banner339

Büyükşehrin Heykel Tartışması

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Eylül tarihli Meclis oturumunda tartışmalara neden olan HEYKEL polemiğine değinmeden geçemeyeceğim. Bu konuda hem Millet, hem de Cumhur İttifakının iddia ve savunmalarına katılmıyoruz…

Şöyle ki,

Cumhur İttifakı sözcüsünün sanki Büyükşehir Belediyesi kadınlara yönelik hiçbir şey yapmamış gibi algılanan ifadeler kullanması ve netice olarak da illaki yapılacaksa soyut bir heykel yerine Aydın’ın ilk kadın muhtarı Gül Esin’in heykelinin yapılmasını önermesi doğru bir yaklaşım olmamış. Neden mi?

Öncelikle Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Çerçioğlu zamanında kadınlar ile ilgili pek çok konuda sosyal belediyeciliğin gerektirdiği hassasiyeti azami ölçüde göstermeye çalışmış, belki Sayın Çerçioğlu’nun kadın olması bu noktada etkili olmuştur. Hatta hem cinslerine o kadar önem vermiş ki biz erkekler neredeyse kendimizi ikinci sınıf görmeye başladık. Biraz da biz erkeklere yönelik sosyal belediyecilik hizmetleri eşit yürüsün demeye başlayacaktık. Şaka bir yana bu konuda elinden geleni yapmaya çalıştığına şahit oluyoruz, bundan dolayı kendisine Aydınımızın yiğit kadınları adına teşekkür ediyoruz. Lakin şuan içinde bulunduğumuz zaman dilimi maalesef ne HEYKEL yapmaya ne de HEYKEL TARTIŞMALARINA girmeye uygun bir zaman değil.

PANDEMİ SEBEBİ ile tüm dünya ekonomik olarak zor günlerden geçerken HEYKEL için ödül olarak verilecek 230 BİN TÜRK LİRASI, Aydın ve ilçelerinde yaşayan 460 kadına 500 TL olarak ödense o kadınlar da 500 TL ile hiç olmazsa evinin 2 haftalık gıda ihtiyacını ya da çocuğunun herhangi bir giderini ya da bir aylık elektrik su parasını karşılasa, EMİN OLUN yapılacak heykelden çok daha hayırlı bir iş olmuş olacak. Bu sebeple HEYKEL’in kimin heykeli olduğu veya sanatsal niteliği maalesef şu günlerde gündemimizi meşgul edecek en son konu olmalıydı.

AYRANI YOK İÇMEYE UZAYA GİDİYOR DİYORLAR,

Dünya kurulduğu günden bugüne kadar dünyada her zaman hem fakirler hem zenginler olmuş ve olmaya devam edecek, tüm insanların aynı zamanda tamamen fakir ya da tamamen zengin olduğu bir devlet ve dönem olmadı olmayacak. Avrupa’ya gidenler bilirler gece saat 22:00’den sonra sokaklarda gezerken pek çok evsizle karşılaşırsınız. Ya da Newyork’un 5 km dışına çıktığınız da pek çok yoksul insanın yaşadığı barakalardan oluşan evlerle karılaşır, kendinizi Afrika da bir ülkede zannedersiniz, ama orada kimse kalkıp YAHU ÜLKEDE FAKİR İNSANLAR VAR, BİZİM UZAYDA NE İŞİMİZ VAR DEMEZ. Bu tarz söylem ve eylemler maalesef ülkemizin ilerleme kaydetmesini istemeyen dış mihraklar ve onların Türkiye uzantısı ve bunlara inanan bilinçsiz insanların söylemi olabilir. Zira teknolojinin ilerlemesi, bilimin ilerlemesi beraberinde sağlam bir güç ve sağlam bir ekonomi getirir. Bir ağacın büyümesine sabredemeyip onu kesip odun olarak satmaya kalkarsanız o ağacın meyvesinden yiyemezsiniz.

TÜM DÜNYANIN YÜKÜNÜ HÜKÜMETE YIKMAYIN

Sanki bütün dünya güllük gülistanlıkmış, pandemi ve pandeminin sebep olduğu sorunlar sadece Türkiye’de varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Almanya ekonomik darboğaz yaşayan esnafa 10 bin Euro yardım etti, sonra da kalkıp yardım ettiği neredeyse tüm firmalara maliyeden müfettiş gönderip fahiş vergi cezaları kesti, Almanya bunu yaparken Türkiye hem esnafa elinden geldiğince yardım etti hem de SSK ve vergi borçlarını yapılandırdı.

Almanya pandemi başladığında yurt dışında bulunan vatandaşlarını uçak gönderip aldırttı sonra hepsinden uçak bilet paralarını zorla da olsa tahsil etti. Türkiye pandemi başlayınca yurt dışındaki vatandaşlarını uçak gönderip aldırttı ve tek kuruş bilet parası tahsil etmedi.

Aşı başlayınca Sayın Recep Tayyip Erdoğan aşı ile ilgili aşının güvenliğinin test edilmediğine yönelik muhalif söylemlerin önüne geçmek için aşıyı ilk yaptıranlardan olup, kendime yaptırmadığım aşıyı halkıma vurdurtmam dedi ama bu seferde aynı muhalif kesim kalkıp neden sırasını beklemedi diye yaygara yaptı.

Ya Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun ve olayları değerlendirirken tek taraflı değerlendirmeyin, sonradan pişman olacağınız söylemlerde bulunmayın ve ortaya konan çabayı ve emeği görmeden gelmeyin.

Yüz yıllık Cumhuriyet tarihinin son 20 yılına damga vurmuş Ak Partiyi eleştirirken biraz daha insaflı olalım. Hayatının son 30 senesini devletine adamış sabah 06:00 gece 02:00 çalışan bir insana karşı biraz daha saygılı ve merhametli olalım.

MUSTAFA SAVAŞ, GERÇEKTEN SAVAŞIYOR

Son dönemde Aydın’a yapılan yatırımların arkasında büyük emekleri olan Ak Parti Aydın milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Savaş’ın emekleri takdire şayan.

Yapılan yatırımlara baktığımızda;

Aydın-Denizli yolu otoban İhalesi

Aydın Şehir Hastanesi ihalesi

Aydın Adliye binası ihalesi

Nazilli Sağlık Kompleksi ihalesi ve daha pek çok yatırımın arkasında büyük emeği olan Sayın Savaş’a Aydınlılar adına teşekkür ediyoruz.

Sevgili dostlarım, ettiğiniz dualar ve ağzınızdan çıkan ve evrene bıraktığınız mesajlar kaderinizin tayininde rol oynuyor bu sebeple de neyi çağırdığınızı unutmayın. Ağzınızdan çıkacak güzel cümleler ve hayırlı duaların size hayırlı bir şekilde döneceğini unutmayın. İyi düşünün iyi olsun. Meşhur bir laf vardır, Güzel Düşünen Güzel Görür, Güzel Gören Hayattan Keyif Alır.

SELAMETLE KALIN…

banner189

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k