İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bahçelievler Belediyesinin düzenlemiş olduğu sahur programına katıldı.

Bakan Soylu, “Bana kızıyorlar. Ben bunlara Amerika’nın çocukları demişim de ağırlarına gitmiş, bana kızıyorlar. İşin kolayı var. Amerika’nın çocuğu olmayın bu milletin çocuğu olun bir kere de. Bu milletin çocuğu olmak için PKK ile işbirliği yapmayacaksın. Bu milletin çocuğu olmak için bu milletin değerlerine sahip çıkıp LGBT gibi sapkın anlayışlarla aile yapımızı ortadan kaldırabilmek için çaba sarf etmeyeceksin. Bu milletin çocuğu olmak için elin büyükelçisinin masasına gidip onun talimatlarını alıp, onun üzerine siyaset bina etmeyeceksiniz. Bu milletin çocuğu olmak için ömrünüzde bir kere 28 Şubat’ta yaptığınız gibi millet düşmanı olmayacaksınız. 15 Temmuz’da yaptığınız gibi millet düşmanı olmayacaksınız” şeklinde ifadelerde bulundu.

Türkiye'nin bulunduğu coğrafyadaki güvenliği ele alan Soylu, “Amerika’nın taciz ettiği, hayatları ortadan kaldırdığı, Irak’tan Suriye’ye kadar, Yemen’den Afganistan’a kadar bu coğrafyada huzuru da biz getireceğiz, barışı da biz getireceğiz, kardeşliği de biz getireceğiz." dedi.

Selahattin Demirtaş'tan 'Yenilmedik' yorumu: 'Seçim değil, büyük bir operasyon' Selahattin Demirtaş'tan 'Yenilmedik' yorumu: 'Seçim değil, büyük bir operasyon'

Program sonrası Bakan Soylu, vatandaşlarla fotoğraf çekilirken, bir vatandaşın kendisine tespih hediye ettiği görüldü.