Değerli okuyucularım,

Aydın’da son zamanlarda sıcaklık 40 derecelere ulaştı, siyaset de aynı şekilde hareketlenmeye başladı.

Bu sıcakta AK Parti milletvekilleri olanca hızları ile koşturuyorlar, CHP milletvekillerini ve teşkilatlarını pek ortada görmüyoruz.

Her zaman olduğu gibi Sn. Özlem Çerçioğlu’nun start vermesini bekliyorlar.

Aydın ilinde CHP geçen seçimlerde %34 gibi oy alırken, aynı partinin mensubu Sayın Özlem Çerçioğlu %54 rey almıştır.

Sayın Özlem Çerçioğlu’nun kimilerinin dediği gibi %7 HDP’den, %7 IYI Parti’den oy aldığı düşünülürse %24’ü de bunun üstüne koyarsanız %38 toplam yapar. Peki, 52- 38 = %14 rey nerden gelmiştir?

Yaklaşık 10 yıldır Sayın Özlem Çerçioğlu’nu izliyorum, işte bu %14 rey köylüden gelmiştir.

Sayın Çerçioğlu köylü kadınlarının kızı durumundadır. Dindar kesimin ise daima kabul görmüş kişisidir.

Kim ne derse desin AK Parti ve MHP erkekler üzerinde politika yapmanın acısını çekmektedir. Aydın köylü kadınları, Anadolu kadını gibi değillerdir. Sıcakkanlı ve misafirperverdirler. İşte Sayın Özlem Çerçioğlu, bu %14 reyi İslami ağırlığı fazla vatan-bayrak-aile bütünlüğüne sahip Aydın köylü kadınlarından ve erkeklerinden almaktadır.

Bu köylü kadınları ekonomik olarak sebzeden, süt ürünlerinden, tavuklarından, çiftçilikten para kazanmaktadır. Erkeklere fazla müdanaları yoktur.

  

Son zamanlarda Sayın Özlem Çerçioğlu’nun etrafındaki ekip bu dini bütün İslami düşünceleri, vatan bayrak düşünceleri fazla olan %14 rey aldığı bu insanlara maalesef kötü davranmakta, telefonlarına çıkmamakta, adada, modada ve meyhanelerde vakit geçirmekte, yaşlı insanlara suçlama yapmaktalar.

Elde ettikleri ekonomik güç ve itibar yorgunluğu ile bu köyde yaşayan muhtarlara, köylü kadınlara vakit ayırmamakta veya bu insanlara tepeden bakmaktadırlar.

 

Camisine sahip çıkan yaşlı insana Efeler İlçe Başkanı fütursuzca “müptezel” demektedir.

 

Bu ifade CHP’de başkanlık yapan bir kişiye yakışıyor mu?

 

İddia ediyorum ki, Sayın Özlem Çerçioğlu’nun reyleri hızla İYİ Parti’ye ve AK Parti’ye kaymakta.

 

AK Parti ve İYİ Parti Kadın Kolları müthiş çalışmakta.

 

Aydın ilinin köy halinde kalması ise Z takımı gençlerde müthiş hoşnutsuzluk oluşturmakta.

İstanbul’dan gelişimde Buharkent’in Gelenbe’si, Kuyucak’ın  Belenova’sı, Yenipazar’ın, Çine’nin, Karacasu’nun dağ köylerinde ve binlerce kişilerle görüşmelerimde bunu görüyorum.

Gittiğim yerlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin maalesef çalışmaları yok. Eskiden öyle miydi? AYBA 180 km sahayı hallaç pamuğu gibi atarlardı.

Sayın Özlem Çerçioğlu da yoruldu, eskisi gibi sahada yok.

 

Bir de ortada dolaşan 21/B ihaleleri, asfalt ihaleleri ile ortaya atılan iddialar, katı atık iddiaları, imar çalışmaları ile ilgili iddialar Sayın Özlem Çerçioğlu’nu yorduğunu görüyorum.

 

Sayın Özlem Çerçioğlu’nun yatağında huzurla yattığını sanmıyorum. Bana sorarsanız en güzeli aday olmaması veya milletvekili olmasıdır.

 

İYİ Parti İl Başkanı Sn. Recep Taner’in “Aydın’da CHP’den fazla milletvekili çıkarırsak Aydın Büyükşehir için aday çıkarırız” ifadelerini unutmamak gerek. Tüm İYİ Partililerin gönlünde yatan da bu.

 

Bunun yanı sıra Sayın Özlem Çerçioğlu eskiden yanında olan güvenilir insanları, tecrübeli, akil insanları yanından uzaklaştırması kendisini başarısızlığa götüren ana sebeplerden biridir.

Bugün ne derseniz deyin geçmişte yol arkadaşı olan Efeler Belediye Başkanı Sn. Fatih Atay ile maalesef ayrı düşmüşlerdir, peki neden ve niçin?

 

***

 

Nazilli İl Olur mu? Sn. Rıdvan Eşin

 

Değerli okuyucularım,

Şimdi yahu Ahmet Ağabey, Nazilli’nin il olmasıyla Sn. Rıdvan Eşin’in ne alakası var dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Nazili bugün Aydın ilinde ekonomisi ile parmak ısırtan, yaşam standardı ile Aydın Büyükşehir’in önünde koşan bir büyük ilçemizdir.

Ne var ki, Nazilli’yi yönetenler belediyesi ile tüccarı ile esnafı ile çiftçisi ile Sanayicisi ile maalesef bir araya gelememişlerdir.

 Örnek mi?

Ey Nazilli’yi yönetenler ve buna bağlı sivil toplum örgütleri, Eski Bakan Yüksel Yalova 250+170 dönüm Sümerbank arazilerini üniversite kurulsun diye Nazilli’ye kazandırmadı mı? Sizlerin içinizden bazı kişilerle Aydın Valisi ve Aydın AK Parti milletvekillerin tümüyle valilik makamında toplantı yaptık mı, yaptık.

Peki, siz ne yaptınız?

Belediye Başkanı ve Nazilli sivil toplum örgütleri, Nazilli halkıyla birlikte devlet üzerinde milletvekilleri ile hangi etkiyi kurdunuz, söyler misiniz?

 

Kaç kere bu iktidar partisi milletvekillerine Cumhurbaşkanı ile görüşmek için gittiniz, onların üzerinde baskı kurdunuz mu? Ankara’ya heyetler kurdunuz mu? Hayır, Nazilli’yi Sümer Üniversitesi için afişlerle donattınız mı, hayır.

 

Efendim, Nazilli il olsun diye çalıştay yapıyorsunuz öyle mi?

Yahu siz Nazilli Belediyespor’a finansman yaratmak için iş insanı Rıdvan Eşin’den neden medet umuyorsunuz?

 

 Emin Aydın-Rıdvan Eşin -Ahmet Gözen -İhsan Dilmen

 

Sayın Rıdvan Eşin Kim?

Rıdvan Eşin, 1 Haziran 1978 Aydın doğumlu. Aydın Halide Hatun İlkokulu, Gazipaşa Ortaokulu ve Aydın Lisesi’nde okudu. Ailesi Siirt kökenli. Çalışmaya ilkokul çağlarında başladı. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite hayatı devam ederken Didim2de cafe işletmeciliği gibi çeşitli işler yaptı. Evin büyüğü olmanın getirdiği sorumlulukla çalışma hayatını hep aktif tutmak zorunda kaldı. Bu durum okuluna etki etse de bir yıl uzatarak üniversiteden mezun oldu.

2000-2005 yılları arasında Aydın Barosu’na bağlı kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra etti.

İş adamı kariyeri ise 2005 yılında EŞİN Group markasıyla kendi firmasını kurmasıyla başlamıştır.

Bugüne kadar Aydın Merkez, Kuşadası, Didim ve Bodrum’da binlerce konut inşa ederek binlerce aileyi ev sahibi yaptı ve Eşin Group’u büyük bir aileye dönüştürdü.

Evli ve 3 çocuk babası olan Rıdvan Eşin, gerek insan yönetimi gerek şirket yönetimi reklam, arge, inşaat alt ve üst yapı, hukuk konularında uzman olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ayrıca oluşturduğu istihdam, kamuoyunda oluşturduğu güven, sıcak ve samimi kişiliği sebebiyle gerek Aydın il ve ilçelerinde gerekse Avrupa’daki tüm gurbetçiler tarafından oldukça sevilen, sayılan bir kişiliktir.

Birçok ülkeye ziyaretler gerçekleştirmiştir. Ziyaret ettiği ülkeler; Almanya İngiltere, Hollanda, Fransa, Belçika, Danimarka, İspanya, Azerbaycan, Suudi Arabistan, İran, Tunus, Fas, Amerika, Pakistan, Bulgaristan, İskoçya, İrlanda, Galler, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri.

Peki yukarıda size tanıttığım Sayın Rıdvan Eşin Nazilli’de ve Söke’de belki onu yüz kere katlayacak  maden firmaları ve inşaat firmaları ile tarım zenginleri var iken Sökespor’a sponsor oluyor, Nazillispor’a sponsor oluyor.

Şimdi buradan soruyorum;

Nazilli’yi yönetenler ve Söke’yi yönetenler sizler elinizdeki bir Nazillispor’u,  Sökespor’u ayağa kaldıracak organizasyonu, parayı bulup da PR yapamazken siz hangi mantıkla vilayet olmayı bekliyorsunuz?

 

Siz milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz?

Vilayet olmanın çalıştayı mı olur? Kurarsın ve örgütlersin heyetini, başlarsın Ankara’da AK Parti milletvekilleri ile önce Sümer Üniversitesi’ni kurarsın ve bununla birlikte vilayet olmak için reisicumhur üzerinde baskı kurarsın, toplumu ayağa kaldırırsınız.

Bu Rıdvan Eşin’in hiç mi aklı yok? Nazillili ve Sökeli zenginler gibi yat alıp Avrupalarda keyif çatmaz mı?

Siirt’ten gelip Aydın iline yerleşen bu ailenin çocuğu Sayın Rıdvan Eşin, Aydın iline, Nazilli’ye, Söke’ye borcunu ödüyor.

 

Nazillispor’a bölgesinden sponsor bulamayan Nazillililer, Sökeliler, sizler halkı kandırıyorsunuz ama önce kendinizi kandırıyorsunuz.

Buradan Nazilli il olmalı mı dersek, evet olmalı çünkü Aydın Büyükşehir Belediyesi 180 km uzunluğundaki bu şehri yönetemiyor, yönetemediği gibi köy gelişmişliğinde bırakıyor.

 

Bazıları diyor ki, efendim Aydın Büyükşehir statüsünü kaybeder. Beyler köy halinde kalan, yönetilemeyen büyükşehir yerine yönetilen küçük şehir daha iyidir. Bazıları da diyor ki “efendim birisi gelir, yönetir” diyor.

 

Beyler, İstanbul boyuna Tekirdağ’dan İzmit’e kadar 150 km mücavir alan son zamanlarda İstanbul’da Anadolu tarafı ayrı vilayet, Avrupa tarafı ayrı vilayet olsun çalışmaları var, bunu da bilgi olarak sundum.

Sonuç,

 

İyi ki Aydın’da Sn. Rıdvan Eşin gibi gani gönüllü bir kardeşimiz var, diğer zenginler, firmalar Aydın ilinde kazanç sağlarken ellerini ceplerine atmaz iken bir Rıdvan Eşin ortaya çıkıyor. Ben yetiştiğim, ekmek yediğim topraklarda gençlere futbol takımlarına hizmet ediyorum diyor.