İYİ Parti, 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde adaylar bulmakta zorlanarak seçimlere en geç hazırlanan ve parti içinde birlik, beraberlik konusunda problemler yaşayan bir parti görüntüsünden kurtulamadı.

Bu sebepten partililer, İYİ Parti Aydın Büyükşehir adayını 15 Şubat'ta Meral Akşener'in Aydın'a geldiği gün aday tanıtım programında açıklanan Özer Kayalı ismini Aydın halkı ile birlikte öğrenmiş oldular.

2009-2014 yılları arasında Kuşadası'nda CHP Belediye Başkanlığı yapmış olan Özer Kayalı, 2024 yerel seçimlerinde İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmak için yıllarca hizmet ettiği CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye katıldı.

f702ea69-ecb7-4892-86b3-7488bdf527ba

İYİ Parti'nin Efeler adayı Fatih Atay'dan sonra yine bir CHP'li olan Özer Kayalı'nın İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklanmasına tepki gösteren birçok İYİ Partili üye, kendi sosyal medya hesaplarından istifa ettiklerini duyurdu.

İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Özer Kayalı'nın 15 Şubat'ta kamuoyuna duyurulmasının üzerinden 14 gün geçmesine rağmen ne Aydın halkı ne de İYİ Partililerle bir araya gelmeyen Özer Kayalı, "kayıp aday" hatta "tavşan aday" diye anılmaya başlandı.

İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Özer Kayalı'nın saha çalışmalarına başlayamamış olmasının, kendi sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşımın etkisi altında kalmış olabileceğini, bu yüzden uzun zamandır CHP'de siyaset yaptığı için İYİ Parti'ye adapte olması ve parti teşkilatlarını tanıması için üzerindeki psikolojik baskıyı atlatıp sahaya çıkmaya hazırlanması zaman alacak diyerek eleştirdikleri Aydın İYİ Parti Büyükşehir adayı nihayet 28 Şubat Çarşamba günü Efeler Belediyesi Menderes Park'ta ilçe belediye başkan adayları ile bir araya gelerek ilk toplantısını gerçekleştirdi.

15 Şubat'ta Meral Akşener'in aday tanıtım programında duyurduğu İYİ Parti Aydın Büyükşehir adayı olarak basına hiçbir açıklama yapmayan Özer Kayalı'nın, öğrendiğim bilgilere göre 30 günlük bir seçim çalışması yapmayı planladığı için 1 Mart'ta billboard reklamları, sosyal medya reklamları ve partililerle bir araya gelip seçim çalışmalarına başlayacakmış.

İYİ Parti Efeler adayının saha çalışmaları için çalışmalarına katılacak partili bulmakta zorlandığı için saha çalışmaları için Efeler Belediyesi çalışanlarının saha çalışmalarında partililere destek verdiği, bu yüzden İYİ Parti Aydın Büyükşehir adayı Özer Kayalı'nın ilçelerdeki saha çalışmaları için profesyonel bir ekip ile anlaştığı söyleniyor.

Diğer partilerin Büyükşehir adayları yaklaşık bir aydır sahada her gün çalıştıklarını düşündüğümüzde, İYİ Parti'nin Büyükşehir adayı Özer Kayalı'nın 17 ilçede 30 günlük bir çalışma ile nasıl bir başarı beklediği, ne planlandığı ve ne amaçlandığı bekleyip göreceğiz.

31 Mart'ta her aday, kendi payına düşeni seçmenin oyunu alarak kendi çalışmalarının karşılığını görecektir.

Seçmenin takdiri sandığa yansıyacak ve kazanan aday belli olacaktır.

Bize düşen, partilerin yaptığı açıklamaları, projeleri ve çalışmalarını değerlendirmek olacaktır.

Takdir her zaman okuyucularımızındır.

Aydın'da gürültü ve görüntü kirliliğine son verilmeli Makale: Aydın'da gürültü ve görüntü kirliliğine son verilmeli