banner158

Ümmet Akın, MHP'ye İl Başkanı olsun isteniyor

Siyasi partilerde 2020 kongre takviminin bu eylül ve ekim aylarında işlemeye başlayacak olması gündeme ilçe ve il başkanlıklarının gelmesine yol açtı.

Diğer partilerde henüz bir hareketlenme görünmezken siyasi kulislere bakıldığında  ilk uyanışın MHP’de başladığı gözlemleniyor.

Kovandan İYİ Parti’yi oğul vermesinden sonra MHP’nin Aydın’da bir türlü ülkücü camianın arzu ettiği başarıyı yakalayamaması bilinen bir gerçektir.

Göstergesi de Ülke genelinde her iki seçimde gözle görünür bir başarı sağlandığı halde  bir zamanlar üç milletvekili çıkardığı Aydın’da MHP’nin son 24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili çıkaramaması ve MHP’li başkanlar tarafından yönetilen Nazilli, İncirliova, Germencik gibi büyük ilçeleri 31 Martta kaybetmesi ve sonuçta iki küçük ilçe Karpuzlu ve Karacasu ile yetinmek zorunda kalmasıdır.

Karpuzlu’da 2009’da AK Parti’den seçim kazanan Hilmi Dönmez’in MHP’liliğini formaliteden ibaret olduğunu varsayarsak bu durumda MHP tek Karacasu’da seçim kazanmış oluyor.

Bu partide erken il başkanı arayışı içine girilmesinin asıl nedenini her iki seçimde tatmak zorunda kalınan bu başarısızlıkta aramak gerekiyor.

Biz de Ülkücü camiada bu konuda olup bitene kulak tuttuğumuzda erken başlayan arayışa asıl nedenin  partiyi dipten kurtaracak o ismi bulmaya yönelik olduğunu  gördük.

Beklenen kurtarıcı olarak adından en fazla söz ettiren de eski Germencik Belediye Başkanı ve son 31 Martta Cumhur İttifakının Efeler adayı Ümmet Akın…

Buharkent’ten Kuşadası’na Bozdoğan’dan Didim’e kadar  bütün ilçelerde Ümmet Akın’ın il başkanı olarak bir karşılığı var.

Buna neden de:

BİR-Ümmet Akın partinin sancılı günlerinde duruşunu bozmaması, yörüngesinden taviz vermemesidir.

İKİ-Seçimlere daha iki yıl varken hiç kimsenin “ben büyükşehre adayım” demeye cesaret edemediği bir ortamda o yürekliliği göstermesidir.

 ÜÇ-Büyükşehir adaylığı süresinde sıkmadığı el, gitmediği yer kalmadığı için tanınılırlıkta bir sorun yaşamayacak olmasıdır.

Peki, Ümmet Akın’ın konuya yaklaşımı nedir?

Söyledikleri şu:

“Ben şu anda kendi işimle meşgulüm. Bu demek değil ki, siyasetten elimi, eteğimi çektim.

 Dün olduğu gibi bu gün de partimin, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve ülkücü iradenin emrindeyim. Bizim inancımıza göre görev istenmez verilir,”dedi.

Yorumu size ait…

***

YENİPAZAR BELEDİYE BAŞKANI YÜSRAN ERDEN İLK 100 GÜNDE NE YAPTI?

Artık kentler Ülke’de ve dünyada emsalleri ile ürettikleri ürün markaları ve sahip oldukları tarihi ve kültürel zenginlikleriyle yarışıyor ve bu özellikleriyle çektikleri  ziyaretçilerden elde ettikleri gelirlerle o kentte oturan insanlar refah paylarını yükseltebiliyorlar.

Olayın gerçekleşmesi de entelektüel, ufku geniş, hayalleri olan belediye başkanlarının öncülüğünde senkronize bir çalışmayla o kentin mülki amirinin, siyasi parti temsilcilerinin, sivil toplum örgütlerinin ortak katılımıyla mümkün oluyor.

Bu özelliklere sahip Aydın’ın tek Sakin Şehir(çittaslow) unvanına sahip ilçesi Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden’e ilk 100 gün icraatını sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar:

BİR: Büyükşehrin de katkılarıyla ilk hedefimiz hemşerilerimizin rahat ve huzur içinde  yaşayabilecekleri bir kent meydana getirmek için çalışmak ikinci hedefimiz de Yenipazar’ı pidesiyle, çörek ekmeğiyle, organik ürünleriyle, Yörük Ali Efe Müzesiyle, Kent Belleği Evi’yle, Aşağı Dip Gölü’yle, Donduran(Kulesi) Beyler Konağı’yla dışa  açmak,ilgi odağı bir kent haline getirmektir.

İKİ: Önceki dönemde depoya kaldırılan Kent Hatıra Evi envanterine kayıtlı dikiş makinesi, pilli ya da transistorlu radyolar, mutfakta veya bir ihtiyacı gidermede kullanılan eşyaları daha da zenginleştirerek tekrar sergilemektir.

ÜÇ: Aşağı Dip Gölü Mesire Alanını BŞB işbirliği ile piknik yapmak ya da çay içmek için gelen ziyaretçiler için hizmet verecek konuma getirmek uzun vadede de bu hizmetlere kamp yeri olmayı ve kano gezintisini eklemektir. .

DÖRT: Önceki başkanlığımız döneminde başlattığımız tamamen organik yerli tohumlardan üretilen mevsiminde yetişen sebze, meyve ve yiyeceklerin alıcı ile buluştuğu pazarı halka daha yayarak devam ettirmektir.

BEŞ: BŞB işbirliği ile hizmete açtığımız yüzme havuzunu rehber öğreticiler eşliğinde bila ücret çocukların ve günün belli bir saatinden sonra da yetişkinlerin hizmetine açtık.

ALTI: Şehir içi İnönü Caddesi kaldırımları genişletildi, trafik tek yönlü olarak yeniden düzenlendi ve böylece cadde trafik eksenli olmaktan çıkarıldı ıhlamur ağaçlı yaya eksenli bir caddeye dönüştürüldü.

YEDİ: Yaptığımız restorasyon projesi ile yapacağımız en önemli iş  YİKOB Kültür Varlıklarını Koruma Fonu’ndan temin edeceğimiz ödenekle Donduran(Kulesi) Beyler Konağı’nı yıkılmaktan kurtaracak olmamızdır, dedi.

***

BÜYÜKŞEHİRDEN OLUMLU BİR İCRAAT

Efeler/Hasanefendi Mahallesi Kızılay Caddesi üzerinde, Aydın Devlet Hastanesi bitişiğindeki tren yolu köprüsü altı geçidi karanlık olması nedeniyle yayaların bilhassa kadınların akşamları geçmeye çekindiği bir yerdi.

Ayrıca duvarları da çeşitli slogan ve hiç de hoş olmayan yazıların yer aldığı metruk bir yapı gibiydi.

Büyükşehir Belediyesi bu geçidi ışıklandırmış ve duvarlarını da bitki motifleriyle süslemiş.

 Böylece alt geçit hem daha güvenli hale gelmiş hem de görsel açıdan göze hoş gelecek bir şekil almış.

Benzer motifler caddenin devamındaki, parkın bulunduğu Adnan Menderes Stadyumu duvarlarında da tekrarlanmış ve parkın görselliğine zenginlik katılmış.

Emeği geçenlere teşekkürler…

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!