Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de tanıtımı yapılan iPhone 14 Pro, şimdi de her zaman açık ekran özelliğiyle gündemde. Tanıtımdan önce uzunca bir süre adından bahsettiren her zaman açık ekran özelliği nihayet iPhone 14 Pro’nun tanıtılmasıyla birlikte resmiyet kazanmış oldu. Bununla birlikte henüz bu özelliğin üzerindeki sis perdesinin tam olarak kalktığını söylemek pek mümkün değil. Yine de ortaya çıkan bazı bilgiler iPhone 14 Pro’nun her zaman açık ekran özelliğinin nasıl çalışacağını ortaya koyuyor.

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki, bu özellik gerçekten de adı gibi her zaman açık bir iPhone 14 Pro ekranı göreceğimizi anlatıyor. Eğer daha önce Android işletim sisteminde bulunan her zaman açık ekran özelliğini test ettiyseniz, bu cihazlarda ekranın sadece çok küçük bir kısmının açık olduğunu geri kalanının ise siyahlar içerisinde kaldığını biliyorsunuzdur.

Bu açık kısımda ise sadece saat, bildirim ve bunlar gibi birkaç ufak simgenin olduğunu hatırlatalım.

İşte iPhone 14 Pro’da ise ekran tamamen açık kalacak ancak OLED teknolojisi sayesinde ekran ışığı önemli ölçüde kısılacak. Bu sayede de telefonun şarjı sürekli açık ekran özelliğinden çok fazla etkilenmeyecek ve kullanım süresi pek kısalmayacak. Tabi tüm bu özelliklere ilişkin daha detaylı bilgileri iPhone 14 Pro çıktığında daha net göreceğiz.