Sayın Aksoy, Savaş, Yavuz ve Çerçioğlu'na Acil Çağrımızdır

30 Ekim 2020’de merkez üssü İzmir Seferihisar olan 6.9 şiddetindeki depremde 114 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, binin üzerinde vatandaşımız yaralanmış ve 17 adet bina tamamen yıkılmıştır. Bu süre içerisinde gerek Devletimiz, gerek arama kurtarma görevlileri ve gerekse de halkımız büyük bir özveri ile bir hafta boyunca göçük altındaki vatandaşları çıkarmaya çalışmış ve şükürler olsun pek çok vatandaşımızın hayata dönüşüne vesile olmuştur.

LAKİN…

Deprem ve deprem sonrası arama kurtarma çalışmaları bizlere bir kez daha bazı hususları hatırlatmıştır. Şöyle ki;

-Türkiye deprem bölgesindir.

-Türkiye de depreme dayanıksız pek çok bina vardır.

-Türkiye de arama kurtarma çalışması yapacak ekip ve ekipman yetersizdir.

-Depremdeki arama kurtarma çalışmaları sırasında iş makinalarından ziyade can kurtarmak için bilinçli insan gücü gerekmektedir. Zira her can kıymetlidir. Her bir canın kurtulması için ise bazen her bir tuğlanın tek tek kaldırılması gerekmektedir. İşte tamda bu noktada dikkatimizi çeken husus;

YA DEPREMDE 17 BİNA DEĞİL DE ALLAH KORUSUN 1700 BİNA YIKILMIŞ OLSAYDI BU KONUDA BU İŞİ BİLEN VE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILABİLECEK KAÇ TANE GÖREVLİMİZ VAR? HER BİR SANİYENİN ÖNEM ARZ ETTİĞİ BÖYLESİ BİR DURUMA İNSAN GÜCÜ OLARAK HAZIR MIYIZ? HAYIR SANMIYORUM.

 PEKİ, NE YAPMALIYIZ?

Tam da bu noktada herkes şunu gördü ki kimse göçük altında kalanın siyasi kimliği ile uğraşmadı herkes o an insan olma bilinciyle toprak altındakileri kurtarmak için canla başla mücadele etti.

O gün nasıl herkes bir olduysa şimdide siyasi görüş farkı gözetmeksizin Sayın Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Özlem Çerçioğlu ve Aydın Valimiz Hüseyin Aksoy ile koordine olarak Türkiye’nin en büyük ARAMA KURTARMA TAKIMINI Aydın ilinde kurarak gerek bölgemizde gerek ülkemizde ve gerekse de dünyamızda meydana gelebilecek bir afete müdahale edecek bir ekip kuralım.

Hafta sonlarını doğa yürüyüşünde geçiren, kafelerde geçiren, televizyon başında geçiren ve fakat böyle bir kutsal amaç için bir araya gelip bu konuda eğitim almak isteyen ve gönüllü bir AFAD görevlisi olmak isteyen her görüşten insanımızı bir araya toplayacak bir organizasyon bizlere tekrar insan olduğumuzu hatırlatacağı gibi, aramızdaki farklılıkları da ortadan kaldıracak ve Allah korusun herhangi bir afet durumunda belki BİR CAN DAHA kurtarmamıza vesile olacak bir çalışma olacaktır.

Lütfen, bir an için her şeyi unutalım ve şu soruyu kendimize soralım böyle hayırlı bir işi kimin yaptığı mı önemli yoksa böyle kutsal bir gayenin parçası olmak mı önemli olan?

Herkese afetsiz, kazasız, belasız, sağlıklı güzel bir ömür diliyorum…

banner188