Değerli okuyucularım, Türk Halkı 4 konu gündeme geldiğinde taviz vermez;

Vatanın bölünmez bütünlüğü, bayrak, dini inancı, camileri, okulları, kışlaları ve ailesi…

Son zamanlarda ve geçmişte CHP, camiler konusunda oldukça şaibe altında.

Başörtüsü konusu ise Türkiye’de maalesef CHP’nin üzerine adeta dine karşı suç işlemiş gibi yapışmıştır.

Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her gittiği yerde geçmişte CHP’nin yaptığı bu hatayı düzeltmek için toplumun bu kesimi ile helalleşmede bulunuyor.

Aydın’a dönersek…

Sayın Özlem Çerçioğlu dini kesim ile helalleşme konusunda baya başarılıdır. Hacdan dönen insanlara başörtüsü ve Kur’an hediye eder, halkın gönlünü alır.

Ancak, son zamanlarda kendisinin ve etrafındaki insanların yaptığı hareketler maalesef dini konularda samimi olmadığını ve etrafındaki insanları durduramadığı gerçeğini ortaya çıkmıştır.

Aydın Tekstil Camisi’nin yıkılmasını istemeyen yaşlı insanları Efeler İlçe Başkanı “müptezel” olmakla suçlamıştı.

Efeler İlçe Başkanı geçen haftaki basın bildirisinde aynı terbiyesiz ifadeyi aşağıda sunacağım satırlarda, işte bu dini bütün camisine sahip çıkan insanları AK Partili olarak görmüş ve yine müptezel ifadesini kullanmıştır. İşte Polat Bora Mersin’in o ifadeleri…

AKP iktidarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ibadet hakkının elinden alındığını söyleyen Mersin, yetkilileri özür dilemeye davet etti.

Toplumu ayrıştırmak, AKP politikalarının ülkemizi getirdiği berbat tabloyu adeta toplumdan gizlemek adına müptezel yol göstericileri ile türlü numaralar çevirmek isteyenlere,

“Bundan sonra cami cami gezeceğimi…”

Tek tek incelersek,

Birinci madde,

İfadede bu adamın söylediğini görüyor musunuz?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ibadet hakkının elinden alındığını söyleyen Mersin, yetkilileri özür dilemeye davet etti.

Bu beyefendi AK Parti’yi suçluyor.

AK Parti ileri gelenleri versinler cevabı. Sahi söylediği söz doğru mu, AK Parti iktidarı insanların ibadet hakkını elinden aldı mı, ne dersiniz?

 

İkinci madde,

AKP politikalarının ülkemizi getirdiği berbat tabloyu adeta toplumdan gizlemek adına müptezel yol göstericileri ile türlü numaralar çevirmek isteyenlere.

 

Değerli okuyucularım, Aydın Tekstil Camisi’ndeki yaşlı insanların camisini kurtarmaktan başka düşünceleri yok. Onların derdi camileri ve tüm camiler. Ama ilçe başkanı hala bu insanlara müptezel diyor.

Efeler’de CHP’nin aldığı reylerde düşüş yaşanırsa bu sözlerini hatırlayın ilçe başkanının.

Üçüncü madde,

“Bundan sonra cami cami gezeceğimi”

İşte bu ifadeye şapka çıkardım. Bu ifadeden sonra Aydın Tekstil Camimizin cemaati olacağınıza inandım.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin mülkiyetinde olan camimizde sizi bu hafta Cuma namazına bekliyoruz.

Madem artık cami cami dolaşacaksınız, size camimiz hakkında bilgi veririz.

Tuvaletimizi Aydın Tekstil park yaparken yıktınız, abdest aldığımız yerler çok kötü, kadınlar için abdest alacak yer yok, çatımız perişan…

Beyefendi, Aydın Tekstil için 270 milyon harcandığı söyleniyor. Aydın Büyükşehir bu kadar para harcarken camimize niye restorasyon yapmadıklarını bir soruverirsiniz?

Böylelikle camilere dinimize hizmet edersiniz.

Ayrıca bu duyarlılığınız sebebiyle müptezel dediğiniz kimselerde sizinle cami cami dolaşmaya hazırlar, çünkü hayırlı bir iş yapıyorsunuz.

  

 

Gelelim Kavaklı Köyü Camisi İçin CHP İlçe Başkanının İfadelerine…

Değerli okuyucularım, yaşlı ve dini hassasiyeti olan insanlar için müptezel diyen bu kişinin ardından Kavaklı Köyü Camisi’nin ilgisizlikten perişan olduğunu duyunca beynimden vuruldum. Kavaklı Köyü Yörük Ali Efe’nin köyüdür, buradaki caminin bakımsız olması asla kabul edeceğim bir olay değil, bu Pazar koştum gittim.

AK Parti İlçe Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, Müteahhit Mimar Avni Bey, Kavaklı Muhtarı Özkan Çalışır, köy imamı ve halk oradaydı. CHP Sultanhisar İlçe Başkanı’nı bulamadım. Muhtarın akrabası imiş. Onunla röportaj yaptım, şimdi size bu röportajı sunuyorum.

 

Ahmet Gözen,

(AK Parti Sultanhisar İlçe Başkanı Yüksel Yılmazoğlu’na) Köyünüzün camisi ile ilgili olarak CHP’liler cami inşaatı devam etmiyor, köyde cami yok diyorlar, ne diyorsunuz?

 

AK Parti Sultanhisar İlçe Bşk. Yüksel Yılmazoğlu

Ahmet Ağabey, caminin siyaseti olmaz. Aydın Efeler İlçe Başkanı, Kavaklı köyündeki bu cami için neden açıklama yapıyor anlamadım. Burası 230 yıllık cami. Biz bu konuyla ilgili Vali Bey’e gittik. Vali Bey buranın yapımını kabul etti. Aşağıdaki yer teslim ile müteahhide yer teslimi yapıldı. Bakın şu an yüklenici de yanımızda.

cats-14

İşin tutarı 1.188.584,06 TL 12.10.2021 tarihinde müteahhit işe başladı. 400 gün sonra müteahhit işi bitirecek. Bu ihale YİKOP tarafından yapıldı. Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy Bey’e ve Aydın AK Parti milletvekillerine ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.

Söylenenler yanlış, iş devam ediyor. Allah var, müteahhit işe devam ediyor.

 

 

 cats-13

 

 

 

 

Ahmet Gözen

Sayın Özlem Çerçioğlu buraya Kavaklı Köyü Pazarı yaptı, ne oldu? Bugün Pazar, hiçbir şey görmüyorum?

AK Parti Sultanhisar İlçe Bşk. Yüksel Yılmazoğlu

2018 yılında Sn. Özlem Çerçioğlu burada pazar yeri açtı, maalesef şu anda pazar yeri çalışmıyor, şimdi öyle bir şey yok, ilgilenen de yok. Bu Pazar konusu 2 yıl sürdü, bir daha devam etmedi.

Ahmet Gözen

Özlem Hn. Kavaklı’ya gayet güzel yol yapmış, çok para harcamış. Bu yol yapılırken Özlem Hn. bu caminin perişanlığını görmedi mi?

 

AK Parti Sultanhisar İlçe Bşk. Yüksel Yılmazoğlu

Gördü, görmez mi? Cami zaten pazarın dibinde görmez mi gördü. CHP cami konusunda samimi değil.  Samimi olsa yapardı gözünün önünde 230 yıllık cami. Pazar, caminin etrafında kuruluyor.

Şimdi Yörük Ali Efe’nin kemikleri sızlayacak demiş CHP’liler. Burada Yörük Ali’nin evi var.  Mülkiyeti belediyeye ait. Sahip çıkan yok. Perişan durumda.

(Kıymetli okuyucularım, bu satırları yazarken belediye yetkililerinden öğrendim. Aydın Valiliği belediyeye ait Yörük Ali Efe evinin restorasyon projesi için 90 bin lira vermiş, Aydın Büyükşehir para vermemiş.) 

Bu konuda laf söylemek buraya gelmeyen Efeler CHP İlçe Başkanı’na düşmez. 

cats-12

 

Ahmet Gözen

Kavaklı Muhtarı Özkan Çalışır Bey, söz sizin ne diyeceksiniz? 

 

Kavaklı Köyü Muhtarı Özkan Çalışır 

Ben 3 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Ben böyle bir şey ile karşılaşmadım. Ben Efeler İlçe Başkanı’nı burada hiç görmedim,  hiç tanımadım. Sınırları bence Umurlu’da veya Köşk’te biter. Senin ne işin var Kavaklı köyünde? Senin en son ineceğin yer camii, senin ordan tabutunu kaldıracaklar. Camiyi alet edip de reklam yapmanın alemi yok.

Ben bunu anlamış değilim. Kavaklı’ya gelirsin beni ararsın.  Sultanhisar CHP İlçe Başkanı benim dayıoğlu Davut Yavuz. O da beni aramadı. Bu köyün muhtarı benim. Dayıoğlu halaoğlu onunla görüşelim denmez mi? Beni kimse aramadı.

Müteahhitte verilen süre 18 ay. Müteahhit bir sürü iş yaptı ve burada adam 8 ay geçmiş daha 9 ay var camiyi niye alet ediyorlar?  Allah’ın evi oradan öbür dünyaya gideceksin. Sen benimle muhtar olarak tanış, konuş, sonra haber yap.

Buraya kim karışır? Sayın Valim karışır, Özlem Hn. karışır. Çünkü onun sınırları içerisinde. İlçe Belediye karışır. Sen Efeler İlçe Başkanı olarak kimsin de buraya niye karışıyorsun? Şov yapmak istiyorsan Efeler’de yap, benim Kavaklımda niye yapıyorsun? Köyümü alet etme. Yörük Ali Efe benim akrabam, ben bu akrabamı bunlara peşkeş çektirmem. 

Bu caminin alet edilmesi çok üzdü beni. Vakıflardaki bir mimar bu cami inşaatında çok zorluk çıkardı.  Devlet büyükleri bize yardım etti. Camii inşaatımız şu an devam ediyor. Müteahhidimiz de hiçbir yere gitmedi, burada kendisi.

Müteahhidimiz 69 yaşında. İl Bayındırlık Müdürlüğü yapmış, böyle enerjik adam görmedim, kendisine bravo. Bu köyün insanı gibi oldu, arabalarda yatıyor işi bitirmek için. Bu iktidar döneminde hangi köye cami yapılmadı ki? Sen ne karışıyorsun, Sayın Özlem Hn. bizim muhatabımız, o yapar sana ne oluyor? Biz Özlem Hanım’dan memnunuz Ak Parti milletvekillerimizden de memnunuz. Sultanhisar Belediye Başkanı’ndan da memnunuz.  Bu adamlar nerde namaz kılmışlar? Polat Bora Mersin kendi hudutlarında kaç cami yapmış, onu söylesin. Benim için devlet önemli, bu konuya bu kişi hançer soktu. Yörük Ali Efe Evi perişan, buraya koyduğum malzemeler yok oldu.

 

İbadetin yeri olmaz, insanlar Kavaklı’da sokakta kılıyor, demiş.

 

18 ay sonra cuma namazımızı kılacağız, bizi rahat bıraksın. Gelsin, önce Kavaklı Mezarlığı’na baksınlar. Biz Özlem Çerçioğlu Başkan’a sesimizi duyuramıyoruz.