Değerli okuyucularım ve dostlarım, Aydın’da tarımda çok büyük faaliyet var artık. Şehre bahar geldi.

 

"Gün döndü, düştü cemre, gelen taze bahardır,
Bu soğuğun ardında sımsıcak günler vardır.
İnancını diri tut... Ümitlerini canlı,
Gecenin saltanatı aydınlığa kadardır."

 

Yukarıdaki dizelerde de ifade etmeye çalıştığım üzere, 15 yıldır devam eden Özlem Çerçioğlu saltanatı sona erecek. Aydın köy olmaktan kurtulmak için Sn. Mustafa Savaş’ı Belediye Başkanı seçip makûs talihini yenecektir.

Büyükşehir Belediyesi’nin çarçur edilen kaynakları ve imkânlarıyla obezleşen A takımı Mustafa Savaş’la yenilenecek, Aydın gerçek belediyeciliği görecektir.

·         Ak Parti- MHP Cumhur İttifakı

 

İlçelere baktığımızda, Buharkent’te Mehmet Erol, Kuyucak’ta Metin Ertürk, Nazilli’de Esat Ergüler, Köşk’te Nuri Güler, Efeler’de Burak Pehlivan, Germencik’te Halis Demir, İncirliova’da Aytekin Kaya, Koçarlı’da Nedim Kaplan, Bozdoğan’da Ufuk Altıntaş’ın seçimleri kazanacağını düşünüyorum. Böylece Aydın’a adeta bahar gelecektir.

·         İyi Parti, Germencik, Nazilli, İncirliova, Söke ve Buharkent’te de çok iyi netice alacak görünüyor. Sn. Ahmet Ertürk İl Başkanı olduktan sonra İyi Parti’ye dinanizm geldi. Daha önce Özlem Çerçioğlu’nun bastonluğunu yapıyordu. Şimdilerde şahsiyetli bir politikaya kavuştu. Partide CHP’nin yarattığı olumsuz hava kaybolunca Aydın’da da çok iyi bir çıkış yakaladı.

Kuşadası eski Belediye Başkanı Sn. Özer Kayalı, Kuşadası’nda ve Aydın’ın genelinde CHP’ye en büyük çelmeyi takacak, alacağı her oy Sn. Mustafa Savaş’a yarayacaktır.

 

·         Refah Partisi

Bu parti için çok büyük parantez açmak istiyorum. Önümüzdeki seçimlerde çok büyük atılım yapacak.

 

·         DEM Partisi (eski HDP)

 

Her ne kadar CHP’ye karşı olduğunu ifade etseler ve Özlem Çerçioğlu’na karşı söylemlerde bulunsalar da parti CHP’nin koltuk değneği. DEM Parti, Aydın CHP yönetimini CHP İl Başkan Vekili Ozan Çavuşoğlu vasıtasıyla işgal etmiş durumda. Aynı hal Aydın Büyükşehir Belediyesi için de geçerli. Belediyeye alınan DEM kökenli personel alımları olduğunu duyuyoruz.

Germencik, Söke, Kuşadası, Didim, Nazilli ve Sultanhisar’da ise belediye meclis üyeliklerine bakarsanız DEM’lileri görürsünüz. CHP ile DEM iş birliği içinde ve bu birliktelik apaçık ortada.

·         Cumhuriyet Halk Partisi

Aydın’da CHP’nin içinde ÜÇ parti var. Bunlardan biri Özlem Çerçioğlu’nun partisi, diğeri gerçek CHP, sonuncusu ise DEM, yani eski HDP.

Geçmişte İYİ Parti de Çerçioğlu’nun havuzuna su taşıyordu. Aynı kervanda DEM de vardı. Öte yandan, Özlem Çerçioğlu’nun FANLARI ile partisi Aydın’da %52 oy alırken, CHP %30’larda kalıyordu. Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay CHP’den ayrılırken şu cümleyi kullanmıştı: BEN KIRK YILLIK CHP’LİYİM. CHP’DEN İSTİFA ETMİYORUM, ÖZLEM ÇERÇİOĞLUNUN PARTİSİNDEN İSTİFA EDİYORUM.”

Gerçek CHP’liler, Atatürkçü olan ve ortanın solunda yer alan CHP’liler bu partinin asli unsurları olmalarına rağmen parti içinde hiçbir ağırlıkları yok. Büyükşehir Belediyesi yönetiminde de yoklar. Zaten bazı Aleviler de Özlem Çerçioğlu’na ön yargılı.  

Alevisiz CHP olur mu?

  

CHP’nin Efeler’deki meclis üyeliklerinin yönetimi ise başka bir gariplik. Meclis üyeliklerinde Özlem Çerçioğlu’nun en yakınında yer alan Barış Altıntaş ile Polat Bora Mersin ön sırayı kapmışlar. CHP’nin Belediye Başkan Adayı Avukat Anıl Yetişkin adeta hikâyeden aday gibi. Seçilirse, şimdiden söylüyorum, sembolik bir Belediye Başkanı olacaktır. Aynen Fatih Atay gibi, o da CHP’den ayrılabilir.

Anıl Bey’in Baro Başkanıyken gördüğümüz asil davranışlarını burada göremeyeceğiz. Adeta eş başkan olarak kalacaktır. Gerçek CHP’liler bu seçimlerde Özlem Çerçioğlu ile yanlışlarına “evet” dememek için ya sandığa gitmeyecek ya da Mustafa Savaş’a oy verecek diye düşünüyorum.

Söke’de Özlem Çerçioğlu’nun en yakını, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, ama yürekten CHP’li Fatih Akkentli bırakın belediye başkanlığı adaylığını meclis üyesi adaylığına bile Özlem Çerçioğlu tarafından layık görülmedi. Barış Altıntaş ile Polat Bora Mersin’e gösterilen vefa kendisine gösterilmedi.  

 

SN. MUSTAFA SAVAŞ VADETTİKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİR Mİ? ŞİMDİ DE BU KONUYU İNCELİYELİM.

Bize, “Emeklilerimize ayda nasıl 5000 TL destek vereceksiniz? Belediye bütçesi buna yetmez” diyenlere şunu söylüyoruz: Sadece emeklilerimize 5000 TL destekle kalınmayacak. 

1.    Belediye başkanının şahsi reklam giderlerine son verilecek. Şu ana kadar kişisel reklamlar için kullanılan panolar artık gelir getirecek şekilde değerlendirilecek.

2.    Belediye şirketlerindeki arpalıklara son verilecek, bankamatik çalışanlarının, açıktan maaş alan partili yandaşların maaşları kesilecek.

3.    Belediye şirketlerinin zararları bitecek. Şirketlerin faaliyetlerinden kaynaklı zararlar kazanca dönüşecek. Bu şirketlerle ilgili kar-zarar değerlendirmesi yapılacak, faydasız olanlar kapatılacak.

4. Kullanılmayan hazine arazileri ile belediye mülkleri ıslah edilecek. Tarıma ve şehirciliğe kazandırılacak. Bu alanlarda kurulacak enerji tesisleri ile diğer yatırımlardan gelecek büyük kaynaklar sayesinde önemli gelir artışları sağlanacak.

5. Belediye, esnaf ve üreticinin tüm mallarını aracısız satacak. EFE A.Ş. sanal alışveriş sitesinden Aydın’ın gerek esnafı gerek çiftçisi ve sanayicisi çok kazanacak. Büyükşehir Belediyesi çok düşük de olsa yüzdelik paylarla önemli gelir elde edecek. Çiftçimiz için yem ve gübre fabrikaları kurulacak.

6. Aydın’a daha çok devlet yatırımı gelecek, halkın yaşam kalitesi en üst seviyeye çıkacak.

MUSTAFA SAVAŞ’IN KAMUOYUNA YANSIYAN İFADELERİNİN SATIR BAŞLARI

Asrın felaketinin üzerinden yaşanan ekonomik sorunları kimse siyasi malzeme olarak kullanmasın.

Aydın’ın her kuruşuna sahip çıkacağız. Belediye bütçesini akıl ve yatırımlarla büyüteceğiz. Aydın’da iş imkânı yaratacak yatırımları destekleyeceğiz. En az 50 bin kişi için istihdam yaratacağız.

Kuracağımız organize sanayi bölgeleri ve vesile olacağımız yeni fabrikalarla Aydın’ın ekonomisini, insanımızın refahını ve mutluluğunu da büyüteceğiz.   

Kuracağımız organize sera bölgeleri, sağlık turizmi merkezleriyle on binlerce kişiye daha iş ve geçim imkânı sağlayacağız. 

Sosyal destek projelerimizle ihtiyaç sahiplerine her şeyin en iyisini daha ucuz veya ücretsiz vereceğiz.

Dar gelirli emeklimize, küçük esnafımıza, küçük sanayicimize, öğrencilerimize, kadınlarımıza, çiftçimize sahip çıkarak sosyal desteklerin en kapsamlısını ve en iyisini sunacağız.

Yapacağımız on binlerce konforlu konutla Aydın’da kira ve konut sorununa son vereceğiz.  

Tüm ilçelerimizde modern kentler kurarak şehircilikte örnek yaratacağız. 

SONUÇ OLARAK, MUSTAFA SAVAŞ’LA BİRLİKTE AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞİRKETLER VE İŞTİRAKLERİYLE TOPLAM BÜTÇESİNİ YAKLAŞIK 10 KAT ARTIRACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Mutlu haftalar dilerim.

İnanıyorum ki Sn. Mustafa Savaş, Aydın'a çok şey kazandıracak Makale: İnanıyorum ki Sn. Mustafa Savaş, Aydın'a çok şey kazandıracak