Değerli okuyucularım ve dostlarım, demokrasinin en güzel anlarını yaşadığımız bir dönemdeyiz. İyi ki demokrasi var, iyi ki cumhuriyet var. Tüm bunları bizlere armağan eden Atatürk’ümüzü minnetle anıyorum. Ne demişti? “HÂKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.”

 

Bu ifadenin ne demek olduğunu seçim zamanlarında daha iyi anlıyoruz. Tüm partiler MİLLETİN OYUNU alabilmek ve seçimleri kazanmak için halkın ellerini öpüyorlar. Belediye meclislerinde üye olmak isteyenler milletin önünde elli takla atıyorlar. Partilerde ise birbirlerini yiyorlar. Geçmişte seçilenler bu seçimlerde halkın önüne çıkacaklar ve çıkıyorlar da. MİLLET en ağır şekilde, “Tamam anladık BEYEFENDİ veya HANIMEFENDİ. SEN 5 YILDA BENİM İÇİN NE YAPTIN?” diyor. Ne yaptığından emin olanlar yüzü ak bir şekilde halkın karşısındalar.

  

Özellikle liderlerin yaptıkları meydan mitingleri milletin önüne çıkılan şölenlerdir. Taraflı tarafsız herkes bu şölenleri bekler.

  

Biz de AYDINPOST’u temsilen Sn. Duran Teke ve diğer gazeteci kardeşlerimle birlikte Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemek üzere güneşin altında, basına ayrılan kamyondan izledik olan biteni.

Derdimiz Aydın’dı. Biz bunun için ordaydık. Öte yandan, sahada belediye başkanları ve meclis üyeleriyle yaptığım çok ilginç röportajları https://youtube.com/@ahmetgozen8179 adresimden takip edebilirsiniz.

Hafta içi olmasına rağmen ülkemizin Reisicumhuru ve AK Partinin Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan Aydın’ı şereflendirdi. PEKİ NELER SÖYLEDİ?

 

Sn. Erdoğan, Aydın aşığıdır. Adnan Menderes’i çok sever ve Sn. Mustafa Savaş’ı da yürekten destekler. Öyle olmasa, 3. kez Aydın’da aday göstermezdi. Aydınlı bunu bildiği için Sn. Savaş’ı bağrına bastı. Bu defa Mustafa Bey’i Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak için gereğini yapacaklarına dair, Sn. Erdoğan’a mitingde söz verdiler.

 

Sayın Erdoğan son seçimlerde Aydın’dan alınan %40’lık oyu beğenmediğini Aydın’daki parti yöneticilerine ve milletvekillerine ifade etti. Bu sonuç dünyaya nam salmış efeleriyle Adnan Menderes’in memleketi Aydın’a yakışmıyor. Sn. Cumhurbaşkanımız, “Sizlerden yerel seçimlerde Sn. Mustafa Savaş ve AK Partiyi kazandırmanızı istiyorum.” diyerek meydanı dolduran partililerden söz aldı.

 

  

Peki, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanları ile Yönetim Kurulu üyeleri Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinden anlam çıkardılar mı? Birileri, Sn. Cumhurbaşkanına “Sayın Cumhurbaşkanım, parti il yönetimi ve ilçe yönetimindeki yöneticiler belediye meclis üyesi adayı oldular. Bunlar partiyi halk karşısında güçsüz bıraktılar” derler ve seçim kazanılmazsa ne olacak?

Aydın AK Parti veya MHP İl ve İlçe Başkanları ile yönetim kadroları Mustafa Savaş Bey’e destek oluyorlar mı? Maşallah herkes Sayın Erdoğan’la resim çektirme yarışında. Yoksa partideki görevlerinden ayrılarak belediye meclis üyesi olanlar “bu makamlara daha iyi hizmet edecekleri düşüncesiyle mi transfer olmayı mı istediler?” Bu düşünceyle mi parti yönetimindeki görevlerini bırakarak gemiyi terk ettiler? Peki bu duruma Aydın AK Parti ve MHP İl Başkanlıkları niye müsaade etti? Ayrıca belediye meclis üyeliği adayı yaptıkları kişilerin sayısı kaç? Bunları zamanı gelince tek tek yazacağım. Özellikle de meclis üyeliği sıralamasında aday olmak için AKÇELİ KONULARIN GÜNDEME GELİP GELMEDİĞİNİ de yazacağım.

 

Eğer Aydın’da Sn. Mustafa Savaş seçimi kazanırsa, bunların unutulacağını söyleyebilirim. Ama seçim kaybedilirse, bu konular tamamıyla ortaya dökülecektir. İşte o zaman YANDI GÜLÜM KETEN HELVA.

AYNI DURUM, Sn. ÖZLEM ÇERÇİOĞLU için de geçerli. Maazallah, CHP’li Sn. Çerçioğlu eğer kazanamazsa, tarihin sayfalarına Aydın’ı KÖY yapan lider olarak geçecek.

CHP içinde Sn. Özgür Özel tarafındaki Milletvekilleri Sn. Bülent Tezcan, Sn. Süleyman Bülbül, Çerçioğlu’nun aday olmasını istemedikleri için şu ana kadar parti çalışmalarında bulunmadılar. Özlem Çerçioğlu, geçmişte Deniz Baykal taraftarı ve Kılıçdaroğlu karşıtı Sn. Prof. Metin Lütfü Baydar’ı sahaya sürmeye çalışıyor. Bunu Sn. Baydar hazmedebilecek mi, bilmiyorum? Kendisiyle yaptığım görüşmede “Ben Isparta’da üniversitede halkıma hizmet ediyorum. Politikayla şu an bağlantım yok Ahmet Ağabey” dedi.

 

Bunun yanında, Söke’de güçlü bir politik duruş sergileyen Fatih Akkentli’nin Aydınpost Editörü Sn. Erman Çetin’le yaptığı canlı yayında ifade ettiği sıkıntılı hususları dikkatle birkaç kez seyrettim.

Akkentli’nin sözleri çok dikkat çekici. Özlem Çerçioğlu’nun Fatih Akkentli’yi harcadığını ve aday olabilmesi için gerekli çabayı göstermediğini anlıyoruz. Ancak, Sn. Fatih Akkentli nin tam seçim üzeri Sn. Mustafa İberya Arıkan Söke Belediye Başkanı ve adayı hakkındaki iddiaları yenilir yutulur gibi değil. Söke’de ve Aydın’da DEM Partisi ile CHP’nin Özlem Çerçioğlu için iş birliği yaptığını ve yapması gerektiğini açık açık ortaya koydu.

 

Burada Sn. Fatih Akkentli’ye şunu hatırlatmak isterim: Rahmetli Levent Tuncel Bey’le 4 yıl önce yaptığım röportajda,Söke’de CHP’den herkes aday olur, seçilir, ama Sn. Fatih Akkentli seçilemez” demişti. Sanırım bu, CHP yönetimlerinde ve Özlem Çerçioğlu’nun kafasında yerleşmiş bir tutum. Fatih Akkentli’nin Sn. Mustafa İberya Arıkan için söylediği sözler, Söke’de CHP ve Özlem Çerçioğlu aleyhine ciddi sarsıntı ve kayıp yaratacağı ve bu durumun Cumhur İttifakı ile İYİ Parti’yi şanslı konuma getireceği çok açık.

 

Özlem Çerçioğlu, eli ayağı Fatih Akkentli’yi vefasızlığını göstererek harcamıştır. Fatih Akkentli maalesef ihanete uğramıştır. Peki Özlem Çerçioğlu seçim kaybederse ne olur?

 

Özlem Çerçioğlu ve CHP Aydın’da halkın gözünden düştü. Halkın bir kesmi, “Yeter artık, 13 yıldır başkanlık yapıyor. Aydın’da bizim için hiçbir şey yapmadı.” diyor. Sn. Çerçioğlu’nun gösterdiği vefasızlıkla seçimi kaybedeceği açık açık gözüküyor. Özlem Çerçioğlu seçimi kaybederse, işte o zaman siz seyredin cümbüşü. Sn. Kemal Kılıçdaroğlu taraftarları, Özgür Özel Grubu’na biat eden ve Sn. Kılıçdaroğlu’na sırt çevirenler ve tabi ki bekleyen MAHKEME DOSYALARI YAĞMUR GİBİ yağar. Hanımefendi yıllarca bu davalarla uğraşır. KENDİNE ÖNCE A KADROSU İHANET EDER.

 

Ama seçimi kazanırsa Türkiye’de kahraman olur. Hele bu seçim geçsin, herkesin marifeti önüne gelecek, biz gazeteciler de aylarca bunları yazacağız. Politikada esas olan şudur: KİMSE BAŞARISIZLIĞIN ORTAĞI DEĞİLDİR AMA HERKES BAŞARININ YANINDADIR.

   

Değerli okuyucularım bugün, Özlem Çerçioğlu’nun bu haftaki BİLBOARD reklamlarından bir seçki hazırladım. Aşağıdaki billboardda OTOPARK reklamını görüyorsunuz.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye genelinde 2023 yılı Kasım ayı itibarıyla araç sayılarını kamuoyuyla paylaştı. Aydın’da araç sayısı 569 bin 98. Bu araçlardan 213 bin 593’ü otomobil, 10 bin 584’ü minibüs, 2 bin 796’sı otobüs, 82 bin 414’ü kamyonet, 10 bin 236’sı kamyon, 190 bin 646’ı motosiklet, bin 201’i özel amaçlı taşıt, 57 bin 628’ü ise traktör olarak kayıtlara geçti.

ŞİMDİ İŞİN KOMEDİSİNE BAKAR MISINIZ?

2023 Kasım ayı itibarıyla toplam araç sayısı 569 bin. Halihazırda 2024 yılındayız. Bu sayıya 20 bin ilave ederseniz yaklaşık 589 bin ediyor. Özlem Çerçioğlu ve ekibi BİLBOARDLARDA “860 araçlık kapalı otopark yaptık” diyor. Allah aşkına, Aydın’da yaklaşık 230 bin sadece OTOMOBİL var. Özlem Çerçioğlu 860 araçlık otopark yapmakla övünüyor. Böyle komedi olur mu? İşte Aydın’daki otopark sorunu bundan kaynaklanıyor.  Bu açıkçası halkın aklıyla alay etmek. Hanımefendiye birileri, “Kardeşim sen ne diyorsun? 230 bin araç için 860 araçlık yer yaptım dersen, seninle dalga geçerler” demeliydi. İşte Aydın’ın köy olduğunun delili. Aydın’da otopark sorunu olduğunu Özlem Çerçioğlu hem de BİLBOARDLARLA ilan ediyor. Merak ettiğim bu otoparkların hangi ilçemizde inşa edildiği. Keşke billboardlara bunu da yazsaydı, biz de bilgi edinmiş olurduk.

Mesela, EFELER’DE NERDE KAPALI OTOPARK VAR? SARI BİNANIN ÖNÜNDEKİ HARİÇ DİĞERLERİ TAM KOMEDİ. Bu da yıllar önce yapıldı, diğer yapılanlar da Hüseyin Aksu döneminin eseri. Ayrıca Sarı Bina’nın önündekini yıktı ve yeniden yaptı. Bu süreçte kamu zararı iddiaları var ayrıca. Gelin görün ki, A takımında yer alan ve imardan sorumlu olan Sn. Ertuğrul Yamen, İstanbul’da olduğu gibi, Aydın’da yeni yapılan binaların altına kapalı otopark alanı bırakılması yönünde bir karar aldırmıyor. BİZ İstanbul’da 30 yıl önce, Bedrettin Dalan döneminde binaların altına OTOPARK YAPILMASI kararını aldırmıştık. MAALESEF AYDIN’DA BÖYLE BİR KARAR ALINMIYOR. Çünkü Özlem Çerçioğlu’na bu kararı uygulatabilecek İMARDAN SORUMLU BEYLERİRADE GÖSTEREMİYOR.

 

ÇOĞU AUTOCAD programını kullanmayı bile bilmiyor. Basiretsiz yöneticiler Özlem Çerçioğlu’nu da yanlış yönlendiriyorlar. İşleri güçleri inşaat yapanlara kan kusturmak. Basit konularla her şeyin önünü tıkıyor ve Çerçioğlu’na da puan kaybettiriyorlar.  

İyi haftalar dilerim.

Aydın, jeotermalle neden ısınamıyor? JESDER Başkanı açıkladı Makale: Aydın, jeotermalle neden ısınamıyor? JESDER Başkanı açıkladı