Yapay zeka, gürültü önleyici kulaklıklara seviye atlatacak Yapay zeka, gürültü önleyici kulaklıklara seviye atlatacak
ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2024 model iPad Air serisini duyurdu. Yeni iPad Air, 11 inç ve 13 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneği ile geliyor. Her iki model de, 60Hz IPS LCD Liquid Retina ekran teknolojisini kullanıyor. 11 inç model, 2.360 x 1.640 piksel çözünürlük ve 500 nit zirve parlaklık sunarken, 13 inç model ise 2.732 x 2.048 piksel çözünürlüğe ve 600 nit parlaklığa sahip.

Cihazın tasarımı 2022 model iPad Air ile benzerlik gösterse de 12 megapiksel çözünürlüğündeki ön kamera artık yatay düzlemde konumlandırılarak video görüşmeleri sırasında daha doğal bir deneyim sunuyor. Arka kısımda ise yine tek bir 12 megapiksel kamera bulunuyor.

Apple'ın güçlü M2 çipi ile güncellenen yeni iPad Air modelleri, 8 çekirdekli işlemci ve 10 çekirdekli grafik işlem birimi barındırıyor. Ayrıca, her iki model de 8 GB RAM ve 128 GB başlangıç depolama kapasitesi ile geliyor. TouchID, güç düğmesine entegre edilmiş şekilde korunurken, yeni iPad Air'ler Apple'ın mevcut Magic Keyboard ve yeni Apple Pencil Pro ile uyumlu.

Apple Yeni iPad Air modellerini tanıttı! Efsane olmuş!

Teknolojik olarak Wi-Fi 6E bağlantısına sahip olan yeni Air modelleri, hücresel modellerde eSIM aracılığıyla 5G bağlantı desteği sunuyor. Yazılım tarafında ise cihazlar, kutudan çıkar çıkmaz iPad OS 17.4 ile kullanıcılara sunuluyor.

Yeni iPad Air, uzay grisi, yıldız ışığı, mor ve mavi renk seçenekleriyle piyasaya sürülüyor. 11 inçlik modelin 128GB Wi-Fi versiyonu 599 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulurken, 13 inçlik versiyon ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşacak. Her iki model de bugünden itibaren ön siparişe açılıyor ve ABD'deki açık satışlarının gelecek hafta başlaması planlanıyor.

Apple'ın bu yeni ürün lansmanı, teknoloji meraklıları ve profesyoneller arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Özellikle yüksek performansı ve geliştirilmiş kamera özellikleri ile dikkat çeken Yeni iPad Air, Apple'ın inovasyona olan bağlılığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: f5haber