CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum….

 

Siz ki,

Her sözünüzün altında kürsülere çıkıp namus, haysiyet, şereften söz ediyorsunuz. Her sözünüzde hapse atılan gazetecilerin haklarını savunacağınızdan söz ediyorsunuz. Siz ki yetimin, garip gurabanın mallarının yenmesinin haysiyetsizlik şerefsizlik olacağından söz ediyorsunuz.

Her kürsüye çıktığınızda, AK Parti iktidarına ve Sn. Tayyip Erdoğan Bey’e bu şekilde yükleniyorsunuz.

Ve her zaman,

Sn. Tayyip Erdoğan Bey’in etrafındaki insanların haksız zenginliklerinden söz ediyorsunuz. İhalelerdeki 21/B skandalları, pazarlık usulü ihaleleri kürsülerde olabildiğince haykırıyorsunuz.

  

Peki iktidar olduğunuz belediyelerdeki 21/B ve pazarlık usulü ihalelerde de Diyarbakır Ergani’den gelen müteahhitlere iş verildiğini, Aydın’da ikamet eden doğu kökenli müteahhitlere iş verilmediğini biliyor musunuz?

 

Bunu soran Gazeteci Ergun Poyraz’ın PKK ile ilişkili olduğu zannı olan müteahhit tarafından dövüldüğünü, emniyette dövenlerin arabasının içinde 20’nin üstünde şirket mührü çıktığını biliyor musunuz? Sn. Ergün Poyraz ile görüştünüz mü?

 

Ergün Poyraz’ı döven kişilerin 800 bin ton mıcır alan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in çeşitli ihalelerinin 21/B veya pazarlık usulü ile verildiğini biliyor musunuz?

Gazeteci Ergün Poyraz’ı döven bu firmanın Çallı İnşaat ile temasta olduğunu, Fatih Akkentli’nin kız kardeşi Gizem Akkentli’nin bu firmanın sahibi olduğunu biliyor musunuz?

 

Meclis kürsüsünden Sn. Gazeteci Yazar Ergun Poyraz’a sahip çıktınız ama

Kuşadası Belediyesi, Aydın CHP İl Başkanı ve Sayın Özlem Çerçioğlu’nun bunun  bir komplo olduğunu söylediklerini, Ergun Poyraz’ı suçladıklarını ve Ömer Günel’e sahip çıktıklarını biliyor musunuz?

 

 

Peki Sayın Kılıçdaroğlu, Fatih Akkentli’nin partinizden Söke belediye başkan adaylığı için kamuoyu oluşturmaya çalıştığını ve Sn. Özlem Çerçioğlu’nun “yakınındaki kişiyim” algısı yarattığını biliyor musunuz?

 

Geçen hafta yazdığım yazıda, Fatih Akkentli’nin kız kardeşi Gizem Akkentli bir şekilde 8 yıl önce 50 bin TL sermaye ile kurduğu şirketini günümüzde 128 kat sermaye artırımıyla 6 milyon sermayeye taşıyor.

Gizem Akkentli, Aydın Büyükşehir Belediyesinde çalıştığı biliniyor.

Fatih Akkentli’nin kız kardeşi, Aydın Büyükşehirde çalışırken Çallı İnş. Ltd. Şti. nasıl oluyor da bu pandemi döneminde sermayesini 6 milyona çıkarabiliyor. İlginç değil mi?

Burada sorulması gerekenler:

a.   Çallı İnşaat Ltd. Şti. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Didim Belediyesinde hangi müteahhitlere malzeme satmıştır?

b.   Çallı İnşaat Ltd. Şti. Aydın ASKİ Genel Müdürlüğünde, Söke Belediyesinde, Kuşadası Belediyesinde, Didim Belediyesinde iş makinaları kiralaması yapmış mıdır, hafriyat işleri yapmış mıdır? Nakliye işleri yapmış mıdır?

Sayın okuyucularım,

Geçen hafta bunları yazdığım için Fatih Akkentli’nin whatsapptan bana söylediği küfür ve tehditler için Aydın Savcılığına dilekçe verdim.

 

Ama Fatih Akkentli, Aydınpost’un sosyal medya hesabına aşağıdaki yorumu yazmış.

Aydınpost instagram sayfasına böyle yazmış, Fatih Akkentli. Buradaki ifadesi için de suç duyurusunda bulunacağım.

“Sen bittin” demek; seni mahvedeceğim, öleceksin, yaşamın sona erdi, süründüreceğim demekmiş.

 

 

Sayın Aydın Valim,

 

Aydın Emniyet Müdürüm, Aydın Başsavcım; lütfen gazeteci olarak beni koruyun.

Fatih Akkentli, sen nasıl da bana sen bittin diyorsun?

 

Sen Sayın Özlem Çerçioğlu’nun arkasına saklamış bir kişisin.

 

Sayın Özlem Hanım olmasa hepiniz bir hiçsiniz.