Apple tarafından geliştiricilerin beğenisine sunulan iOS 16 Developer Beta’da keşfedilen bir grup kod, iPhone 14 Pro için iddia edilen yeni özelliğin ilk habercisi olabilir.

Kredi kartı kullananlar dikkat! Bu tuzağa düşmeyin! Kredi kartı kullananlar dikkat! Bu tuzağa düşmeyin!
Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro hakkında bugüne kadar pek çok iddia ortaya atıldı. Bununla birlikte yeni telefon hakkında en çok dillendirilen özelliklerden biri de hiç kuşkusuz Always On Display özelliği oldu. Aslında Android cihazlarında uzun süredir var olan ve Sürekli Açık Ekran olarak isimlendirilen bu özellik, pek de yeni bir teknoloji sayılmaz.

Bununla birlikte şu ana kadar satışa sunulan iPhone modellerinin ekran yenileme hızının maksimum 120Hz ile minimum 10Hz arasında olması ve özellikle de 10Hz’nin altına inememesi gibi nedenlerden dolayı, Always On Display özelliği bu cihazlar için tanımlanamamıştı.

Ancak birçok önemli duyum hesabından paylaşılan sızıntılara göre, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde, ekran yenileme hızı 1Hz’ye kadar inecek. Bu durumda bizlere söz konusu cihazlarda Always On Display özelliğinin bulunacağını gösteriyor. Öte yandan bugün iOS 16 Develıper Beta’da keşfedilen bir grup kodun, Android işletim sistemin de Sürekli Açık Ekran özelliğinin temelini oluşturan kod yapısıyla bir hayli benzerlik gösterdiği anlaşıldı.

Kodları inceleyen yazılım ekipleri ise, daha önceki sürümlerde bulunmayan bu yapıların Always On Display özelliğinin varlığına kanıt olduğunu düşünüyorlar. Tabi bu konuda hakkında yanılıp yanılmadıklarını ise zaman gösterecek.