8 Nisan 2024 Koç burcunun 19 derecesinde saat 21.20'de 139 numaralı saros ailesine ait Kuzey yönlü Betan Kaıtos sabit yıldızı etkisinde Chiron kavuşumda Tam Güneş tutulması gerçekleşecek.Güneş tutulmaları hayatımızda kadersel uzun soluklu yeni başlangıçlar getirir.

BÜYÜK AMERİKAN TUTULMASI olarak medyaya yansıyan 8 Nisan Güneş tutulması Kuzey Amerika, ABD nin büyük bir bölümünden,Meksika ve Kanada'da İzlenebilecek.Türkiye'den izlenemeyecek.

Tutulma etkilerini 5 yıl boyunca hayayımızda önemli derecede hissediyor olacağız.

KOÇ burcu Tam Güneş tutulması girişken,atılgan,cesur,kendinden emin, adımlar atmak üzere harekete geçirecek.Tutulmanın Kuzey yönlü olması başlangıçlar için destekleyici gelişmeleri görünür kılacak.

TUTULMA DÜNYA GENELİNDE ETKİLERİ 
ABD başta olmak üzere Meksika,Kanada,Brezilya Sao Paulo,Güney Afrika,Arjantin, Uruguay ve Dünya genelinde yangın,patlama, Yanardağ patlaması, maden yer altı patlamaları,depremler, tusunami,büyük gemi kazaları,tekne deniz yolculuklarında ve göçmen ve mülteci taşımacılığında kazalar felaketler,toplumsal olaylar,savaşlar ve büyük göçler,ilgili önemli gelişmeler görülebilir.

Dünya liderleri yöneticiler siyasiler görünür olan kimselere karşı yapılabilecek saldırılar suikastlar oluşabilir.Liderler ve siyasilerin diplomasiyle sınavı hukuksal süreçleri.Liderler ve siyasilerin halkla arasında mücadelesi zorlanmaları oluşabilir.Dünya liderlerinin siyasilerin önemli isimlerin sağlık sorunları ve vefat habeleri,Dünya ülkelerinde önemli yönetim değişimleri,yıllardır süregelen düzenin dışına çıkılması,geçmiste liderlik ve yöneticilik yapmış kişiler ile ilgili önemli gelişmeler ve önemli tarihi olaylar görebileceğiniz dönüştürme enerjisini anlatan bir tutulma.

Tutulma sağlık konularını ele alacak.Dünya sağlık örgütü başta olmak üzere tüm sağlık konularında oluşabilecek önemli gündemleri tetikleyebilir.Salgın ve bulaşıcı hastalıklar,sulardan kaynaklı hastalıklar, kan dolaşımı ve virüsal hastalıklar,cinsel yolla bulaşan hastalıklar,ateşli hastalıklar,kanamalı,yara oluşturan hastalıklar,kanser türleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili gelişmeler Şiron'un burada devreye gireceğine inanıyorum.

Dünya genelinde iş insanları iş verenler ve işçiler,işçi hakları toplu ayaklanma haberleri,sokak hayvanları,köpekler,barınaklar,hayvan hastalıkları, veterinerler,hayvan hakları hayvansal ürünler,tarım ve zirai ürünler,hayvancılık gibi konuların görünür olabileceği önemli bir tutulma.

Ayrıca tutulma Dünya'da ordu ve güvenlik güçlerini temsil ederken savaş enerjisini anlatıyor.Dünya üzerinde Tutulmadan önemli etkiler alan ülkeler arasında büyük savaşlar 3.Dünya Savaşı başlangıç çanlarını duyabiliriz.

YARALI ŞİFACI ( CHİRON ) ŞİRON 
Tutulma Chiron kavuşumda.Chiron yarı at yarı insan yaralı sifaci olarak bilinen Centaur.( CHİRON ) Şiron bilgelikle öğrenilenleri kendi yaşamına uygulama,yaşam amacını bulmak üzere,acıyan kanayan yaralarımızı sarıp sarmalamak,şifa bulmak için yaşam yolculuğunda  kendi özünün farkında olmadır.

Şironyen tutulma etkisi olumlu haritalarda şifa ve bilgelik olarak kendisini gösterirken,zorlu etkiler alan haritalarda ise derin acılara sebebiyet verebilir.Bu bazen yıkımla,bazen önemli kayıplarla,bazen ise öğrenilmemiş dersler olarak kendisini gösterebilir.Chiron bazı zaman açtığı yaralar ile duygusal ve fiziksel bazen ise gizli derin acılarımız olabilir.

Şironyen tutulma yeni bir düzenleme yaparak geçmişe ait tüm yaralarımız, acılarımız, incindiğimiz, hassas konuları geride bırakmak,geleceğe bilgelikle,bu güne kadar öğrendiklerimiz ve aldığımız derslerle yeniden doğuş yolculuğunu fark etmek olarak yorumlayabiliriz.Tutulma değişime kucak açan herkese yara aldığı yerden mücadele ile yeniden güçlenmeyi vaad ediyor 

MARS ENERJİSİ AKTİF 
KOÇ burcu öncü bir burçtur savaş ve mücadele rekabet ile ilgilidir.Politik ve siyasi liderler yöneticiler ile ilişkilendirilir.Tutulma zamanı anın yükseleni Akrep burcu.Akrep burcu ölüm ve yeniden doğuş ile ilgilidir.Sıfırlanma sil baştan başlamak acımasızlık ve yıkıcılıkla gelen dönüşümdür.Mars enerjisi istediğini elde etmek değişime kucak açmak hırs ve rekabet olarak karşımıza çıkar.

Mars Tutulma anında Balık burcunda Satürn kavuşumu dikkat çekiyor.Ankar sabit yıldızı etkisinde kader noktasında küllerinden yeniden doğmayı temsil ediyor.

Anlık değişken öfke patlamaları ve dışa vurulamayan içinde yaşanan duygusal gerginlikler ve travmalar,kendini kurban bilincinde hissetmek gölge yanıyla,bir yandan sorumluluk almak dürtüsü diğer yandan bu gücü kendinde bulamama enerjisi karışık duygular ve kararsızlıklar oluşabilir.Sıkışmışlık hissi ve patlamaya hazır bomba misali.

 ÖZGÜRLEŞMEYE DOĞRU 
Tutulmaya eşlik eden Uranüs ve Jüpiter kavuşumu Mars ve Satürn desteği alıyor.Hayat şekillenirken sürpriz beklenmedik gelişmeleri beraberinde getirecektir.Özgürleşme teması baskın olacağından yaşanan gündemlerin ardından güç ve mücadele ile bağımsız bir yaşam hakkı için direnç gösterme.

Ani gelişmeler beklenmedik olaylar toplumsal başkaldırı ayaklanma direniş isyan darbe gibi gündemler,Anlık değişken hava koşulları,rüzgar,fırtına, şiddetli yağış,şimşekler,yıldırım düşmesi,sel baskınları tusunami toprak kayması toprak hareketlilikleri depremler toplu kazalar,uçak ve helikopter kazaları,elektrikten kaynaklı kazalar,İnternet ve sosyal medya platformlarında sıradışı gelişmeler oluşabilir.

MERKÜR RETRO 
Tutulma zamanı Merkür Koç burcunda tutulma hattında retro pozisyonda.Geçmişe yönelik getirilmişlikler olarak karşımıza çıkabilir.Geçmişin izleri yaralayabilir ve bunlardan özgürleşmek için harekete geçebiliriz.

Tutulma ile gelen imzalar sözleşmeler alım satım eğitim öğretim basın yayın işleri için iki kat tedbirli olunmalı Merkür Retrosu göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.Önemli yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunmak için iyi araştırmalar yapmalı.İkili ilişkilerde iletişime Dikkat etmelisiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER 
Tutulma ile eski aşk ve ilişkiler yeniden karşınıza çıkabilir.Beklenmedik sürpriz teklifler oluşabilir.İlişkilerde heyecan arayışı artar,arzulu ve tutkulu ilişkileri açığa çıkarabilir.Tensel uyum arayışı ile gelir geçer ilişkileri ortaya çıkarabilir.Ben merkezli konuşmalar ve davranışlar İlişkilerde yorucu olabilir.Merkür Rx süreci ve Plüto Venüs uyumu ilişkileri sorgulama,eski ilişkilerle yüzleşme ve dönüştürme yeniden şans verme fırsatı sunabilir.

ŞEYTAN KUYRUKLU YILDIZI DEVREDE 

Koç burcu Güneş tutulmasına 12P Pons-Brooks,  Kuyruklu yıldızı eşlik ediyor.12P Pons Brooks kuyruklu yıldızı 2023’ün Temmuz ayında 69 yıldan beri ilk büyük patlamasını geçirdi ve patlama sonucunda bir çift şeytan boynuzunu andıran iki ayrı gaz ve buz izi oluştu.Bu yüzden Şeytan Kuyruklu yıldızı olarak biliniyor.

12P Pons-Brooks Kuyruklu Yıldızı 8 Nisan Güneş tutulması zamanı tutulmanın görülebilir yerlerinde Gökyüzü karardığında Güneş ve Jüpiter’in arasında görülebilecek.12P Pons-Brooks kuyruklu yıldızı Güneş etrafında dönme turunu 71 yılda tamamladığı için bir daha 2097 ye kadar görünmeyecek.

12P Pons-Brooks kuyruklu yıldızı etkileri isminden de anlayacağınız gibi pek de iç açıcı olmayabilir.Boğa burcunda bulunan SHERATAN ve HAMAL sabit yıldızlarıni ve Şeytan başı dediğimiz ALGOL sabit yıldızını harekete geçiriyor.Bu yıldızlar deprem savaş büyük felaketler ve ekonomik çöküşler ile ilgilidir.
Güneş tutulması ile birlikte bakalım Dünya'da nasıl şeytani planlar görünür olacak nelere şahitlik edeceğiz, yaşamımızda nasıl  karmik süreçler gerçekleşecek.Kolaylıkla geçsin.Hepimizin hayrına olması dileğimle 🙏

Güneş tutulması burçlara etkilerini bir sonraki yazımda bulabilirsiniz.Sevgiyle kalın hoşçakalın 🙏

İlknur Karakaya 

#güneştutulması #koçburbundatamgüneştutulması
#ilknurlaastroloji #Astroloji

Koç burcunda Merkür retrosu ve burçlara etkileri Makale: Koç burcunda Merkür retrosu ve burçlara etkileri