31 Mart yerel seçimlerine 34 gün kaldı, Efeler ilçesi Kent Meydanı'ndan geçmek eziyet haline geldi. Her partiden gençler ve kadınlar ellerinde broşürlerle gelen geçene uzatıyorlar.

O otobüslerden yayılan müzik ve şarkılar insanların kulaklarını patlatacak gibi. Bu görüntü ve gürültüye dur diyecek bir yetkili, makam yok mu?

Meydan partiler tarafından gasp edilmiş durumda!

Hangi devirde yaşıyoruz, teknoloji çağında siyaset insanlara eziyete dönüştürülmemeli. Zaten adaylar çarşı, pazar, sokak sokak geziyor, herkes hangi partinin adayı kim biliyor, tanıyor.

İnsanları bu kadar rahatsız etmeye gerek var mı?

Böyle bir seçim stratejisi oy devşirmekten öteye nefret duygularını körüklüyor. "Sempatisi olanlar da bunlara oy vermeyeceğim" dedirtiyor.

2024 yılında böylesi bir anlayış siyasetin hala eski düzende kaldığını, gelişmediğini, geliştirilmediğini göstergesi. Oysa ki herkesin elinde bir telefon var!

Sosyal medyada seçmeni etkileyecek, dikkatini çekecek videolar ile gösterilen projeler ile daha etkili bir propaganda yöntemi uygulamak varken, nedir bu bangır bangır müzik?

Vatandaş önüne uzatılan broşürü alsam mı almasam mı diye ikilem içinde kalıyor, aldığı broşürü daha sonra yola ya da çöpe fırlatıp atıyor.

"En iyi biz yapacağız" demek yeterli mi? Nereye ne yapacaksınız? Ne zaman yapacaksınız?

Mevcut problemleri nasıl çözüme kavuşturacaksınız?

Bunları konuşan, anlatan aday ortada yok.

Otobüs yarışı ile seçmeni ikna edemezsiniz. Seçmen, kimin müziği güzel, kimin otobüsü güzel giydirilmiş, ona bakmıyor beyler. Yaşanılacak şehir kavgasız bir belediyecilik bekliyor seçmen.

Seçmeni ikna etmenin yolu görüntü ve gürültü kirliliği olmamalı.

Bu yöntem ile sempati değil, nefret kazanıyorsunuz.

Ben uyarmış olayım, takdir milletindir.

Aydın İYİ Parti'de her şeyin sorumlusu Ömer Karakaş Makale: Aydın İYİ Parti'de her şeyin sorumlusu Ömer Karakaş