iPhone 14 Pro nihayet burada ve Apple'ın yıllardır yaptığı en önemli yükseltmelerden biri.

Google Reklamları ile Markanızı Büyütün Google Reklamları ile Markanızı Büyütün
Apple'ın "Pro" serisinde daha iyi kamera ve ekran teknolojisi görmeye alışkınız, ancak bu sefer standart iPhone 14'ten çarpıcı bir şekilde ayrılıyor. Birincisi, Apple ilk olarak iPhone X ile gelen çentiği ortadan kaldırdı.

Bunun yerine, Apple'ın "Dinamik Ada" olarak adlandırdığı ve yazılım aracılığıyla bildirimleri ve diğer uygulama bilgilerini içerecek şekilde genişleyebilen büyük bir kesim var: sonuç, ekranın çok dinamik görünen bir kısmı.  

iPhone 14 Pro, dışarıda 2.000 nit'e kadar en yüksek parlaklığa ulaşabilen Apple'ın yeni Süper Retina XDR ekranına sahip. Bu yeni ekran teknolojisi ayrıca Pro'nun 6,1 inç ve 6,7 inç ekranlarının her zaman açık kalmasını sağlıyor, böylece temel bilgileri görmek için telefonunuza dokunmanız gerekmiyor.

Bu nasıl mümkün olabilir? Apple, ekranların süper düşük 1Hz yenileme hızına düşmesini sağlayan yeni bir düşük güç modu geliştirdi.

Beklendiği gibi, tüm bu sihri destekleyen yeni bir mobil çip de var: A16 Bionic. 5 çekirdekli bir GPU ile eşleştirilmiş 6 çekirdekli bir CPU (2 yüksek performanslı çekirdek ve dört yüksek verimlilik).

Apple, yüksek performanslı çekirdeklerin A15'lerden yüzde 20 daha az güç kullandığını ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde daha hızlı olduklarını iddia ediyor. Standart iPhone 14, geçen yılki (hala çok yetenekli) A15 çipine takılı kaldığından, A16 Pro serisi için büyük bir çekişme olacak.