Değerli okuyucularım sağlığımız için büyük önem arz eden deniz, kum ve güneşten faydalanacağımız günler çok yakın artık. Ne var ki yaz aylarında Aydın’ın göz bebeği KUŞADASI’nın sahillerinde büyük kargaşa ve belirsizlik ortaya çıkıyor. Konuyu biraz açalım.

Kuşadası sınırları içindeki 365 bin metrekarelik sahil şeridinin kiralanması için Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Defterdarlık arasında 10 yıl süreli bir protokol imzalanıyor. Bu şeridin tamamı Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından önce şirketi AYBEL’e, daha sonra da AYBEL tarafından Kuşadası Belediyesi’ne ait Arya şirketine kiralanıyor. Kuşadası’nda faaliyet gösteren SU SPORLARI DERNEĞİ 600 metrekarelik bir yer kiralamak istiyor ancak bu talebi geri çevriliyor.

A Gözen 3

Agözen 2

Dernek mahkemeye başvurup Büyükşehir ile Defterdarlık arasında 2018 yılında yapılan protokolü feshettiriyor.

Protokol, bu 365 bin metrekarelik alanda 50 büfe, yüzlerce duş, onlarca soyunma ve şezlong yerinin hazine taşınmazların idaresi hakkında yönetmeliğe göre kiralanmasını içeriyor. SU SPORLARI DERNEĞİ’NDEN davayı açıp protokolü iptal ettiren kişi davayı İzmir İSTİNAF MAHKEMESİ’NE taşıyor ve adı geçen Mahkeme, protokolü temyize açık şekilde İPTAL EDİYOR.

A.gözen1

365 bin metrekarelik sahil şeridinin işletmesini Sn. Özlem Çerçioğlu tarafından GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE Kuşadası Belediyesi’nde Sn. Ömer Günel’in kurduğu Arya Şirketi’ne veren protokol iptal edildi.

Bunun üzerine tabi kamuoyunda çok büyük spekülasyonlar ortaya çıktı. 

Bu bağlamda en önemli soru YILANLI ADA civarındaki plaj ve tesislere ne olacağı. Mesela Sevgi Plajı, Kadınlar Denizi Plajı, Tusan Oteli plajları, Ömer Tatil Köyü Plajı, Güzel Çamlık plajları, Ramada Oteli’nin sahilindeki Asansör Mevkii Tesisi ne olacak?

 

Tüm bu plajlardaki tuvalet ve şezlong alanları, büfeler ne olacak?

 

Sn. Özlem Çerçioğlu’nun yeni döneminde hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı izlenimi var şimdilik.

 

Sn. Ömer Günel çok akıllı bir insan. Ne yapar eder, Özlem Hanım’la arasındaki soğukluğu giderir düşüncesindeyim. Politikacı satranç gibi 10 hamle sonrasını düşünür..

 

Politikada 24 saat uzun bir süre. İleriki günlerde ne olur, bilinmez.

 

PEKİ SÖZKONUSU SAHİL ŞERİDİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ALININCA NE OLACAK?

 

Değerli okuyucularım, önümüzdeki yaz mevsiminde Kuşadası sahilleri Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden alınırsa, ki durum öyle gözüküyor, buralar Aydın Valiliği tarafından şahıslara kiralanır. Böyle bir durumda ise Aydınlı plajlarda bir havlu serecek yer bile bulamaz. Sahiller bakımsız kalacağı için MAFYANIN elinde pislik yuvalarına dönüşür. Aydınlı denizden faydalanamaz.

 

Özlem Çerçioğlu’nun yönettiği Büyükşehir’e geçmişte tahsis edilen sahil şeridi tertemizdi. Deniz için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim ama kumlar ve bisiklet yolları tertemizdi. Sahildeki duşlar çalışıyordu. Soyunma yerleri ve konteynır tuvaletler nezihti. Yürüyüş yollarındaki çiçekler de bakımlıydı. Zabıta kuş uçurtmuyordu.

Büyükşehir’e kiralanmadan önce buralar pislik içindeydi. Kumların içinden çocuk bezleri ve kadın petleri çıkardı. Yiğidi öldür, hakkını ver. Şimdi buralarda eli sopalı mafya bozuntuları çıkacak. Aydınlılar PLAJLARDA HAVLU SERECEK YER BULAMAYACAK.

 

Bu durum, Aydın Valisi’nin başını da ağrıtabilir.

Çevre İl Müdürlüğü’nün bu sorunla başa çıkması mümkün değil. Vali Yakup Canbolat’ın buna şimdiden çare bulması gerekiyor.

Koçarlı Belediyesindeki rezillik Makale: Koçarlı Belediyesindeki rezillik