Samsung'un yeni ürünleri sızdırıldı Samsung'un yeni ürünleri sızdırıldı
Bitcoin birkaç haftadır olduğu gibi son günlerde de zikzaklar çiziyor. 61,135 dolar seviyesine düşmesi, 60,000 dolarlık desteğin sınanmasına neden oldu. Mayıs ayının 10'unda günlük kapanışa doğru yaşanan bu düşüş, klasik ortalama sonrası "Tehlike Bölgesi" ile ilişkilendiriliyor ve boğaları tedirgin ediyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre, Bitstamp üzerinde Bitcoin'in günlük en düşük fiyatı 66,190 dolar olarak kaydedildi.

Aniden yaşanan bu düşüş, 63,000 dolar seviyelerinde tutunma çabalarını bozdu ve düşüşün arkasındaki nedenler konusunda çeşitli açıklamalar yapıldı. Popüler trader Skew, X platformunda yaptığı açıklamada, "Aylık açılış yeniden ele geçirildi ve aylık alıcılar dışarı atıldı. Eğer boğalar yükseliş istiyor ve bu düşüş trendini kırmak istiyorlarsa, bence burası tam da orası," dedi. Ayrıca, boğalar için harekete geçilmesi gereken özel bir alan olarak 60.8K - 61K aralığını işaret etti.

Bitcoin 67 bin doları aştı, yatırımcılar şokta

Bu olaylarla ilgili olarak, trading kaynağı Material Indicators, büyük hacimli kurumsal oyuncuların devrede olabileceğini öne sürdü. X platformunda yapılan bir paylaşımda, "Kurumsal bir kuruluşun, Bitcoin ETF piyasası hafta sonu kapalıyken Bitcoin'in patlama yapmasını istemeyebileceği speküle ediliyor," denildi. Eşlik eden grafik, Binance'deki sipariş defteri likiditesini gösterdi ve 66,500 dolar civarında yeni bir blokajın, haftalık kapanıştan sonra kaldırılabileceğini tahmin etti.

Bu arada, popüler trader ve analist Rekt Capital, geçen ayki blok sübvansiyon yarılanmasını takiben BTC fiyat davranışına dair görüşünü güncelledi. BTC/USD, bir yarılanma olayını takiben genellikle düşüş gösterdiği ve bu "tehlike bölgesi"nin artık sona erdiği belirtildi. Nisan ayının sonunda Rekt Capital, Bitcoin için iki haftalık bir süre içinde önemli bir düşüş öngörmüştü. Bu durum, 56,500 dolarlık iki ayın en düşük seviyesine yapılan bir seyahatle gerçekleşti.