Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU'nun 2014 yılından bu güne kadar EFELER Belediye Başkanlığı ile ilgili yaptığı hesaplar tutmadı.

"Evdeki hesap, Efeler'e uymuyor" deyimi 10 yıldır geçerliliğini koruyor.

Aydın, büyükşehir olunca Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve ilçe adaylarını kendi isteğine göre seçen Özlem Çerçioğlu, EFELER, GERMENCİK, SÖKE ve KUŞADASI belediye başkanlarıyla anlaşamayıp problemler yaşadığını Aydın halkı unutmadı.

2014 yerel seçimlerde CHP İl Başkanı, milletvekilliği yapmış olan herkesin sevdiği, saygı duyduğu Mesut ÖZAKCAN'ı EFELER belediye başkan adayı olması için zorla ikna eden Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanlığını kazanan Mesut ÖZAKCAN ile daha bir yıl dolmadan kavga etmeye başladığını hepimiz hatırlıyoruz.

Eski otogar alanına belediye hizmet binası yapmak için ihaleye çıkan Efeler Belediyesi ile mahkemelik olup hizmet binasının yapılmasını engellediğini de EFELER halkı unutmadı.

Zafer Meydanı'ndaki eski minibüs garajının yerine her türlü zorluğu çıkaran Özlem ÇERÇİOĞLU, EFELER Belediyesinin hizmet etme koşullarını ağırlaştırmış, 2019 yerel seçimlerinde Mesut ÖZAKCAN yeniden CHP EFELER Belediye Başkan adayı olmak istese de Özlem ÇERÇİOĞLU tarafından "Veto" edilmiş CHP Efeler Belediye Başkan adayı olarak yine ilçe, il başkanı ve milletvekilliği yapmış olan Fatih Atay ile el sıkışıp aday olmasını sağlamıştı.

Fatih Atay ile de 2. yılında anlaşmazlıklar yaşamış, birbirlerine düşman olmuşlardı. Bütün Aydın halkı, Fatih Atay'ın Özlem Çerçioğlu hakkında yaptığı basın açıklaması ile bu durumu şahit olmuştu.

2023 yılında Fatih Atay ile Aydın kamuoyu önünde birbirlerini yolsuzlukla suçlayarak "CHP" Özlem Çerçioğlu partisinden "İSTİFA" ettiğini duyurarak hem CHP hem de Özlem Çerçioğlu ile yolları ayrılmıştı.

2014-2019 yerel seçimlerde Efeler belediye başkan adaylarını kendi istediği isimleri getiren Özlem Çerçioğlu, her iki aday ile birlikte girdikleri seçimlerde “EL ELE GÜÇLÜYÜZ” “BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ” sloganları ile Efeler Belediye Başkan adaylarına oy istemişti.

Mesut ÖZAKCAN ve Fatih ATAY kendi partilerinden aday gösterilmediği için başka partilerden aday oldu. Mesut ÖZAKCAN'ın aday olduğu partiden seçimleri kaybetmesinin ardından sıra Fatih ATAY da 31 Mart'ta seçimi kaybeden Efeler belediye başkanları listesinde yerini alacak gibi görünüyor.

2024 yerel seçimlerinde Özlem Çerçioğlu bu sefer Efeler Belediye Başkan adayı olarak kimi aday gösterecek diye beklenirken CHP üyesi olmadığı için itiraz edilen, CHP'nin hiçbir organizasyonunda yer almamış Aydın Baro Başkanı Av. Anıl Yetişkin'i Efeler belediye başkan adayı yaptı.

Özlem ÇERÇİOĞLU, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde olduğu gibi yine "EL ELE-BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" diyerek Efeler halkından Anıl Yetişkin'e oy istiyor.

Özlem ÇERÇİOĞLU, "BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" derken aslında kendisinin güçlü olduğunu ve istediği kişinin aday olacağını ancak istediği gibi belediye başkanlığı yapmazsa, iki dönemdir olduğu gibi Efeler Belediyesi'nin büyükşehir belediyesi tarafından cezalandırılacağını ve bir daha CHP'den aday olamayacağını mesajı veriyor.

Efeler seçmeni, 2014-2019 yılında Efeler Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte uyumlu çalışması durumunda Efeler'de bir değişim, bir gelişim olabileceğine inandığı için Özlem Çerçioğlu'nun Efeler adaylarına oy verdi.


2014-2024 arasında, 10 yıl boyunca, Efeler Belediyesi, Özlem ÇERÇİOĞLU'nun gerginlikleri nedeniyle ne otogar alanına belediye hizmet binası ne de Zafer Meydanı'na bir proje gerçekleştiremedi.

Bu gerginlikler yüzünden, 10 yıldır Efeler halkı adeta cezalandırıldı.

Efeler halkı hatırlar ki, Mesut ÖZAKCAN ve Fatih ATAY için de Özlem ÇERÇİOĞLU "KEFİLİM" demişti…

Efeler Belediye Başkan adayı Av. Anıl YETİŞKİN'e de ben "KEFİLİM" diyor, fakat uyumlu çalışabileceğine dair bir garanti var mı?

Efeler halkı, kaybedecek bir 5 yıl daha olmadığını düşünüyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Efeler Belediyesi'nde değişim şart olduğunu düşünenlerdenim.

Artık Efeler Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun inisiyatifine, hırsına ve kontrolüne geçecek bir belediye olmak yerine, 10 yıldır ihmal edilmiş hizmetleri yerine getirebilecek güçlü bir belediye olmak zorundadır.

Her zaman olduğu gibi, takdir okuyucularındır.

Mustafa Savaş'ın Emeklilere Vereceği 5000₺'lik Destek Vaadi Tutacak mı? Makale: Mustafa Savaş'ın Emeklilere Vereceği 5000₺'lik Destek Vaadi Tutacak mı?