• BIST 86.796
 • Altın 248,641
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414

  Venezuela halkı onurunu  koruyacaktır

  15.03.2019 08:49
  Bolivya Devlet Başkanı Juan Evo Morales Ayma,  Venezuela'daki siyasi krize ilişkin, "Günümüzde askeri müdahale gibi bir ihtimale  anlam veremiyorum. Venezuela halkı onurunu koruyacaktır." dedi.
  Venezuela halkı onurunu  koruyacaktır
  Venezuela halkı onurunu  koruyacaktır Venezuela halkı onurunu  koruyacaktır Venezuela halkı onurunu  koruyacaktır

  Morales, iki günlük ziyaret için geldiği başkent Atina'da Yunanistan  Başbakanı Aleksis Çipras ile katıldığı bir konferansta konuştu.

  Ekonomik özgürlük olmadan sosyal ve bireysel özgürlük olmayacağını  ifade eden Morales, özelleştirilen şirketleri millileştirdiğini, uyguladığı  ekonomik politikaların olumlu sonuçlar verdiğini söyledi.

  Morales, petrol fiyatlarındaki düşüşün, Güney Amerika ekonomilerini  önemli ölçüde etkilediğine işaret ederek, "Ancak milli egemenlik olmadan, barış  ve toplumsal birliktelik gerçekleşemez." ifadelerini kullandı.

  Venezuela'daki siyasi gelişmelere değinen Morales, "Günümüzde askeri  müdahale gibi bir ihtimale anlam veremiyorum. Venezuela halkı onurunu  koruyacaktır." diye konuştu.

  "Ekonomik kriz ırkçılığa zemin

  Başbakan Çipras da Morales'in liderliğinde, Bolivya'da sol siyasetin  bir "ekonomik mucize" yarattığını dile getirerek, "Bizim de Yunanistan'da yakinen  tanıdığımız IMF'yi dahi Bolivya'yı bir başarı hikayesi olarak kabul etmeye itti."  dedi.

  Neo-liberal ekonomi politikalarının, aşırı sağı ve totaliter siyasi  görüşlerin bir aracı haline dönüştüğünü savunan Çipras, "Avrupa'da ekonomik ve  kurumsal kriz şovenizm, ırkçılık, dini, etnik ve cinsel ayrımcılığı övenlere  zemin oluşturuyor." değerlendirmesinde bulundu.

  Çipras, ülkesinde olumlu ekonomik gelişmelere vesile olduklarını ifade  ederek, Avrupa'daki ilerici siyasi kesim ve liderleri, aşırı sağa karşı  birleşmeye davet etti.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim