Google'dan dev adım! Android'in çalışma şekli değişiyor! Google'dan dev adım! Android'in çalışma şekli değişiyor!
Amerikalı teknoloji devi Apple, dünyanın çok büyük bir bölümünde ürünlerini tüketicilere sunmaya devam ediyor. Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devinin bu kadar kapsamlı bir operasyon yürütmesine bağlı olarak farklı bölgelerde farklı sorunlarla karşılaştığını da söyleyelim. Bu konuya ilişkin son gelişme ile Brezilya’da yaşandı.

Brezilya’daki düzenleyici kurum, Apple’ın şarj aleti olmadan iPhone satışı yapmasının tüketicileri zarara soktuğuna karar vererek Apple’a para cezası kesmiş ve bu durumu düzeltmesini istemişti. Ancak Apple, para cezasına rağmen bu konuya ilişkin herhangi bir adım atmayınca, Brezilya Hükümeti işi bir adım daha öteye taşıdı ve ülkedeki resmi satıcılarda bulunan tüm iPhone modellerinin toplatılmasına karar verdi.

Kurumun bu kararı üzerine derhal harekete geçen Apple, kararın gözden geçirilmesini ve henüz mahkeme sürecinin devam etmesinden dolayı bu hamlenin hukuksuz olduğunu öne sürdü. Öte yandan Apple’ın benzer bir süreç yaşadığı AppleTV konusunda tüm dünyaya USB- Type-C kablosuz AppleTV satarken, Brezilya’daki AppleTV kutularına bu kabloyu yerleştirmesi, benzer bir geri adımın iPhone’larda da yaşanabileceğini düşündürüyor.

Bilindiği üzere Amerikalı teknoloji devi Apple, iPhone 12’yle birlikte telefon kutularının içerisine şarj aleti koymayı bırakmış bu hamlesini ise daha çevreci, daha temiz bir dünya yaratma isteğiyle açıklamıştı.