iPhone 14’lerde bulunacak RAM ve depolama alanı seçenekleri netleşmeye başladı. Bu yılda da iPhone’ları iki farklı kategoride görebiliriz.

Akıllı telefon dünyasının en popüler serisi olan iPhone’un yeni modeliyle karşımıza çıkmasına kısa bir süre kaldı. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen yeni model, iPhone 14 ismiyle satışa sunulacak. Bugüne kadar sızdırılan bilgilere göre iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max isimleriyle satışa sunulacak olan yeni telefonlarda iPhone 14 ile iPhone 14 Max bir grup, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise bir grup olarak görülüyor.

Bugüne kadar paylaşılan sızıntılardan iPhone 14 ve Max paketlerinin A15 Bionic yonga seti ile Pro paketlerinin ise A16 Bionic yonga seti ile satışa sunulacağını öğrenmiştik. Bugün sızdırılan bilgilerden ise Apple cephesinde bu ikili gruplandırma anlayışının devam ettiğini görüyoruz.

Öyle ki her ne kadar 4 versiyonun tamamı 6GB RAM’e terfi edecek olsa da, birinci grupta yer alan iki model için LPDDR4X teknolojisine sahip RAM’ler kullanılacakken ikinci grup yani Pro paketleri içinse LPDDR5X teknolojili RAM’ler tercih edilecek.

Son olarak benzer durumun dahili depolama alanında da kendini göstereceğini ve iPhone 14 ile Max versiyonları için 128GB, 256GB, 512GB seçeneklerinin bulunacağı bunun yanında Pro kullanıcılarının ise 256GB, 512GB ve 1TB seçenekleri arasından tercih yapacağını hatırlatalım.