e Defter uygulaması nedir? e Defter uygulaması nedir?
Yeni bir iddiaya göre iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro'ya kıyasla daha parlak bir ekran sunacak. Bu duyumlara göre, manuel ya da tipik maksimum parlaklık 1200 nit olacak ve bu da iPhone 15 Pro'nun 1000 nit'lik değerinden %20 daha yüksek. Duyumlara göre telefon, 1600 nit'lik "uyarıcı" parlaklık da sunacak.

Ancak, bu biraz kafa karıştırıcı çünkü hem iPhone 14 Pro hem de 15 Pro, Yüksek Parlaklık Modu (HBM) ile 2000 nit'e kadar çıkabiliyor. 9to5Mac'in belirttiği gibi, iPhone 15 Pro, HDR içerik gösterirken 1600 nit'e kadar çıkıyor. Bu doğruysa, "uyarıcı 1600 nit" ifadesi, HDR içerik gösterirken ulaşılan maksimum parlaklık anlamına geliyor olabilir, bu da aynı kaldığını gösteriyor.

iPhone 16 Pro daha yüksek parlaklık sunacak

Duyumcu Instant Digital'in Apple ile ilgili sızıntılarda karışık bir geçmişi var. Geçmişte birkaç doğru bilgi verdiği biliniyor. Bunlar arasında geçen yılki Sarı iPhone 14'ün çıkış tarihi, iPhone 15 ve 15 Plus'ın buzlu arka camı, Apple Watch Series 8'in küçük bir güncelleme olması ve daha fazlası yer alıyor.

Modern akıllı telefonlar, farklı aydınlatma koşullarına göre farklı maksimum parlaklık seviyelerine ulaşacak şekilde programlanıyor. "Manuel" veya tipik maksimum parlaklık, telefonun iç mekan (çok parlak olmayan) aydınlatma koşullarında ulaşacağı maksimum parlaklık anlamına geliyor.

Bir sonraki seviye olan HBM (Yüksek Parlaklık Modu), dış mekan aydınlatma koşullarında daha yüksek bir parlaklığa izin veriyor. Buna ek olarak, bazı modern akıllı telefonlar HDR içerik için çok yüksek bir "yerel maksimum parlaklık" seviyesi sunuyor. Bu durumda, sadece ekranın küçük bir kısmı içeriğe bağlı olarak yüksek parlaklık seviyesine ulaşıyor.

"Uyarıcı 1600 nit" teriminin bu sızıntıda tam olarak ne anlama geldiği net değil. Yine de, şimdi artırılmış olan manuel maksimum parlaklık, çoğu zaman için daha pratik görünüyor.

Kaynak: f5haber