Mersin'deki bir ortaokulda korkunç bir cinayet yaşandı. 12 yaşındaki kız öğrenci, sınavda düşük not aldığı için kendisiyle alay eden sınıf arkadaşını okul tuvaletinde 5 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Öldürülen 7'nci sınıf öğrencisi Fatmanisa Yürekli'nin cenazesi, bugün toprağa verildi.

Mersin Toroslar'da dün korkunç bir olay yaşandı. Hüseyin Okan Merzeci Ortaokulu'na giden 12 yaşındaki 7. sınıf öğrencisi E.D. adlı kız, her zamanki gibi evden çıktı ve okuluna gitti. Sınavlar başlamıştı ve o gün de bir sınav vardı. Sınav yapıldı; sonuçları da aradan bir süre geçtikten sonra öğretmen açıkladı.

NOT YAZIP TUVALETE ÇAĞIRDI

E.D., yapılan sınavdan kötü not almıştı. Okulda Fatmanisa Yürekli adlı sınıf arkadaşı, onunla kötü puan alması sebebiyle dalga geçmeye başladı. Sınıf arkadaşının kendisiyle alay etmesine dayanamayan E.D., Fatmanisa'a not yazdı ve okul tuvaletine çağırdı.

EVDEN GETİRDİĞİ BIÇAĞI 5 KEZ SAPLADI

Olacaklardan habersiz olan kız öğrenci, tuvalete gittiğinde E.D. hortumla onu dövmeye başladı. Kız çocuğu çığlıklar içinde bağırıyordu. Gözü dönen kız, hortumla defalarca vurduktan sonra evden getirdiği bıçağı çıkardı. Fatmanisa'yı boğaz ve karın kısmından 5 kere bıçakladı. Kız yerde kanlar içinde kaldı.

EKİPLER SEVK EDİLDİ

Sınıf arkadaşına acımasızca saldıran E.D., yaşananların ardından kaçtı, olayı gören diğer öğrenciler okul yönetimine olanları anlattı. Okul idarecileri, tuvalete girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştı. İhbar üzerine hemen okula polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Fatmanisa Yürekli

ALAY ETTİĞİ İÇİN YAPTIĞINI SÖYLEDİ

Fatmanisa Yürekli kısa bir süre içinde ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. E.D. ise yakalanarak polis merkezine götürüldü. E.D., ifadesinde sınavdan kötü not aldığı için Yürekli’nin kendisiyle alay ettiğini, olayı da bu nedenle gerçekleştirdiğini söyledi. Polis, olayda kullanılan suç aleti bıçağı da muhafaza altına aldı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Fatmanisa Yürekli'nin cenazesi, Mersin Şehir Hastanesi'ndeki otopsi işlemleri sonrası ailesine teslim edildi. Yürekli'nin Türk bayrağı sarılı, gelin duvağı konmuş cenazesi, Toroslar ilçesindeki Güneykent Mezarlığı'na getirildi.

Baba Serdar ile anne Hacer Yürekli, büyük üzüntü yaşadı. Burada kılınan namazın ardından cenaze, Çavuşlu Mezarlığı'nda defnedildi. Olaya ilişkin soruşturma sürüyor.