Ne kadar anlamlı bir söz değil mi, "AYNEN DEVAM"

Bana beş yıl yetmedi, bir beş yıl daha istiyorum.

Peki, EFELER halkı sana neden bir beş yıl daha versin?

Şimdi soralım bakalım, "Kafeci başkan" Fatih ATAY'ın görevde olduğu beş yılda neler yapmış, neler satmış?

Kafeci başkanın en çok övündüğü hizmetleri sosyal belediyecilik adıyla yaptığı işler!

*EFELER belediyesinin açtığı kreşlerinde şikayet oldukça fazla; birçok aile aylarca bekliyor, hatta bir yıl önce müracaat ettik, yer yok, arayacağız dediler, geri dönüş yapılmadı.

Kendilerine yakın olanların çocukları öncelikli olurken, eleştiren, muhalefet edenlerin çocukları kreşlerde yer bulamıyor!

Kreşten atılanlara da şahit olduk.

*Yazılarımda "Kafeci başkan" diyorum çünkü geçtiğimiz hafta 17. kitap kafenin açılışı yapıldı.

Bu kitap kafeler, şahıslara ait iş yerlerinin EFELER Belediyesi tarafından kiralanarak kitap kafe olarak açılıyor.

Her kitap kafede belediye personeli çalışıyor.

Bu personellerin maaşları ve kira giderleri ile bir kitap kafenin maliyeti asgari aylık 50 bin lira civarında; içindeki kitaplar ve ikramlar bu giderlerin dışında da ayrıca bir maliyet oluşturuyor.

17 kitap kafe olarak düşündüğümüzde, her ay ödenen kira ve personel giderlerinin hesabını yaparak yıllık giderlerin toplam tutarını siz okurlarıma bırakıyorum.

EFELER belediyesine ait 17 kitap kafe yerine çok amaçlı bir kültür merkezi açılarak içinde her kesime hitap edebilecek, yine çok amaçlı bir kütüphane yapılsaydı, bu hizmet EFELER halkı için kalıcı bir yatırım olmaz mıydı?

*Hanımevi kafeleri de var tabii, pozitif ayrımcılık olarak baktığımızda güzel bir uygulama.

Otizm merkezi, down kafe de öyle.

*EFELER belediyesine ait İmamköy'de yapılan Doğa otel de EFELER ilçesinin farklı mahallerinde yaşayan kadınları, mahalle sakinlerinin bir kısmını kahvaltıya davet etmesi, kadınlar ve mahalle sakinleri arasında kıskançlığa neden olmuş.

Mahalle sakinleri, Fatih ATAY'ın kimleri davet edip kahvaltı verdiyse, 31 Mart'ta onlar oy versin diyorlarmış.

*EFELER'de yaşayan ailelerin çocukları ile zaman geçirdiği en önemli sosyal faaliyet noktaları yeşil alanlar ve parklar.

EFELER Belediyesi görev sınırları içinde yer alan yeşil alanların parkların durumu içler acısı!

Parklarda bulunan banklar, salıncaklar, oyuncaklar, spor aletleri kırık dökük, pas içinde; parkların içinde bira şişeleri, meşrubat kutuları, doğru dürüst çöp kutusu bile yok.

Park ve bahçelerin bu beş yıl içinde düzenli bir bakım yapılmadığı Efeler halkının en çok şikayet ettikleri konu olduğu kadar, bizzat kendi çevremdeki park ve yeşil alanlardaki gözlemlerimden biliyorum.

*Temizlik işleri de ona keza; ne zaman çöp konteynerlerinin yanından geçsem, çevresi, kaldırımlar sokaklar çöp dolu.

*EFELER Belediyesi sorumluluk alanları içinde bulunan caddeler, sokaklar, kaldırımlar işyerleri tarafından işgal edilmiş durumda.

EFELER belediyesi zabıta müdürlüğü ne iş yapar bilmiyorum!

Özellikle Menderes Bulvarı ve Sevgi Yolu üzerindeki işyerleri, cadde ve sokak içlerindeki esnaflar, halkın yürümesine engel reklam tabelaları, masa, sandalye, kılık, kıyafet, ayakkabı satan işyerleri; iki adımda bir parfüm satan işyerlerinin önlerinde, vatandaşı rahatsız edici davranışlar içinde bulunmaları, insanların sokak ve caddelerde yürümesini eziyete dönüştüren işgalci işyerlerine kim dur diyecek?

Kahvehane, lokanta, çay ocağı işyerlerinin önlerindeki kaldırım işgalleri, trafiğe kapalı sokaklardaki işyerlerinin içlerindeki masa, sandalye ve park etmiş motorlar kimin sorumluluğunda?

Belediyenin kamuya terk edilmiş kaldırım, sokak gibi yerleri işgaliyle, bedeli alarak da olsa kapatılması, halkın kullanımına engel olunacak şekilde izin verilmiş olması uygun mudur?

Bir beş yıl daha isterken, önce EFELER halkının yaşadığı sorunları kalıcı çözüme kavuşturup, yaşam kalitesini artırmak belediyenin asli görevi olduğunu hatırlatmak isterim.

Hizmet olmadan bir beş yıl daha seçilmek istemek, EFELER halkına nasıl bir hizmet verdiğinle ilgili olduğu için, bir beş yıl daha bu halk seni neden seçsin?

Sosyal Belediyecilik olarak yapılan bu hizmetlerin arka planında EFELER belediyesi mülkiyetinde olup satılan birçok gayrimenkul olduğu, EFELER Belediye Başkanı Fatih ATAY tarafından neden hiç konuşulmuyor?

Bir sonraki yazımda, EFELER belediyesinin sattığı tarla, arsa ve imar değişikliği yapılarak imara açılan alanlar, EFELER Belediyesi karşısında bulunan eski GİMA AWM yerinde yapılmakta olan La Perla rezidans ile inşaat ve iskan ruhsatları üzerinden alınan bağışları yazacağım.

İYİ Parti'nin kayıp adayı Özer Kayalı Makale: İYİ Parti'nin kayıp adayı Özer Kayalı