Değerli Okuyucularım, kaç haftadır Aydın Tekstil Camisi ile ilgili yazılar yazıyorum. Maksadım hiç kimseyi eleştirmek değil, kimseyi üzmek değil ancak cami yıkılmasını, yok edilmesini tasvip etmiyorum hele 50 yıllık camilerin korunması elzemdir.

Burada 50 yılını geçirmiş, bu camide ibadet eden insanların sesine kulak vermek gerekir.

Geçen hafta AK Parti Sayın İl Başkanı Ömer Özmen ile camiye gelerek Aydın Tekstil Camisinde Cuma namazını cemaatle birlikte eda ettik.

ömer özmen1

Sayın Ömer Özmen, “Camiye siyasi iktidar olarak, dini bütün bir insan olarak sahip çıkacağını” ifade etti.

 

Ak Parti Milletvekili Sn. Mustafa Savaş ve AK Parti Milletvekili Sn. Rıza Posacı,

Ak Parti Milletvekili Sn. Kuvvet Erim, bu değerli Aydın Milletvekilleri, Aydın İl Kültür Md. Sn. Mehmet Umut Tuncer ve vatandaşlarımız bu camiye sahip çıkacaklarını ifade etti.

 

Ancak, davet etmemize rağmen CHP’li hiçbir yönetici ve Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden Sn. Özlem Çerçioğlu’nu temsilen gelmemiştir.

Efeler CHP İlçe Başkanı Sayın Polat Bora Mersin, CHP İl Başkanı Sn. Ali Çankır, sizi de Aydın Tekstil Camisi’ne bekliyoruz, eksiklerimizi size de göstermek istiyoruz.

Sn. Özlem Çerçioğlu, “Bu caminin eksiklerini yapacağız” dedi. Ama Aydın Tekstil’in diğer yerlerinin sıvasını, badanasını, çatılarını düzeltirken, A takımı buranın mimarını yok saydı, Özlem Hanım’ı da kandırdılar sanırım.

Konuyu kendisinin de yerinde görerek Aydın Tekstil Parkı içinde unutulan Aydın Tekstil Camisi’nin yenilenmesini kendisine anlatıldığında yapılacağını düşünüyoruz.

AK PARTİ EFELER İLÇE BŞK. SN. HÜSNÜ ELBİR

Geçen hafta Cuma günü AK Parti ilçe yönetimi ve mahalle başkanları ile 50 yıllık Aydın Tekstil Camisi’ne gelerek cami müezzini ve imamından gerekli bilgileri aldı ve kalabalık bir cemaatle Cuma namazını kıldık.

ak parti efeler1

 Çıkışta söylediği sözler çok güzeldi.

 

Bu ülkede ve Aydınımızda, vatanımızın birliği, misak-ı milli hudutları içinde vatanın bölünmemesi, bayrağımız, camilerimiz, okullarımız olmaz ise olmazımızdır dedi.

 

Biz bundan sonra Aydın Tekstil Camisine sahip çıkacağız.

 

Hiç merak etmeyin, bu camiyle ilgili her türlü onarımı ve eksiklerinin giderilmesini, Sn. Özlem Çerçioğlu yapmaz ise -müsaade etsin- biz burayı tamir ederiz.

 

Ayrıca 170 dönüm alanda maalesef eğitim alanı ayrılmamış. Burası şehrin merkezi, her şey yapılabilir. Duyduğumuz kadarıyla içkili restoranlar açılacakmış.

Yalnız bir şey dikkatimi çekti.

Aydın Tekstil Yerleşkesi resminde yön gösterme tabelalarında cami yok, buradaki camiyi yıkmak düşüncesin demiydiler acaba?

 

Hüsnü Elbir, “Yerleşke tabelalarında da cami yeri konmadığına göre camiyi yıkacaklardı galiba” dedi.

 

Aşağıda Hüsnü Bey’in işaretlediği yerde “camii” yok değerli okuyucularım, ben fark etmemiştim.

ak parti efeler2

Bu durum şimdilik ortadan kalktığına göre, Sayın Özlem Çerçioğlu’ndan ricamız Aydın Tekstil Alanı içinde yerleşim tabelalarında unutulan cami yerinin işaretlenmesi ve yön gösterme tabelalarına caminin de işaretlenmesidir.

 

  ak parti efeler3

ak parti efeler4

 

 

 

*

 

Kurban Bayramınızı kutluyorum.