Yerel seçimlere az kaldı,

Hele bir adaylar netleşsin,

Meclis listesi açıklansın konuşalım derken

31 Mart yerel seçimlerine

Şunun şurasında 12 gün kaldı.


 

Aydınpost olarak günlerdir sahadayız.

İlçelerin pek çoğunda kim napıyor

Gözlemleme fırsatı yakalıyoruz.


 

Lafı çok uzatmadan özetle aktaralım;


 

Buharkent’te AK Parti adayı Mehmet Erol seçimin favorisi ama Demokrat Parti adayı Fatih Yıldırım’a da teveccüh fena değil. Kim daha az hata yaparsa seçimi o alır.


 

Kuyucak’da AK Partili Metin Ertürk çalışmasa bile kazanacak tek isimdi. Zaten onu aday gösterdiler.


 

Karacasu’da MHP seçimi kaybedecek gibi. CHP adayı favori.


 

Bozdoğan’da AK Partili Ufuk Altıntaş merkezde, CHP’li Galip Özel kırsalda güçlü. Son güne kadar her şey değişebilir.


 

Nazilli’de AK Parti adayı Esat Ergüler gaf üstüne gaf yapıyor. Kaybederse o sebeple kaybedecek. Son 10 gündür CHP adayı Ertuğrul Tetik yükselişte.


 

Yenipazar’da AK Parti adayı Kıvanç İşbilen sahada beklendiği gibi performans sergileyemedi. Durumu riskli. CHP adayı Malik Ercan seçimin favorisi.


 

Sultanhisar’da eski başkan Ertegün Ünal bağımsız aday olunca işler karıştı. CHP adayı Osman Yıldırımkaya seçimin favorisi. MHP’li Hüseyin Özer meclis listesi ve parti içi konularla çok zaman kaybetti.


 

Ak Parti’nin kalesi Köşk’te heyecan dorukta. Eski başkan Rifat Kadri Kılınç bağımsız ben de yarışta varım deyince AK Parti’de biraz stres oluştu ama hala avantaj AK Parti’de. Seçimin favorisi hala Nuri Güler. CHP aday bulamayınca ASKİ personelini aday yapmıştı. CHP’nin Köşk’te kazanma iddiası zaten yok.


 

Çine’de CHP en doğru isimle seçime gidiyor. Mehmet Kıvrak’ın halkta karşılığı oldukça fazla. AK Parti adayı Ali Dinçer hala geride, son güne kadar çıkışlarıyla toparlar mı göreceğiz.


 

Aydın’da rekabetin en çok olduğu ilçe Karpuzlu diyebiliriz. AK Parti adayı Hilmi Dönmez için tehlike çanları çalıyor. Kaybederse ailesinin ticari ilişkilerinden kaybedecek. Tekeler’den Demokrat Parti adayı Hüseyin Sivri öne çıkan isim. Eski MHP'li sonradan CHP’li olan Tuğrul Ozan’a şans veren pek yok. İyi Parti adayı Veysel Kalfa da süpriz yapabilir.


 

Koçarlı’da AK Partili Nedim Kaplan favori isim. CHP adayı Özgür Arıcı hala kazanmaya uzak.


 

İncirliova’da Aytekin Kaya rüzgârı var. İncirliova’nın yerli insanı. MHP ile ilişkileri toparladılar. CHP adayı Osman Gökmen yerli olmadığından geride, kaybederse sürpriz olmaz.


 

Germencik’te kıyasıya yarış var. İyi Parti adayı Betül Akçanal çok geride. Yarış CHP’li Burak Zencirci ile MHP’li Halit Germen arasında. Favori Zencirci, Germen sürpriz olur.


 

Söke’de CHP’li Mustafa İberya Arıkan favori isim. Anketlerde önde. MHP’li Tekin Yavuz hala geride.


 

Kuşadası’nda CHP Ömer Günel’le zafere en yakın parti. Ak Parti’de yaşanan aday krizi epey bir motivasyon kaybı yaşatmış partiye. Mustafa Gökçe çabalıyor ama işi çok zor. İyi Parti adayı Behçet Alp’in Esat Altungün hamlesi onu daha da olumsuz etkilemiş. Kaybetmesi kimseyi şaşırtmaz.


 

Didim’de CHP adayı Hatice Gençay olunca AK Parti’nin kazanma şansı yükseldi. Ama hala CHP önde. AK Parti adayı Kadri Kabak sürpriz yapabilecek mi göreceğiz.


 

Efeler’de yarış CHP’li Anıl Yetişkin ile MHP’li Burak Pehlivan arasında. İyi Parti’nin adayı Fatih Atay, partisinin Efeler’deki oyunu dahi geçemezse şaşırmayın. Atay son günlerde yarıştan iyice düşmeye başladı.


 

*


 

Bu hafta, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü.

Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.


 

*


 

Herkese iyi haftalar.


 


 

Aydın’da bu projeleri yapmak için illa seçim mi olması lazım? Makale: Aydın’da bu projeleri yapmak için illa seçim mi olması lazım?