Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bana göre 15 yıldır yaptığı hizmetlerinden çok, algıda başarılı. İllüzyonist bir Başkan olarak, yapmadıklarını, yapamadıklarını yapıyor, yapacakmış gibi göstermekte oldukça başarılı.

Aydın Büyükşehir Belediye bütçesi ile yapılan işlerin kıyaslandığında, ortaya çıkanın başarıdan çok, başarısızlık olduğu görülüyor.

Aydın Belediye Başkanı olarak yaptığı en büyük projeleri, hepimizin bildiği üzere Atatürk Meydanı, süs havuzu ile Hüseyin Aksu’dan yarım kalan Belediye hizmet binası ile Otobüs ve Minibüs garajı projelerini gerçekleştirmek olmuştu.

Aydın Büyükşehir olduktan sonra birçok proje vaad edildi. Adliye binası için yer aramaktan vazgeçti!

En başarılı olduğu şeylerin başında Efeler Belediye başkanları ile yaşadığı geçimsizlik ve kavgaları olduğunu hepimiz şahit olduk.

Işıklı yaşam parkı 5 yıl önce de vaad edilmiş bir proje idi. Şimdi temel attı yapacağım diyor, 2029 yerel seçimler öncesi söz verdik yaptık der mi bilmiyorum.

Özlem Çerçioğlu’nun Işıklı yaşam parkı temel atma töreninde Yeşilliği Ağaçları Çok Sevdiğini söylediği sözleri sonrası (Gezi parkı) için Ağaç katliamı var diyerek Menderes Bulvarında yürüdüğü günü hatırladım.

Oysa asıl ağaç katliamı "MEYDAN VE SÜS HAVUZU" için (Sulu parkta) (Tekstil parkta) bulunan yüzlerce ağaç kesildiğini kendisi saklasa da ben hatırlatmadan geçemeyeceğim.

Aydın-Nazilli-Buharkent arası trafiği rahatlatacak battı-çıktılar yapacaktı, yapamadı. Suçlu karayolları!

Peki, Tekstil Park-Mimar Sinan parkı 10 yılda yapılan yeşil alan dışında Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan bir proje var mı? Aydın Büyükşehir belediyesi olarak spor, kültür, sosyal projeler nerede?

Aydın Belediyesi zamanında Hüseyin Aksu’nun yaptığı Ilıca başında ki düğün salonuna kentsel dönüşüm merkezi diye bir tabela asılmıştı. (Şimdi o bina harabe durumda, dönüşüm bekliyor)

15 yıldır sosyal belediyeciliği Ay-Ba faaliyetleri olarak (yemek, et, kömür dağıtıp, traş, tansiyon ölçüp iğne yapmak) olarak görüp, 14 yılda hiçbir sosyal konut projesi yapamayan bir Belediye başkanı olarak anıldığını hatırlatmak isterim.

Bu sosyal belediyecilikten çok, insanları kolaycılığa alıştırıp, muhtaç hale getirmektir.

Hani Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bir yaşlı bakım evi, bir öğrenci yurdu, yıkılan huzur evi, hastanelerin, stadyum yerlerine ne olacak diye soruyorsunuz.

Önce siz her seçimde vaat edip yapmadıklarınızı Aydın halkına açıklayın.

Sizin sattıklarınız, yıktıklarınızın içinde 10 yıldır bekleyen yerler için bir açıklamanız neden yok!

Hüseyin Aksu zamanında yapılan aş evleri nerede, onlara ne oldu?

Mimar Sinan Mahallesi'nde okul, ibadet yeri, belediye fidanlığı kimlere verildi?

Belediye fidanlığının olduğu yer şimdi (Mimar Sinan mahallesinin en yüksek binası)

Hepsini sattınız değil mi?

15 yıldır yeni bir yol, yeni bir otopark (Nazilli-Söke yer altı otoparkları) dışında yapılan önemli bir proje yok.

İlçe garajları yenileniyor, Aydın oto garı kokudan kurtulamadı!

Yapılan (Astim ve Atatürk Bulvarı) iki adet battı-çıktı "gereksiz" yanlış planlanmış, boşa harcanan Aydın halkının parası oldu.

Pınarbaşı-Aytepe güzergâhında çalışan teleferik öyle kapısına tadilat dolayısıyla kapalı yazmışsınız da gerçek olan çürümeye terk edilmiş olduğu.

Söke kavşağını yapacaktım, Karayolları yaptırmadı diyorsunuz!

EFELER'deki kavşakları yapacağım diye iki dönemdir proje vaat ediyorsunuz!

Doğu-Batı Gazi bulvarı-Ramazanpaşa, zafer meydanı-üniversitesi kavşağı, soğuk kuyu kavşağı, Atatürk bulvarı kavşağı, bunlar ne zaman yapılacak?

Ama hiçbiri için kazma vurulmadı!

Neden?

Bu noktalar Aydın Büyükşehir sorumluluk alanında değil mi?

Bilbordlarda şu kadar yol yaptık yazıyor da rakamlar hiç inandırıcı değil, yaptığınız mevcut parke taşı yolların üzerine asfalt kaplamak olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bilbordlarda şu kadar alt yapı yaptık yazıyorsunuz da, her sağanak yağmurda bütün yollardaki işyerleri, bodrum katları neden su ile dolup taşıyor?

Arıtma tesisleri, bunca nüfusu yoğunluğunu kaldıracak durumda değil.

Birçok ilçe, belde, mahallede kanalizasyon yok!

Hatırlatırım, siz bu şehirde 15 yıldır Belediye başkanısınız…

Aydınlı unutmaz, doğalgaz istemiyorum, yollarımı kazdırmam diyerek bir toplumsal algı oluşturup jeotermal için ne çok gürültü kopardınız. Jeotermalimi kimseye kaptırmam dediniz, hiçbir ihaleyle girip Aydın'ı jeotermal enerji ile ısıtıp soğutmak için proje girişiminde bulunmadınız!

Ama doğalgaz firmasının kazdığı yollardan milyonlarca lira para aldınız.

Olimpik açık kapalı yüzme havuzu, Kültür merkezi, çok amaçlı spor salonu, yaşlı bakım evi, öğrenci yurdu, sosyal konutlar, kadın barınma evleri, çocuk kreşleri, soğuk hava depoları, lisanslı depolar, bunlar neden 10 yıldır yapılmadı?

Her şeyi iktidardan beklemek, onlar neden yapmadı bahanesi ne kadar inandırıcı?

Bütün bunlar için iktidarı suçlamak ne derece doğru?

Genel bütçeden Aydın Büyükşehir Belediyesine her yıl bütçe verilmiyor mu?

Belediye iştirakları, ASKİ gelirleri, bu bütçeye dahil olmadığını herkes biliyor.

Siz Aydın halkına bu bütçeyi nasıl kullandığınızı anlatın!

Bu yapılmayan, yapamadığınız hizmetleri, bilbordları kullanarak toplumu illüzyonist bir çalışma içinde algı oluşturarak kendinizi başarılı gösterme çabanızın karşılığı, halkta "AYDIN BÜYÜK BİR KÖY" oldu. Yeterli hizmet yok. Çevre illere göre birçok konuda geri kaldı eleştirisi her yerde konuşuluyor.

Okurlarıma bir konuda hatırlatmam gereken önemli bir detayı anlatmak istiyorum. Bu seçim "YEREL SEÇİM".

O yüzden Aydın'a en iyi hizmeti yapacak olan adayları seçmek için OY kullanılacak. Lokma, pilav, çorba, fidan dağıtıp çarşı pazar geziyorsunuz diye, bu Aydınlı size neden bir 5 yıl daha seçsin? 15 yıldır yaptığınız, yapamadıklarınız, yapacağım dediklerinizi değerlendirip, ona göre OY verecek bu Aydın halkı.

Hayat pahalılığı, akaryakıt pahalılığı, bunlar belediyecilik ile ilgili konular değil. O zaman çiftçiye mazot desteği, emekliye maddi destek sağlayın ki sosyal belediyeciliğinizi görelim.

Genel seçimlerde emekli, çalışan, esnaf, bunları değerlendirerek oy kullanacak. Yerel seçimlerde değerlendirilecek olanlar ise, su faturalarından alınan katı, sıvı atık ücretleri vatandaşın şikâyet ettiği pahalılık.

Her seçim zamanı vaat edilen projelerin gerçekleşip, gerçekleşmediğini, arabasını rahat park edebiliyor mu, çocukları ile bir hafta sonunu geçirebilecekleri sosyal yaşam alanları yeterli mi, bunlara bakacaklar.

Ege halk et emekli et ürünlerinde yapılan % 20 indirim süresi, hangi tarihe kadar geçerli olacak?

Emekli kabarık su faturaları için de % 20 indirim bekliyor, yapacak mısınız?

Aydın halkı, bu konuda sizden bir açıklama bekliyor.

Her zaman olduğu gibi, taktir siz okuyucularındır.

Fatih Atay'ın Efeler Halkına En Büyük Kazığı Bakın Ne? Makale: Fatih Atay'ın Efeler Halkına En Büyük Kazığı Bakın Ne?