Hong Kong'da kurulan ve dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren saadet zinciri organizasyonu Mega Holdings’te yöneticilik yaptığı öğrenilen Türker Arabacıoğlu’nun daha sonra inşaat sektörüne giriş yaptığı bildirildi.

Arabacıoğlu’nun da yöneticiliğini yaptığı saadet zincirinin Hong Kong, Malezya, Filipinler, Singapur, Endonezya, Tayland, Hindistan ve Asya'da da faaliyet gösterdiği öğrenildi.

Türker Arabacıoğlu’nu İyi Partili meclis üyesi Turgay Akgüller’in Fatih Atay’la tanıştırdıktan sonra ihale için hazırlıklar yaptığını ve geçici teminat mektubunu temin etmekte yaşadığı sorunları VARAN2’de duyurmuştuk.

Ömer Günel’den hakkında çıkan haberlere yalanlama geldi Ömer Günel’den hakkında çıkan haberlere yalanlama geldi

İNŞAATI KENDİ ARAZİSİYMİŞ GİBİ PAZARLAMAYA ÇALIŞTI
Efeler Belediyesi’ne ait olan GİMA AVM alanındaki inşaata başladıktan sonra müteahhit Arabacıoğlu’nun görünür alana inşaatla ilgili duyurması zorunlu olan bilgilerin yer aldığı tabelayı asmadığı da ortaya çıktı.
Türker Arabacıoğlu, böylece inşaatın ne zaman biteceğini, proje bedelinin ne kadar olduğunu, şantiye şefinin kim olduğunu paylaşan proje bilgilerini de duyurmadı. Yakın çevresine de inşaatı pazarlarken arazinin kendisine ait olduğu bilgisini paylaştığı öne sürülüyor.

ESKİ OTOGAR ALANINI DA İŞGAL ETMİŞLER
Fatih Atay ve İyi Partili meclis üyelerinin koruması altına alınan müteahhit Türker Arabacıoğlu’nun iki dönümü bulan eski otogar alanındaki alanı da sacla kapatması gözlerden kaçmadı.

BELEDİYENİN SACLARINI KULLANMIŞLAR
Öte yandan Türker Arabacıoğlu’nun eski otogar alanına taşan bölgedeki sacları Fatih Atay’ın başkanlığını yaptığı dönemde Efeler Belediyesi’nin deposundan kullandığı ve sacları da belediye personellerinin alana yerleştirdiği öğrenildi.
Aydınpost’un ulaştığı bazı kaynaklar müteahhit Arabacıoğlu’nun sac parasını ödemekte güçlük çektiği için bu yönteme başvurduğunu ve hiçbir ücret ödemeden eski otogar alanını işgal ettiğini öne sürdü. 

MEĞER YATIRIM FIRSATI DİYE LANSETMİŞLER
Belediye müteahhitliğine soyunan Türker Arabacıoğlu’nun La Perla inşaatını yatırım fırsatı diye lansederek satmaya çalıştığı, finans gücünün yetersiz olması sebebiyle de takas (barter) yöntemiyle inşaata başlayabildiği öğrenildi.
Fatih Atay’ın Türker Arabacıoğlu’nun bu durumuna da ses çıkarmadığı hatta aracılık yaptığı gelen bilgiler arasında.

Varan4 - 15 Mayıs’ı bekleyin

La Perla İnşaat Dosyasında Varan2 La Perla İnşaat Dosyasında Varan2