Bloomberg'e göre ajans, kripto para borsasının Rus müşterilerinin ülkenin finans kurumlarına yönelik ABD yaptırımlarını aşmanın bir yolu olarak para taşımasına izin verip vermediğini araştırıyor. Haber kuruluşlarının kaynakları ayrıca Binance'in, borsanın ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını atlatmak için para taşımak için kullanıldığına dair önceki iddialarla ilgili olarak DOJ ile uzlaşma olasılığını tartıştığını söyledi.

Hatırlarsanız ABD ve Avrupa Birliği, Ukrayna'nın işgalinin ardından Rus finans kuruluşlarına yaptırımlar uygulamıştı. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Federov, büyük kripto borsalarından aynı anda tüm Rus ve Belarus hesaplarını dondurmalarını istedi ancak Binance bunu reddeden şirketlerden biriydi.

O zamanlar bir sözcü, insanların kripto para birimine erişimini tek taraflı olarak yasaklamanın "kriptonun var olma nedenine aykırı olduğunu" çünkü bunun sadece Rus oligarklarını değil, sıradan kullanıcıları da etkileyeceğini söylemişti.

Apple sonunda İngilizce küfür etmek isteyenlerin taleplerini dikkate aldı Apple sonunda İngilizce küfür etmek isteyenlerin taleplerini dikkate aldı

DOJ, Binance'in Rus yaptırımlarıyla ilgili faaliyetlerini gerçekten araştırıyorsa, bu, borsanın uğraştığı soruşturmalardan yalnızca biri. DOJ ve Milli Gelir Servisi, Binance'in 2021'de kara para aklama planlarında kullanıldığına dair raporları da incelemeye başladı ve bu yılın hemen başlarında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Binance'i ve kurucusu Changpeng Zhao’yu kullanıcılardan kimliklerini doğrulamalarını istemek, kayıtsız kripto türevleri sunmak ve ABD düzenlemelerinden kaçınmak için önlemler uygulamakla suçladı.