* İletişim gezegeni MERKÜR 1 Nisan ile 26 Nisan arası Koç burcunun 27°derecesinden 15°derecesine gerileyecek.

* Astrolojide MERKÜR öğrenme ve algı biçiminiz,iletişim şeklimiz,mantık ve analiz yeteneğiniz ile ilgilidir.Gerçek anlamda bilgi akıl ve idrak ile ayakların yere sağlam basması olarak kendisini gösterir.

 * KOÇ burcu ise zodyağın ilk burcudur.Heyecanlı,aceleci,cesur,kendinden ödün vermeden tuttuğunu koparan,hırs ve azimle maceraya açık yapısı ile Merkür'ün bilgi, akıl ve idrak noktasında doğasına aykırı acele kararlar,cesur adımlar,hırs ve mücadele ile rekabet enerjisini açığa çıkarabilir.

Koç burcu başlangıçlar ve girişimlerde bulunmak için cesaret ve azim veren bir burçtur.Fakat Merkür Rx sürecinde başlatma enerjisini kendinimizde bulamaya biliriz.Öteleme duygusu baskın olacağından enerjisini tam olarak yansıtamayan Mars Balık etkisinde olacağız.

MERKÜR RETROSUNDA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

* Merkür retro süresince her türlü iletişim,ticaret,imzalar,sözleşmeler,eğitim ve öğretim,yakın çevre ilişkileri,kardeşler,komşular,yolculuklar iş ve sağlık konularında oluşabilecek sorunlara karşı temkinli olunmalı.

* Merkür Retrosu süresince gecikmeler ertelenmeler zorlanmalar kargaşaya neden olan durumlar oluşturabilir.Bu dönemde kayıp ve çalıntılara karşı tedbirli olunmalı.

* Retro Merkür süresince elektrik kesintileri online erişim sorunları İletişimden kaynaklı sorunlar oluşabilir.Elektrik ve Elektronik teknolojik aletlerde arızalar çokça görülebilir bu tür aletler bu dönemde satın alma önerilmez.

MERKÜR RETROSU ASLINDA AVANTAJ 

* Merkür Retrosunda geçmişe yönelik bitirilmesi gereken konular ile ilgili gündemler oluşabilir.Bu tür işleri halletmek için uygun zamanlardır.

* Geçmişe bağlı konular yeniden ortaya çıkarabilir.
Eski Aşklar arkadaşlar,dostlar,komşular, ile karşılaşmalar yaşanabilir.Bu dönemde daha önceden kaçırmış olduğunuz fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir.Geçmişe bağlı hesaplaşmalar yüzleşmeler yaşayabilirsiniz.Daha önceden yapamadığınız cesaret edemediğiniz konularda daha atılgan ve gözü pek davranabilirsiniz.
Retro süresince iletişime çok Dikkat etmelisiniz.

Bu dönemde bu tür yeni girişimlerde bulunmak önerilmez.Geçmişte yarım kalan işlerde tamamlanmalar oluşabilir ve geçmisten haberler alabiliriz.
* Merkür Retrosu aslında insanlar için toparlanma sürecidir.Geçmişte ertelenen görmezden geldiğimiz her türlü konularda kendini revize etme gücü ve fırsatı verir.Yaşamınızdaki koşuşturma, sürekli düşünme, anlama, algılama öğrenme hali zaman zaman yorucu olabilir.Merkür Rx süreci kendini dinleme ve fark etmek yeni oluşumlarla zihinde yer açmak için mola zamanıdır.Retro süresince her ne zorluk yaşarsanız yaşayın gelişimimize önemli katkılar sağlar.Deneyim alanı oluşturur.Rx Merkür zamanı geçmişe ait sizi yoran üzen her türlü bağları koparmak kendinize yeni yollar açmak için uygun zamanlardır.Hiç korkmadan geçmişle yüzleşebilir yüklerinizden kurtulabilirsiniz.Rx sonrası yeniden nefes aldığınızı hissedeceğinizin sözünü size verebilirim.

MERKÜR RETROSU BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK

* Koç ve Terazi burçları Kendi dinamikleriniz için mücadele edeceğiniz bir zaman.İlişkilerde iletişim sorunlarına karşı dikkatli olmalısınız.Yeni adımlar için Retro sorgulama gerektirecek.Bedensel ve zihinsel enerjinizin biraz düştüğünü hissebilirsiniz.Eşiniz,ortaklı işbirlikleriniz,sözleşmeler ile ilgili gündemler oluşabilir.

* Boğa ve Akrep burçları iş ve sağlık konularında kendinizi revize edeceğiniz zaman dilimi.İş hayatınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz.Geçmiş sağlık sorunları karşı tedbirli olunmalı bilinç altı korkularıyla yüzleşmeler yaşayabilirsiniz.Bu dönemde gizli kalmış konular görünür olabilir.

* İkizler ve Yay burçları sosyal çevre arkadaşlar guruplar aşk ve ilişkiler ve çocuklarınız ile ilgili yüzleşmeler yaşayacağınız zaman dilimi.Çocuklarınızla olan ilişkilerde zorlanmalar oluşabilir.Eski aşklar ve arkadaşlar ile yollarınız yeniden kesişebilir.Guruplar organizasyon arası etkileşime dikkat etmelisiniz.

* Yengeç ve Oğlak burçları İş kariyer hayatınız ev yuva aile gayrimenkul konularında bazı gündemlerin olacağı bir zaman dilimi.Ev halkı ile olan ilişkilerde iletişim sorunlarına karşı dikkatli olmalısınız.İş,kariyer,ev alım satım ile ilgili yeni kararlar almamak yerinde olur.Geçmişte planlanmış ev ofis gibi gündemler oluşabilir.

* Aslan ve Kova burçları Eğitim,öğretim, ticaret,sözleşmeler, yurtdışı bağlantılı işlerde,hukuksal konular,seyehatler ile ilgili gündemler oluşabilir.Bu dönemde daha önceden gittiğiniz yerlere seyehat edebilirsiniz.Kaçırmış olduğunuz bir eğitim fırsatı veya yurtdışı bağlantılı işlerde geri dönüşler oluşabilir.Bu dönemde yakın çevre ilişkileri ticari faaliyetler ve kardeşler ile olan ilişkilerde iletişim sorunlarına karşı dikkatli olmalısınız.Yeni sözleşmeler imzalar alım satım ticari konularda ve trafikte temkinli olunmalı.

* Balık ve Başak burçları parasal konularda dikkatli olmanız gereken bir zaman dilimi.Parasal konularda alım satım krediler mali işler bankalar ile olan işlerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir.Finansal alanlarda gereksiz ve zaruri harcamalar artabilir.Geçmişe yönelik unutulmuş borçlar açığa çıkabilir.Bu dönemde paranızı çok iyi yönetmelisiniz.

Sevgiyle 🧚
İlknur KARAKAYA 

#Merkürretrosu #koçburcundamerkurretrosu 
#ilknurlaastroloji

Terazi burcu ay tutulması burçlara olan etkileri Makale: Terazi burcu ay tutulması burçlara olan etkileri