Değerli okuyucularım, İstanbul’dan Türkiye’ye baktığınız zaman bambaşka görüyorsunuz. İstanbul gerçekten Türkiye’nin aynası durumunda. Aydın ile kıyasladığınızda, Aydın son 10 yılda devamlı patinaj yaptı, hiçbir ilerleme yok ve köy durumunda.

Özlem Hanım maalesef çorba, çay dağıtmak, asfalt yapmak ile belediyecilik yaptığını sanıyor.

Aydın Tekstil Parkı açtı. Tam bir para tuzağı otopark paralı, havuz paralı, tenis paralı, 80 dönümde parkın içinde doğru dürüst halkın oturacağı alan yok.

Bunun üzerine İstanbul Beylikdüzü’ndeki Yaşam Parkını canlı yayınlayarak okuyucularıma bilgi verdim.

Siz de Beylikdüzü Yaşam Parkı diye internette aratın göreceksiniz.

Bu parkın içinde göletler, şelaleler, heykeller, halkın piknik yapacağı masalar, adım başı çeşmeler, bisiklet yolları, yürüyüş için tartan pistler, inanılmaz bir flora var. Bunun alanı akıllara durgunluk verir, 1800 dönüm. Yanlış duymadınız 1800 dönüm içindeki kafeler tamamen halka dönük.

Uzunluğunu söylesem aklınız şaşar, tam 8 km yaşam parkı içinde yok yok. Buranın benzeri Aydın Efeler hudutları içinde Tabakhane Deresi’nde yapılabilir veya Adnan Menderes Müzesi önündeki Çine Çayı’nda yapılabilir. Ben Aydın’da bulunduğumda burada Abdülhamit Meslek Lisesinin kafesinde vakit geçiriyorum, yemeklerimi kahvaltımı orda yapıyorum.

Ama, Aydın Büyükşehir yaptığı sosyal tesisleri işletemiyor, o güzelim Zincirlihan Oteli beceriksiz ekibi yüzünden kapandı.   

Kemer mahallesindeki Atatürk Sosyal Tesisleri maalesef meyhane olarak kullanılıyor, spor tesisleri birilerine peşkeş çekildi. Kuşadası Ramada Oteli’nin önündeki sosyal tesisin halk için yapıldığını Sn. Özlem Çerçioğlu bana anlatmıştı. “Abi burayı Kuşadası halkı için yapıyorum” demişti.  Ne oldu Ankaralı bir balıkçıya kiraladı, denizin dibindeki tesisi de Ramada’ya kiraladılar.

 

Lütfen, gelin İstanbul’daki İstanbul Büyükşehir’in Florya’da, Çamlıca’da, Boğaz’da Kadıköy’de ve tüm saraylarda Emirgan ve Yıldız Parkı Tesislerini, bu tesisleri İstanbul Büyükşehir Belediyesinin nasıl mükemmel işlettiğini görün. Bunlar Bedrettin Dalan ve Kadir Topbaş döneminde yapıldı.

 

Ayrıca,

Kadıköy Vapur İskelesi’nden Gebze’ye kadar olan 40 km sahil bandındaki sosyal tesisleri, tuvaletleri, spor alanlarını görün.

Otoparklarda başınıza otoparkçı dikilmez ama Aydın’daki Aydın Tekstil Park’taki otoparkta saat ücreti 15 TL’dir.

Size anlattığım tüm bu sosyal tesisler halka açık, İstanbul halkının bedava yaşadığı yerlerdir.

Aydın Tekstil Park’ta ise insanların yerlerde örtülerini serip vakit geçirdiklerini görünce benim “Aydın Halkım buna layık değil” diye hayıflanıyorum.

Aydın’ın talihi bu olmamalı. Sn. Özlem Çerçioğlu şimdilerde organize sanayilerin genişletilmesi için komisyon kurmuş, onunla uğraşıyor, anlaşılır gibi değil.

 

Sn. Özlem Çerçioğlu belediyecilikle ilgili konularla ilgili değil devletin, sanayii bakanının yapacağı iş olan organize sanayi bölgelerinin genişletilmesi konusuna el atmış.

Bunun içinde sanırım Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi de varmış peki burası kimin kontrolünde? Bir araştırın bakalım altından kim çıkacak?

Sayın Mustafa Savaş’ın Özlem Hanım’a sorduğu sorular…

·         Efeler ilçesinde bulunan Atatürk Spor Tesislerinin şaibeli olarak birilerine verildiğini, Sn. Özlem Çerçioğlu’nun burada ortaya çıkan Sayıştay raporlarındaki usulsüzlüklerini açıklamasını istemiş

·         Aydın Büyükşehir’in yapacağı arıtma tesislerini kendisi yapamayıp, devletin Aydın halkına hizmeti olarak AK Parti iktidarının yapmaya başladığını, kendisinin niye yapmadığını sormuş

·         İkizdere Barajı’nı devletin yaparak Aydın Büyükşehir’e bıraktığını, Aydın Büyükşehir’in halktan topladığı paralarla ödediğini ifade etmiş. Sarıçay Barajı’nın, Söke, Didim ve Kuşadası’nın su ihtiyacı için AK Parti iktidarınca yapıldığını ifade etmiştir.

·         Ahmet Gözen olarak bazı çevrelerden öğrendiğim kadarıyla son zamanlarda İkizdere Barajı’nın devlete olan ödemelerinin yapılamadığı ifade edilmekte.

·         Aydın Şehir Hastanesi yatırımı ile ilgili yapılacak alt yapılar için hiçbir şeyin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmadığını ifade etmiştir.

·         Sn. Mustafa Savaş’ın daha bir sürü sualini Sn. Özlem Çerçioğlu sahi niye cevaplamaktan kaçınıyor, yerine Nazilli CHP İlçe Başkanını taşeron olarak kullanıyor?

·         Sayın Mustafa Savaş, Özlem Çerçioğlu’na Bulgaristan’a kaçan Avukatınız Levent Göktaş ile ilişkiniz nedir diyor?

Şimdi ben de soruyorum:

 

Sn. Özlem Çerçioğlu,

 

Siz devletimizin Rahmetli Hablemitoğlu’nu öldürdüğü iddia edilen timin başı, Levent Göktaş gibi katil olduğu iddia edilen ve hesap vermemek için ülkeden kaçan bu adamın sizin Ankara’da hangi davalarınıza girdiğini, sizi hangi konularda savunduğunu açıklar mısınız?

 

İşte bu noktada Sn. Kemal Kılıçdaroğlu bakın ne diyor:

Bir siyasetçi hesap vermiyorsa bilin ki malı götürüyordur” diyor.

 Vallahi de Billahi de bunu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu söylüyor. Ben ve gazeteci arkadaşlarla Aydın Büyükşehir’in yaptığı,

21.B ihaleleri Kuşadası Belediyesi’nin 780 bin ton mıcır ihalesi, ASKİ’de yapılan sayısız ihaleler için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Özlem Çerçioğlu karşımıza çıkıp niye hesap vermiyor? Bakın Sn. Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine nasıl devam ediyor, hem de ülkücülerle yaptığı toplantıda,

 

“Siyasete girdim, girdiğim gün kendi mal beyanımı internet siteme koydum. Mal beyanım budur dedim. Karımın yüzüğüne kadar.

 

Ben isterim ki bu ülkeye hizmet edecek kim olursa olsun aynı duyarlılığı göstersin, mal varlığını koysun ortaya. Haram bir şey yok ki kardeşim, helalinden kazanmışsan neden korkacaksın?”

 

 

Değerli okuyucularım,

Buradan Özlem Çerçioğlu’na soruyorum,

Senin etrafındaki A takımının mal beyanını birinci dereceden akrabaları dahil kuracağın komisyonla var mısın? Araştıralım.

 

İçinde biz gazetecilerden bir kişi olsun, ben bu görevde olmak isterim.

 

Kemal Bey devam ediyor,

 

Şu anda vergi vermediğimiz şu teneffüs ettiğimiz hava.  O zaman bizi yönetmek üzere benden para alan kişiye ‘Bu parayı nereye harcadın?’ sorusunu sorma hakkım var. Demokrasi budur. Bu sorunun sorulmadığı yerde demokrasi gelişmez, bu soruyu hepimiz soracağız.

 

Beni mahkemeye vermişsin, bunları zaten mahkemede ayrıca soracağım.

 

Sayın Kılıçdaroğlu, her gün devleti yönetenlere elli bin sual soruyor.

Sayın Özlem Çerçioğlu bizim size sormamız herhalde ayıp olmaz.