16-17-18-19-20 Mayıs 

GÜNEŞ & JÜPİTER Kavuşumu 16 ve 20 Mayıs 2024 aralığı 🧚‍♂️Yusufçuk günleri 

GÜNEŞ & JÜPİTER yılda bir kere kavuşurlar.Bu özel kavuşum Yusufçuk Günü olarak sembolize edilir.Bu günlerde Yusufçuk görmek şans verir ayrıca Yusufçuk semboliği çok değerlidir.

Bu yıl ki Yusufçuk Günü Boğa burcunun 28 Derecesinde Atlas'ın kızları 7 kız kardeş PLEİADES Kümesi dediğimiz bölgede etkili.Ülker takım yıldızının yani Kandili Süreyya yıldızı üzerinde gerçekleşiyor.

Özellik olarak ilişkilerde farklı tutumlar, toplumu bozan karanlık ilişkiler, eş cinsellik, lgbt gündemlerini tetikleyebilir.Gerçekleri görememek, gerçeklikten uzaklaşmak belki de görmezden gelmek gibi etkiler getirebilir.Gölge yanını bu şekilde gösterebilir.

Yusufçuk 360 ° görüş özelliğine sahiptir.Aynı anda her yeri görebilir.Dolayısıyla çevresini gözlemleme yeteneği ona her şeye ve her yere uyum sağlama gücü veriyor.

PLEİADES gölge yanlarını Yusufçuğun anlamlı yeteneği sayesinde çok daha fazlasını görmeye ve görebilmeye niyet edin.

Bu yılki Yusufçuk günleri Boğaz çakramızı yakından ilgilendiriyor.5.Çakramız olan Boğaz Çakra gerçeklerle dürüstlükle beslenir.Rengi mavidir. Kişinin kendini ifade edebilme yeteneğiyle de ilişkilidir. Ense, boyun, ses telleri ve boğaz ile ilgili sıkıntılar ile tiroid hastalıkları, boğaz çakrasının kapalı olduğu durumlarda ortaya çıkar.Yalan,hilekarlık,dalavere, kandırma eylemi Boğaz çakrasına blokaj koyar.Kendi varlığımızla ilgili kabullenişler ve kendimizi özgürce ifade edebilmek, boğaz çakrasını besler.

Boğaz çakrasını degelemek ve şifalandırmak için Yusufçuk günlerinde mavi renk giymek,mavi kolye,fular,küpe,gibi aksesuar ve takılarla boyun bölgesini güçlendirebilirsiniz.Ayrıca Turkuaz,Amazonit ve Lapis lazuli doğal taşları üzerinizde ve boyun bölgenizde taşıyabilirsiniz.Bol bol şarkı söyleyin, dans edin, şiir okuyun - şiir yazın ve kendinize değer verin🥰

Yusufçuk dönüşümü simgeler.İnsan kendi yaşamına uygun olarak zaman zaman değişimler yaşayabilir fakat  dönüşümü direnç gösterir çünkü konfor alanlarından vazgeçmek istemez.

Yusufçuk günleri Kendi gücünü ve potansiyelini görmek farkında olmak ve değişim ve dönüşüm için harekete geçmek üzere şansı ve fırsatı sunabilir.

Yusufçuk doğası gereği dişi Yusufçuk çiftleşme esnasında erkek Yusufçukçuğun kafası ile bir bağ kurarlar ve buradan beslenirler.Erkek Yusufçuk ise hayatları boyunca sadece bir kez çiftleşebiliyor ve bunu bilerek dişisi ile bağ kurar sonsuz aşka kucak açar ölümü göze alır ve sonsuzluğa doğru yol alır.Yusufçuk sonsuz Aşkı,ölüm ve yeniden doğuş döngüsünü bize anlatır.

Genellikle sulak alanların çevresinde yaşadığı için Su Perisi ve Su Ruhu olarak da adlandırılır. Suların altında yer alan ve hiçbir zaman keşfedilmemiş dünyalardan, bize mesajlar getirdiğine inanılır.

Bu kavuşum başkaları ile olan ilişkilerimiz,duygularımız,yaratıcılık tutku ve heyecanlı dürtülerimiz.Canlılık ve özgüvenimiz,neşe kaynağımız,kararlılık ve sezgilerimizi harekete geçirecek.

Yusufçuk genişlemeyi,maneviyatı, ruhsal dengeyi korumayı,Ying Yang felsefini,eril ve dişil enerjinin önemi olarak değerlendirilir.

Yusufçuk ihtiyacımız olan Ruhsal yolculuğumuzda Bilgeliğin Güneş'in ışığıyla yücelmesi ilahi desteğin yardımıyla o muhteşem yaşam enerjimizi dengelemektir.

Güç,cesaret,Sezgisellik,sevgi ve ilham kaynağı olarak karşımıza çıkar.İlahi olana teslimiyetle maneviyat ve şefkat ile ilgilidir.

YUSUFÇUK İlkbahar ve yaz aylarında ortaya çıkarlar bunun nedeni Güneş'in ışığına olan aşkıdır.Işık onlar için yaşam kaynağıdır tıpkı insanlar gibi.

Yusufçuğun 4 kanatlı oluşları 
( Ateş,Su,Toprak,Hava ) olarak Dört elementle ilişkilendirebilinir.Zodyağın başlangıç ve bitiş noktasına yolculuk olarakta düşünülebilinir.Hızla yön değiştirmeleri yaşam yolculuğumuzda yeni yollar aramaya pusulaya rehberliğe ihtiyaç olduğunu bize hatırlatır.

Var oluşun gerekliliğine hizmet olarak aydınlanma yolculuğumuzda bilgelikle şifalanma yenilenme dönüşüm ve dengeyle ışığa ulaşmaktır.

Yaşamsal derslerle mücadele ederken,hayat engelllerinin üstesinden gelmeye çabalarken,hayata dair bir rehberliğe ihtiyaç duyduğunuzda belki bir yusufçuk çıka gelir hayatınıza.Bir Yusufçuk ile karşılaşabilir veya bir yusufçuk semboliği hediye gelir. 

Yusufçuk İlham periniz olarak tıpkı bir Zümrüd-ü Anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğmanıza yardım eder kimbilir belkide mucize bu kavuşumla gelir. 

Şifa ve koruma etkisinin yoğun olduğu bu günlerde şefkat ve şükür ile  duaya ihtiyacı olanlara,zulüm ve acımasızlıkla kaderine terkedilmiş insanlığa,din,dil,ırk gözetmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerine,sokak hayvanlarına,barınaklara,köpeklere yardım ederek taçlandırabilirsiniz.Şans ve bereketiniz bol olsun🙏 
Yusufçuk günleri çoğunluğa iyi gelecek.Doğum haritasında 25-29 derecede yerleşimi olan Boğa-Oğlak-Başak-Akrep-Yengeç-Balık burçları sürpriz beklenmedik mucizevi gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Fakat Doğum haritalarında 25-29 derecede Aslan-Kova burçlarıda yerleşimi olanlar biraz temkinli olmakta fayda ani beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz.


İlknur KARAKAYA 
Sevgiyle Kalın 
Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Ekolü 

#Yusufçuk #güneşjüpiterjavuşumu #yusufçukgünleri
🧚🧚‍♀️🧚‍♂️

Muhteşem süper Yeni Ay.. Boğa burcu Yeni Ay'ı Makale: Muhteşem süper Yeni Ay.. Boğa burcu Yeni Ay'ı