İstanbul Ortaköy’deki ünlü bir gece kulübünün önünde uzun şarjörlü tabanca kullanan biri kasklı iki saldırgan tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik görevlisinin silahla karşılık vermesi üzerine saldırganlarla aralarında çatışma çıktı. Film sahnelerini aratmayan o anlar kameralara anbean yansırken, önceden çalıştığı gece kulübünü ziyarete geldiği iddia edilen bir adam ise vurularak hayatını kaybetti. Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili kimliği tespit edilen saldırganları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

İran Ulusal Güvenlik Konseyi: "Mahsa Amini protestolarında 200’den fazla kişi öldü" İran Ulusal Güvenlik Konseyi: "Mahsa Amini protestolarında 200’den fazla kişi öldü"
Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 02.30 sıralarında Beşiktaş Ortaköy’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gece saatlerinde ünlü bir gece kulübünün olduğu sokağa gelen biri kasklı diğeri ise montlu ve kapüşonlu iki saldırgan, uzun şarjörlü tabancalarını çıkartarak ateş açmaya başladı. Saldırı olduğunu fark eden güvenlik görevlisi belindeki silahı çıkartarak saldırganlara karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

SALDIRIDA ALDIĞI İLK KURŞUNLA HAYATINI KAYBETTİ

Sesleri duyan çevredekiler panikle etrafa kaçışırken, saldırganlar ise bir yandan koşup diğer yandan da ateş ederek kaçtı. Olayda önceden çalıştığı gece kulübünü ziyarete geldiği iddia edilen Yasin Keskin ise saldırının başında kurşunun vücuduna isabet etmesi sonucu yere yığıldı. Ağır yaralanan Keskin, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Keskin’in cenazesinin Esenler’deki Mimar Sinan Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildiği öğrenildi.