Yüzdeki istenmeyen tüyler rahatsız edici bir sorun olarak bilinir. Bir çok kişi yüzündeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için pahalı kimyasal ürünleri kullanır hem cüzdanına hem sağlığına zarar verir. Oysa bu tür kimyasal ürünler hem cilde zarar vermekte hem de sağlığı olumsuz anlamda da etkilemektedir.

Çok sayıda kadın ise eski insanların yöntemlerini kullanmayı sürdürüyor. Son dönemde popüler olan ancak hiç bir uzman tarafından paylaşılmayan ceviz küründen sizlere bahsedeceğiz.

CNN Türk tarafından yayınlanan bir içerikte; yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtaran formül paylaşıldı. Faydaları saymakla bitmeyen ceviz meğer güzellik konusunda da yardımcı oluyormuş. İhtiyacınız olan tek şey ilgili tarifteki kürü uygulamak. İşte sizleri istenmeyen tüylerinizden kurtaracak formül.

Tüy döken ceviz kürü için 3 malzemeye ihtiyacımız var. Bunlar ceviz kabuğu, su ve gazlı bez. Evet ihtiyacınız olan tüm malzemeler işte bu kadar basit! Şimdi geriye kaldı tarifi uygulamak. İşte tarifimiz

*İlk olarak avucunuza sığacak kadar ceviz kabuğu alın.
*Kullanacağınız cevizler normal ceviz olsun.
*Ardından bu kabukları uygun bir kap içerisinde yakarak kül haline getirin. Bu işlemi yaparken yanıcı jöle *tarzı kimyasal maddeler kullanmamaya özen gösterin.
*Hazırlamış olduğunuz külleri bir su bardağı suya ekleyerek temiz bir ortamda 12 saat boyunca bekletiniz.
*Daha sonra bu suyu gazlı bez yada pamuk yardımıyla tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün ve yarım saat boyunca bölgede bekletin.
*Düzenli olarak kullandıktan sonra tüylerin nasıl yok olduğuna şahit olacaksınız.

Önemli uyarı: Herhangi bir yan etki görürseniz kürü uygulamayı bırakıp ve doktorunuza danışınız.

YÜZDEKİ TÜYLER İÇİN ETKİLİ BİR YÖNTEM DAHA

ŞEKER + SU + LİMON SUYU KÜRÜ;

Mynet'te yer alan bir içerikte; Sadece şeker, su ve limon suyuyla hazırlanan bir kür paylaşıldı. Limonun güçlü etkisi sayesinde yüzdeki istenmeyen tüylerin yok olduğuna dikkat çekildi.

Nasıl hazırlanacak?

Şeker, su ve limon suyu kürünün hazırlanışı da oldukça kolay. İşte bilmeniz gerekenler

1 su bardağı şeker
1/4 bardak limon suyu
1/4 su bardağı su

KÜRÜN UYGULANIŞI;

*Doğal ağda olarak bilinen bu yöntem için 3 malzemeyi karıştırıp kaynatın ve macun haline getirin.

*Kılların olduğu bölgeye sürüp çekin.

*1- 1,5 ayda bir tekrarlayın.