banner158

Kuşadası Belediye Başkanı Sn. Ömer Günel, İlk 100 Günde Neler Yapacak?

Değerli Okuyucularım 50 günlük Aydın ilindeki seçim maratonumdan sonra sizlerle seçilen Aydın Büyükşehir Belediyesi içindeki ilçe belediye başkanlarını yazacağım.

Kuşadası Belediye Başkanı ile söze başlıyorum.

    

omer-gunel-003.jpg

 

Sayın Ömer Günel, bu seçimlerde Ak Partili Fuat Akdoğan ile yarıştı. Bu yarışta CHP’li Ömer Günel 37 793 rey Fuat Akdoğan ise 26 702 rey aldı.

 

Kuşadası’nda bu başarının arkasında Sayın Özlem Çerçioğlu’nun büyük etkisi var. Özlem Çerçioğlu’nun bu şehirde yaptığı yatırımlar küçümsenmeyecek yatırımlardır.

 

Ancak Ömer Günel bu seçimlerde GENÇLER ile KADIN seçmenler ile olan diyaloglarını çok yakından izledim. 11 bin 91 rey fark kolay erişilecek bir olay değil.

 

Kendisini bu farka götüren en önemli faktör Sayın Ömer Günel Kardeşimizin doğallığı.  Benimle görüşmeye gelirken motosiklete binerek geldi.

Sayfama koyduğum resimlerde de bu doğallığını yakında göreceksiniz.

 

Şehri yönetenler Halkın içinden olmaları gerekir bu doğallıkları onları başarıya götüreceği kesin. Kendisiyle konuşmamda söylediği ilk söz “HALKTAN GÜÇ ALAN SİYASETÇİ ANCAK BAŞARILI OLUR” ifadesi oldu. Ben onların dertleriyle hemhal oldum insanlara dokundum onlara karşı dürüst oldum. Birleştirici oldum asla siyaset yaparken kırıcı dil kullanmadım.

Gençlerle diyalogu benim çok ilgi çekmişti. Ömer Bey “Ben spor yaparım, dalarım, motosiklete, ata binerim onlara sahip çıkarım. Onların dilinden ben anlarım ben 47 yaşındayım” ifadesini kullandı.

 

“Ben Kuşadalı Gençlerin Ağabeyi, Sn. Özlem Çerçioğlu da Ablasıdır”

 

omer-gunel1-001.jpg

 

İLK 100 GÜNDE NE YAPACAKSINIZ?

Kuşadası’nı yaza hazırlamamız gerekir. Bunun için şehri cephe boyaları sokakları ve binaları boyayacağız. Sokakları peyzaj yönünden hazırlayacağız. TÜRSAB yetkilileri gerekli çalışmaları ile birebir çalışma yaptık. 

Turizm alanı hazırlayacağız.

Belediye yönetimi yönünden reorganizasyona gideceğiz. Çünkü geçen yönetim buradaki kendi başarısızlığını Özlem Hanıma kesmeye çalışmıştır. Hâlbuki benim gücüm ve tecrübeyi Sayın Özlem Çerçioğlu’nda aldım alacağım mutfaktaki yani yönetim kadrolarında %90 yenilenme yapacağım dedi.

Bütün makam arabalarını ortadan kaldıracağım. Ben tasarrufu ve hizmeti birlikte yapacağız. Yol alırken kervanı yolda düzenleyeceğiz. Fen işlerini hemen değiştireceğim önce mutfağı düzenleyerek vatandaşın memnuniyeti benim için esas olacaktır.

Kuşadası rant üretiyor bu getirim geçmişte bazı kişilerin eline geçmiştir. Bu rantı halkla paylaşacağım bu şekilde halk zenginleşecek, kişiler değil.

Öyle ki belediyeden dükkân kiralayan kişi belediyeye 20 bin TL kira ödüyor ama, kendisi aynı yeri 20 bin dolara kiraya veriyor. Bunlara son vereceğim. Halkın malını peşkeş çektirmeyeceğim.

 

MEVZİİ İMAR PLANLARI

1/25000 planlar kesinleşti bizim elimiz rahatladı. Biz 1/1000 planlar ile rahatlıkla Kuşadası imar planlarını düzenleyebiliriz.

Mesela 1/25000 planlarda Kuşadası çevre yolunu Özlem Hanım ile konuşarak açacağız.

4 Yıldır Kuşadası-Davutlar arasındaki yolun Karayolları tarafından refüjü yapılamadı devlet bize hiçbir şey vermedi.

Bu çevre yolunu önemsiyorum inşallah Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile yapacağım. Bu konuda Özlem Hanımla mutabık kaldık.

Kongre Merkezini önemsiyorum. Oradaki TUSAN OTELİ arkasındaki denize açılan gölü düzenleyeceğiz. KONGRE merkezini canlandıracağız burada tekneler bağlama yapmadan orayı halka açacağız.

Kuşadası ARYA’yı canlandıracağız. Fakat bu şirkete inanılmaz personel alımı yapılmış bunu harekete getireceğiz.

Selçuk Belediyesiyle anlaşmaya gideceğiz. Curiz Gemi Acenteleri ile görüşmeler yaptım CURİZ gemileri tekrar gelecekler. MİLLİ Parkı tekrar ihaleye çıkararak burayı alacağım. Burada çok büyük projelerim var. Kuşadası Milli Park Bizim olmazsa da olmazımızdır.

Zeus mağarasını mutlaka düzenleyeceğiz.

Milli Parkın Karşısında Bayrak adasını düzenleyeceğiz bununla ilgili çalışma yapacağız.

 

KUŞADASI SAHİL DÜZENLEMESİ ve diğer konular,

2019 sezon sonu 3 şeyi Özlem Hanım ile yapacağız.

SAHİL DÜZENLEMESİ.

TARİŞ ALANI.

KUŞADASI ÇARŞISININ DÜZENLENMESİ,

Kuşadası çarşısında işgaliyeleri kaldırdık 2019 yılında çok hızlı işlemler yapacağız kapalı pazar yerini düzenleyeceğiz burada yepyeni çalışmalar yapma hazırlığı yapıyoruz Ahmet ağabey. Sem pazarlarına geri döneceğiz. Sezon sonu Kadınlar Denizi bölgesinin planlamalarını ve düzenlemelerini yapacağız.

 

Kuşadası limanı Türkiye’nin en önemli limanı. Buraya gelen turistler için belediyenin organize ettiği kartları turistlere dağıtıp alışveriş yaptıkları mağazalardan aldıkları malın garantisini vereceğim. Bunun hazırlıklarını yapıyorum.

 

SONUÇ:

Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Ömer Günel’le harika söyleşi yaptık.

Bu satırlara yazamadığım kendisinin MOTOSİKLET TUTKUSU, HALKINA GÜVENİ ayrıca Kuşadası sevdasını yürekten kutluyorum. Yolun açık olsun Ömer Günel Kardeşim.

 

SN. MUSTAFA SAVAŞ AYDIN İLİNE DÖNMÜŞ

Beyefendi hoş geldiniz, sefalar getirdiniz ancak yine Aydın ilinde ucuz politika peşinde koşuyorsunuz.

 

Karacasu jeotermalini ve 23 Aydın ilindeki Jeotermal firmasını savunurken yine ucuz politika yapıyorsunuz bunların faaliyetlerini savunuyorsun.

 

Ancak Aydın Büyükşehir Belediyesinin Sultanhisar Jeotermal işletmesinin tarımda kullanılacağını şehrin ısıtılması söylenirken ve denetime sonuna kadar açık olduğu Sayın Özlem Çerçioğlu tarafından ifade ederken zatıâliniz bu işletmeyi eleştiriyorsunuz.

 

Yine davranışlarınızda samimi değilsiniz.

 

Mustafa Bey, Aydın iline döndüğünüze göre aramızdaki iddianın konusunu lütfen yerine getiriniz. Şayet iddianızda inkâr etmiyor iseniz.

 

Sözünüzden dönmedi iseniz, arabamı AYDIN KENT MEYDANINDA TÖREN İLE ALMAK İSTİYORUM. Bekliyorum Koskocaman TBMM KİT Komisyonu Başkanı, Milletvekili ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak sözünüzden dönmeyeceğinizi inanmak istiyorum.

Veya gelin anlaşalım.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!