Değerli okuyucularım ve dostlarım, seçimler bitti, söylenecek her şey söylendi. Seçilen belediye başkanları ile belediye meclisi üyelerine başarılar dilerim.

Cvtçğl

Şeyh Edebali’nin Osmanlı Padişahı Osman Gazi’ye nasihatini bu arkadaşların dikkatlice okumalarını tavsiye ediyorum. “Hayvan Ölür Semeri Kalır, İnsan ölür Eseri kalır’’ ve “Suçlamak bize, katlanmak sana.” özdeyişlerini hatırlatarak kendilerine bir kez daha başarılar diliyorum. Yol göstermeye, eleştirmeye devam edeceğiz.

Değerli dostlarım, insan “PARADAN ÇOK DOST BİRİKTİRMELİ”. 40 yıllık kadim dostum ve ağabeyim, değerli yazar Sn. Hulusi Turgut’un, Sn. Cavit Çağlar’ın hayatını polisiye tadında anlattığı kitabını bayramda kâh gülümseyerek kâh ağlayarak okudum.

Cavt

Göçmen çocuğu, MUACIR, HAYMATLOS (Vatansız) Sn. Cavit Çağlar’ın fazlasıyla acı, hüzün ve başarıyla da dolu yaşam öyküsü beni çok etkiledi. Kitapta ayrıca, Cavit Çağlar’ın hayatında annesinin fedakârlıklarına da şahit oldum. Öte yandan, Sn. Çağlar’la küçüklüğünden itibaren et tırnak olan SN. ŞÜKRÜ ŞENKAYA’NIN, DAYISI ve ailenin direği olarak Çağlar’a sahip çıkışını göz yaşları içinde okudum. YETİM ÇOCUKLARIN ACISINI Darüşşafaka’daki hizmetim süresince ben de derinlemesine yaşamıştım.

Cavit Çağlar Bey’in ailesiyle birlikte MERİÇ Nehri’ni nasıl geçtiğini, rahmetli babası Mustafa Çağlar’ın fedakârlıklarını, 45 yaşında veremden ölürken Sn. Çağlar’ın daha çocuk yaşlarında olduğunu, pompacılık yaptığını, simit sattığını ve Akhisar’da okurken “vatansız” olması sebebiyle “MUACIR” denilerek nasıl aşağılandığını çok dikkatlice okudum.

Cavit Çağlar Ağabeyimle konuşurken bana hep Aydın’a duyduğu hayranlıktan söz eder. Kırk yıllık tanışıklığıma rağmen bir günden bir güne “Cavit Ağabey, bu hayranlık neden” diye sormadım. İsmet Sezgin sevgisinden kaynaklandığını sanırdım. Meğer, Sn. Çağlar, ailesiyle GÖÇMEN ÇOCUĞU OLARAK geldiği Akhisar’da okuduğu 8 yıl boyunca “HAYMATLOS” (VATANSIZ) olmanın, Türk vatanında VATANSIZ YAŞAMANIN AĞIRLIĞINI çok derinden yaşamış. Kendisiyle görüşmemde bu süreçten ne kadar etkilendiğini öğrendim.

  

Güzel Allah’ım kimseyi vatansız bırakmasın. Kurtuluş Savaş’ını yapan ATATÜRKÜMÜZÜN kıymetini bilelim. Yunan Aydın’da egemen olsaydı biz vatansız olacaktık. Cavit Çağlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamayacaktı. Bu acıyla Akhisar’a geldiğinde Rahmetli Adnan Menderes’e MEKTUP YAZARAK yardım isteyişini, yaklaşık 180 gün sonra ise TÜRK VATANDAŞI OLMASINI hüzünle okudum ve aynı zamanda sevincine ortak oldum. İŞTE o zaman, ADNAN MENDERES ve AYDIN’a duyduğu AŞKI gördüm. Kitapta ayrıca, genç nesillere bırakılacak çok büyük dersler de var.

Sn. Çağlar Türkiye demokrasi tarihine damga vurmuş bir kişi. Evlad-ı FATİHAN’dandır ve göçmen çocuğudur. Kitapta, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e göçmen olarak geldiğini, burada sanayici olduğunu, on binlerce kişi çalıştırdığını, yıllık milyarlarca dolarlık ihracat yaptığını, cumhuriyet bilinci çerçevesinde Büyük Atatürk hayranı olduğunu göreceksiniz.

 

Cavit Çağlar’ın hayatını anlatan “FIRTINALI BİR YAŞAMÖYKÜSÜ” İSİMLİ KİTABIN YAZARI Sn. HULİSİ TURGUT’A gıpta duyuyor ve kendisini bu eserden dolayı gönülden kutluyorum. 

 

     Sn. Cavit Çağlar Ağabeyim,

·         Vefası,

·         Saygınlığı,

·         Atatürk sevgisi,

·         Devlet sevgisi,

·         Milliyetçi ve Maneviyatçı felsefeye düşkünlüğü,

·         Türk Bayrağına düşkünlüğü,

·         Çalıştırdığı işçilere gönülden bağlı olmasıyla gururumuzdur.

 

-Yanında çalıştırdığı on binlerce kişiyi evladı gibi gören, yurt dışında ve yurt içinde açtığı fabrikalarla on binlerce işçiye ekmek veren, tekstil camiasının amiral gemisi olarak Türk bayrağını dalgalandıran,

-Başta PUTİN olmak üzere birçok devlet adamıyla şahsi dostluklar kuran,

 

-Sayın Cumhurbaşkanımızın “Cavit Ağabey” diye hitap edip saygı gösterdiği,

  

-Rusya ve Türkiye ilişkilerinin düzeltilmesinde kilit rol oynayan,

 

 -Bu vesileyle Tahıl Koridoru’nun açılmasını sağlayan arka kapı diplomasisinin mimarı olan adamdır Cavit Çağlar.

Kendisinin de çok sevdiği RAHMETLİ İSMET SEZGİN Abimin, kendisine ilettiğim VASİYETİNE, hayatını yazdığı kitabın 560. sayfasında BİRLİKTE ÇEKİLDİĞİMİZ BİR FOTOĞRAF ve “Ahmet Gözen Kardeşim, KADİM DOSTUM” ifadesiyle yer verdi. Bu vesileyle bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Bu kitabı mutlaka alın ve okuyun. Türkiye Cumhuriyeti’nin son elli yıllık demokrasi serüvenini, GÖÇMEN ÇOCUĞU ve VATANSIZ OLMANIN NE DEMEK olduğunu göreceksiniz.

Sn. Cavit Çağlar, BENİM KADİM DOSTUM VE VEFALI AĞABEYİMDİR. MİLLİYETÇİ-MANEVİYATÇI ve ATATÜRKÇÜ kimlikleriyle ASİL BİR GÖÇMEN ÇOCUGUDUR. Cavit Çağlar, Atatürk’ün yılmaz savunucusu olarak RAHMETLİ SÜLEYMAN DEMİREL’DEN BİZLERE KALAN ÇOK DEGERLİ BİR HATIRADIR. Kendisine sağlıklı, huzurlu ve uzun bir ömür diliyorum.

 

Size önümüzdeki hafta siyasi hayatını, TMSF ve Putin’le hatıralarını, Sn. Tayyip Erdoğan’la diyaloglarını, DYP ve Tansu Çiller’in ihanetini, Sn. İsmet Sezgin’in, ölümünden sonra açıklanması kaydıyla Cavit Çağlar Bey’e vasiyetini, ABD’deki tutukluluğunu, kendine yapılan vefasızlıkları, Rahmetli Alpaslan Türkeş’in 10.000 ülkücüyle DYP Kongresi’ne vefasını göstermek üzere gelişini, Çağlar’ın TMSF’ye 1 milyar dolar borcu bir kalemde ödemesini, işçilerin hakları ve SSK primleri için 350 milyon dolar ödemesini yazacağım.

Kendisi, halkın vicdanı www.aydinpost.com un sıkı bir takipçisi. Bizi hem eleştirir hem över hem yol gösterir, sağ olsun.

KEŞKE AYDIN’I YÖNETENLER, ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ, TARIM VE SANAYİYLE UĞRAŞANLAR ve MİLLETVEKİLLERİ AYDIN’IN ÂŞIKI CAVİT ÇAĞLAR’I BİRŞEYLER ÖĞRENMEK İÇİN ŞEHRE DAVET ETSELER.

 

İyi haftalar değerli okuyucularım.

Seçimlerdeki başarısızlıkları sebebiyle AK Parti ve MHP İl Başkanları ekipleriyle birlikte istifa etmeli Makale: Seçimlerdeki başarısızlıkları sebebiyle AK Parti ve MHP İl Başkanları ekipleriyle birlikte istifa etmeli