Teknoloji devi Apple yepyeni iPhone serisini önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. Bu kapsamda beklentileri yükselten cihazlar hakkında yeni bir detay var.

Ünlü kripto para borsası çöktü! Kullanıcılar hesaplarına erişemedi Ünlü kripto para borsası çöktü! Kullanıcılar hesaplarına erişemedi
Apple ilk kez daha büyük bir iPhone'u tanıttığında "Plus" adını verdi, ardından 2018'de bu büyük cihazı 1Max" olarak adlandırdı. Bu nedenle, şimdiye kadar herkes, Pro olmayan büyük bir model olan iPhone'un yeni sınıfının “iPhone 14 Max” olarak adlandırılacağını varsayıyordu.

Ancak bu durum şimdi değişmiş olabilir. Güvenilir bir kaynak olan Tommy Boi, bir "iPhone 14 Plus" için koruyucu kılıfları keşfetti. Seçeneklerden bazılarını burada görüntüleyebilirsiniz. Tabii ki, bu bir üçüncü taraf kasa üreticisi, bu nedenle Apple'ın yeni telefonuna ne ad verdiği konusunda söz hakkı yok. Yine de, bu kılıflardak isimlerdirmeler doğruysa söz konusu cihazların adı değiştiriliyor olabilir. Yeni sızdırılan isimlerdirmelere göre seri şöyle olacak: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. iPhone 14 serisinin resmi tanıtımı için 7 Eylül'ü beklememiz gerekecek. O zaman cihazların isimlerinden tutun tüm özellikleri ve fiyatları da belli olacak.

Zamlı bir şekilde piyasaya sürülmesi beklenen seri yeni sızdırılan bir rapora göre aslında o kadar da yüksek bir maliyetle gelmiyor olabilir. Yine de resmi lansman henüz gerçekleşmediği için net bir şeyler demek zor. Ancak lansmana çok az bir vakit kaldığı için uzun süre beklememiz gerekmeyecek diyebiliriz.