilip belediye başkanı koltuğuna oturabilirlerse öğreneceğiz.

CHP adayı Anıl Yetişkin'in karşısında siyasetin içinde büyümüş Ülkü Ocakları başkanı, MHP il başkanı ve milletvekili adayı olmuş Efeler seçmenince tanınırlığı Anıl Yetişkin'e göre oldukça fazla olan Ziraat Mühendisi Burak Pehlivan var.

Cumhur İttifakı adayı olarak Efeler Belediye başkanlığını kazanma şansı çok yüksek bir aday olan Burak Pehlivan ile Anıl Yetişkin'in son viraja da birbirlerini zorlayarak girdiklerini söyleyebilirim.

Seçmen, en iyi hizmeti hangi adayla alabiliriz diye bir kıyaslama yaptığında son iki seçimde Büyükşehir Belediyesi ile yaşananları unutmuyor.

Efeler Belediyesi bütçesinin 10 yıldır yeterli bütçe olmadığı için boş duran eski otogar alanına yapılması planlanan Efeler Belediyesi hizmet binası, yeraltı otoparkı ve yeşil alan projesi ile Zafer Meydanı'nda bulunan boş alana yapılacak proje için Büyükşehir belediyesinin vereceği desteğin yeterli olmayacağını düşünüyor.

Cumhur ittifakı Efeler Belediye Başkan adayı Burak PEHLİVAN'ın Efeler Belediyesi hizmet binası başta olmak üzere 10 yıldır Zafer Mahallesi'ndeki boş alana ve Efeler halkının beklediği bir çok hizmeti iktidar desteği ile yaparak Cumhur ittifakının bir türlü başarılı olmadığı büyükşehir belediye başkanlığını kazanabilme yolunu açabilecek aday olarak nitelendirilmesi seçmenin gözünde kazanma şansını arttırdığı söylemek yanlış olmayacaktır

31 Mart'a kısa bir zaman kala kararsız adayların yapacağı tercih seçimin galibini belirleyecektir.

Her zaman olduğu gibi takdir okuyucunun.

Özlem Çerçioğlu algıda çok mu başarılı? Makale: Özlem Çerçioğlu algıda çok mu başarılı?